MiestasŠvietimas

Bernardinų vaikų dienos centro vaikai rudenį pasitinka naujose patalpose

Vilniaus miesto senamiestyje, Bernardinų vienuolyno ansamblyje įsikūrusiame vaikų dienos centre dalis teikiamų paslaugų persikelia į verslo iniciatyva naujai suremontuotas patalpas. Šiek tiek daugiau nei 50 kv. m. erdvės, skirtos popamokinei veiklai, laisvalaikio žaidimams ir ugdymui vaikus pasitiks pilnai atsinaujinusios nuo sienų, šviestuvų iki grindų ir baldų.

Daugiau nei 150 valandų remonto

Ankstesnės vaikų dienos centro patalpos, kuriose buvo vykdomos veiklos, paskutinį kartą remontuotos prieš kiek daugiau nei penkiolika metų, tad SBA grupės jungtinė NT verslo įmonių „SBA Urban“ ir „Notus developers“ komanda prisiėmė iššūkį erdves suremontuoti vos per kelias dienas – naujų mokslo metų pradžiai, kad 14 dienos centro lankytojų  iš socialiai pažeidžiamų šeimų, turintys specialių poreikių, rudenį pasitiktų ne tik su rūpestingais socialiniais pedagogais, bet ir naujose, tvarkingose erdvėse.

 

„Šiose patalpose mūsų dienos centras įsikūrė nuo savo pirmųjų gyvavimo dienų, daugiau nei 9 metus kiekvieną dieną vaikai leisdavo būtent šiose patalpose. Tačiau prieš kurį laiką erdves pakeitėme, pabandėme kelerius metus pagyventi kitur, tačiau čia su vaikais jaučiamės geriausiai, jaukiausiai, todėl tikiu, kad visiems mus bus gera grįžti į šiek tiek atsinaujinusias, švarias ir dar jaukesnes dienos centro erdves“, – sako Bernardinų vaikų dienos centre dirbanti socialinė pedagogė Gabrielė Bartkienė.

14 savanorių būrys per tris vakarus po darbų iš pagrindų atnaujino dienos centro patalpas. Išardė ir išnešė senus baldus, pakeitė šviestuvus naujais, nutinkavo sienas, nušlifavo medines grindis. Tuomet ruošė sienas bei lubas dažymui – jas šlifavo, lygino, gruntavo, o galiausiai ir nudažė. Erdvių grindis teko ne kartą šlifuoti, tačiau jas atnaujinus ir nulakavus kambarys įgavo net tik daugiau spalvų, bet ir tapo jaukesnis.

„Visada žavėjo Bernardinų vienuolių atsidavimas ir darbas su socialiai pažeidžiamomis grupėmis, todėl sprendimas savo rankomis ir žiniomis operatyviai prisidėti prie patalpų atnaujinimo mums buvo natūralus. SBA savanorystės bangos iniciatyva įkvepia geriems darbams, o ir mes patys kuriame miestus, namus verslams, todėl bendruomenės mums išskirtinai svarbios – norime rūpintis tais, kuriems to labiausiai reikia“, – apie savanorystės idėją pasakojo „SBA Urban“ komercijos vadovė ir savanorystės ambasadorė Agnė Klevienė. 

 

Daugiau vietos mokslui ir pramogoms

„SBA Urban“ ir „Notus developers“ komanda savanoriškai ne tik suplanavo darbų eigą, surado partnerius, bet ir patys atliko visus darbus. Tiesa, statybines atliekas geranoriškai išvežė „Ekonovus“, kolegos iš „Fiat lux“ padėjo susitvarkyti su elektros instaliacija, „Kauno apdaila“ – pasirūpino reikiamomis priemonėmis darbams, „Visagino linijos“ komanda sumeistravo kelis išskirtinius stalus, „Ikea“ – parūpino didelę spintą. 

Suremontuotose erdvėse vaikai galės patogiau atlikti namų darbus po pamokų. Atnaujinus erdvių baldus atsiras daugiau vietos ir laisvalaikio pramogoms. Taip pat – namų terapijai, socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimams.

 

„Visada gera žinoti, kad mūsų bendruomenėse yra verslo organizacijų, jų darbuotojų, kurie patys nori prisidėti, savanoriauti, savo darbu ir visiškai neatlygintinai kurti kažką prasmingo. SBA komanda būtent to ir norėjo – prisidėti ne prie trumpalaikio projekto, tačiau nors ir sudėtingiau, bet sukurti išliekamąją vertę. Ir tikiu, kad dienos centro globotiniai dar ilgai mins šių patalpų slenkstį ir čia prasmingai, saugiai leis savo laiką“, – komentavo Bernardinų parapijos darbuotojas Titas, SBA komandai padėjęs remonto idėją paversti realybe.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button