Miestas

Lukiškių aikštėje robotai žoliapjovės dainomis sveikins marsaeigį

Šiandien, rugpjūčio 5 d., NASA marsaeigis „Curiosity“ Marse pasitinka savo 10-ąjį gimtadienį. Jubiliejaus proga vienišiausiu robotu visatoje vadinamam marsaeigiui visame pasaulyje skambės „Husqvarna“ vejos robotų choro sveikinimas. Prie gimtadienio sveikinimų jungiasi ir robotai vejapjovės Lietuvoje – bene žinomiausias šventinis kūrinys „Su gimimo diena“ į Marsą skries ir iš Lukiškių aikštės.

Marsaeigis „Curiosity“ Raudonojoje planetoje nusileido 2012 metais, kad ieškotų galimų gyvybės pėdsakų. Jis buvo sukonstruotas taip, kad per pirmąjį savo gimtadienį Marse pats sau sudainuotų sveikinimo dainą, tačiau vėliau, taupant baterijas, jo gimtadieniai praeidavo tyliai ir nepastebimai.

Šiemet sodo technikos gamintoja „Husqvarna“ patobulino daugiau kaip 100 tūkst. savo robotų vejapjovių, kad jie trumpam taptų robotų choru ir vienišiausiu robotu visatoje vadinamam marsaeigiui sudainuotų „Su gimimo diena“. Prie kampanijos ir sveikinimo galės prisijungti ir tam tikrų modelių vejos robotus turintys Lietuvos gyventojai.

 

Vejos robotų „Automower“ atnaujinimą, leidžiantį jiems dainuoti, gali įsidiegti 405X, 415X ir 435X modelių vejos robotų savininkai visame pasaulyje. Anot B. Sola, Lietuvos vejos robotų savininkai taip pat gali atnaujinti savo robotą per mobiliąją programėlę suteikdami sutikimą savo robotui prisijungti prie robotų choro. Tuomet rugpjūčio 5 d. 12:00,  15:00 ir 18:00 val. jų vejos robotas automatiškai pradės dainuoti.

Vejos robotai prižiūri ne tik privačias, bet ir viešas erdves miestuose, jie yra darbavęsi ar tebesidarbuota Vilniaus Lukiškių aikštėje, Jonavos Joninių slėnyje, teritorijoje prie Kauno pilies bei Tiškevičių parko Palangoje, Užutrakio, Paliesiaus (Ignalinos raj.), Paežerių (Vilkaviškio raj.), Taujėnų (Ukmergės raj.), Raudondvario (Kauno raj.) ir Biržų dvaruose, Ch. Frenkelio viloje (Šiauliuose).

Marsaeigiui skirta „Su gimimo diena“ Lukiškių aikštėje skambės rugpjūčio 5 d. 12 val. 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button