Renginiai

Vilniaus Bernardinuose prasideda Šv. Pranciškaus atlaidai

Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje trečiadienį prasidės tituliniai atlaidai. Po vakarinių šv. Mišių jaunimas parodys spektaklį „Tranzitas“.

Trečiadienį taip pat bus galima melstis brevijorių, kuris skirtas ne tik kunigams, kaip dažnai yra manoma, bet ir visiems žmonėms. Naktinė adoracija truks iki 7 valandos ryto.

Ketvirtadienį iškart po vakarinių šv. Mišių vyks procesija į Paupio gatvę, o joje – į lotynų kalbą išverstos Užupio konstitucijos atidengimo Užupyje ceremonija ir agapė su užupiečiais.

 

Šventės metu tradiciškai bus minima Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Todėl spalio 7 dieną, sekmadienį, gyvūnų mylėtojai kviečiami su savo augintiniais.

Pasak Vilniaus Bernardinų bažnyčios klebono kun. Evaldo Darulio, parapijos globėjas Šventas Pranciškus yra gamtos, gyvūnų globėjas, todėl kaip ir kasmet bus laiminami vilniečių gyvūnai. „Ateikite patys, atsineškite, atsiveskite savo augintinius – švęskime kartu“, – sakė tėvas pranciškonas.

Sekmadienio vakarą bažnyčioje numatomas Casey Cole knygos „Pašaukimas: kas nutinka pasakius Dievui „Taip“ pristatymas ir diskusija Bernardinų bendruomenės centre.

 

Ieva Urbonaitė-Vainienė Eltos korespondentė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button