Miestas

J. Meko Skersvėjyje įamžintas Jonas Mekas

Jau greit vėl atsidarysiantį Jono Meko Skersvėji prieš kurį laiką papuošė menininko Žygimanto Vilko Amelyno nutapytas Jono Meko piešinys. Kaip pavyzdžiu pasinaudojęs Antano Sutkaus 1971 užfiksuotu vaizdu, kuriame Jonas Mekas nufotografuotas su kino kamera „šienaujantis“ pievą, savaip interpretuotą vaizdą perkėlė ant vienos iš atsinaujinančio Skersvėjo sienų.

„Įdomus faktas, kad pats Jonas Mekas pasiūlė mintį šią gatvelę pavadinti ne skersgatviu, o skersvėju. Mano akimis tai labai simboliškai dera su jo veikla ir iš esmės visuotinos kūrybos prasme. Jei pažiūrėtume į tai lyg į idėjų ir kūrybos srautą pravedinantį žmonių galvas ir įpučiantis naujų minčių. Viena iš A. Sutkaus Jono Meko nuotraukų davė mintį pavaizduoti jį vėjyje ir kaip nuskrenda pabiri žodžiai, minčių fragmentai“ – apie tai kodėl pasirinko tokį vaizdą sakė Žygimantas.

Paklaustas, ką jam reiškia J. Mekas, atsakė: „Jonas Mekas man asmeniškai yra didžiulis įkvėpimas. Ir netgi ne dėl to ką jis darė, o dėl to – kaip tai darė. Jis sakydavo: „Aš tiesiog rašau“, „Aš tiesiog filmuoju“. Ir tikrai jaučiasi tas pirmapradis lengvumas, atradimo džiaugsmas, mėgavimasis kūryba negalvojant apie galutinį rezultatą. Turbūt tas betarpiškumas ir tikrumas ir buvo priežastis, pritraukusi tokias žymias neeilines asmenybes aplink Joną Meką“. 

 

Jono Meko Skersvėjo atsidarymo dar reikia truputį palaukti, vyksta baigiamieji darbai, abipus Skersvėjo kuriasi galerijos ir parduotuvėlės, o įsibėgėjantis pavasaris žada dar įdomesnių skersvėjų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
dfbadfsas

fainai, kad atsiranda tie tapybos dabai ant sienų, bet taip gaila, kad nebeturim viešų darbų autorių kurie gerai išmano anatomiją ir moka piešti. Dažniausiai arba piešinys prastas, arba išvis photoshopo filtrų pagalba paredaguotos ir perkeltos nuotraukos ant sienų

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button