Miestas

Bus rekonstruojamas geležinkelio stoties pėsčiųjų viadukas

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad ketinama rekonstruoti pėsčiųjų viaduką ties geležinkelio stotimi.

Rekonstrukcijos metu bus atliekamas pažeistų sijų bei tilto atramų remontas, pažeistos viaduko perdangos atraminės aikštelės bus perbetonuojamos. Esamos laiptų konstrukcijos bus demontuotos ir įrengtos naujai. Taip pat numatoma įrengti pandusus, kurie bus skirti žmonėms su negalia.

„Vilniaus geležinkelio stotyje numatomos demontuoti esamų laiptų konstrukcijos į 2, 3, 4, 5 peronus ir į aukštąjį peroną tarp 19 ir 19B kelių. Demontuojamos esamų laiptų konstrukcijos: pamatai, kolonos, laiptasijos, laiptų aikštelės, laiptų maršai ir turėklai. Pėsčiųjų tilto demontuojamų laiptų konstrukcijų zonose projektuojami nauji metaliniai turėklai ir karnizų apskardinimas per visą laitų konstrukcijų plotį. Metalinių turėklų tipas (geometrija, profilių skerspjūviai) numatomi analogiški esamiems turėklams. Karnizų apskardinimo sprendiniai rengiami remiantis esamais sprendiniais. Taip pat numatoma įrengti naujus laiptus į peroną Nr.1. Numatomi laiptai yra 1,60m pločio tarp porankio šviesoje. Laiptams įrengti bus naudojamos surenkamos gelžbetoninės konstrukcijos. Laiptų einamosios dalies paviršius padengiamas neslidžia epoksidine danga su smėlio pabarstu. Ant įrengiamų laiptų bus montuojami plieniniai cinkuoti 1,20 aukščio turėklai su suporinti porankiu“, – apie laiptų dalies remonto darbus rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

 

Remontuojant viaduką, esama apšvietimo sistema bus demontuojama ir projektuojama nauja. Tilto ir jo prieigų apšvietimas bus užtikrinamas naudojant LED šviestuvus.

Projektų techniniai parametrai

  • Planuojamų objekto adresas: Geležinkelio g. 2, Naujamiestis;
  • Tilto bendras ilgis – 212,50 m;
  • Tilto plotis – 3,2m;
  • Projekto vystytojas: Vilniaus miesto savivaldybė ir AB „LTG Infra“;
  • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Kelprojektas“, projekto vadovas – Andžej Denkovski.

Viešieji svarstymai

Visuomenės atstovai iki lapkričio 8-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projektinių pasiūlymų viešasis svarstymas vyks lapkričio 8 d., 17.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Romas
Romas
1 mėnesį

kazko nesuprantu…juk turetu tvarkyti visa stoti is esmes, tai kas ci aper pinigu svaistymas? blemba atrodo kad sita valstybe paskendusi korupcijoje.

Naujanų fauna
Naujanų fauna
1 mėnesį

Bukvaliai skaitau kad 20 metų prakentėjus, dakentėtume ir dar 20 metų iki Vilnius Connect realizavimo.

Ekspertas
Ekspertas
1 mėnesį

Ne “…žmonėms su negalia.”, o “individualiais poreikiais”.

Arta
Arta
1 mėnesį

O ar nebus sitas viadukas panaikintas per stoties rekonstrukcija? jeigu taip – tada neefektyvus lesu skirstymas…

Hmm
Hmm
1 mėnesį
Atsakinėti į  Arta

Rekonstrukcij per kiek metų įvyks? 10 turbūt optimistškiausias variantas? Laisvai tiek metų galima pakentėt su byrančiu, ir žmonėms su negalia neprieinamu:D

Gallija
Gallija
1 mėnesį
Atsakinėti į  Hmm

Šaligatvį prie eurovaistines jau tvarko, tik neaišku ar tai daroma pagal tą rekonstrukciją ar šiaip jau viskas buvo apgriuvę Iki paskutinio lygio

OkKaren
OkKaren
1 mėnesį
Atsakinėti į  Arta

Stoties teks palaukti dar kokiu 10 metu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button