Lietuvos naujienos

Lietuvos maudyklų vandens kokybė – tarp TOP10 švariausių Europos Sąjungoje

Europos Aplinkos agentūra birželio mėnesį pristatė naujausią savo ataskaitą. Ataskaitoje pristatoma Europos Sąjungos valstybių vidinių (upės, ežerai bei tvenkiniai) ir išorinių (jūrų ir vandenynų pakrantės) vandens telkinių maudyklų švarumo ataskaita. Tiesa, į šią ataskaitą įtrauktos ir ES nepriklausančios Šveicarija ir Albanija. Iš ataskaitos išimta iš ES pasitraukusi Didžioji Britanija.

„Paskelbtos metinės maudyklų vandens kokybės ataskaitos duomenimis, 2021 m. beveik 85% Europos maudyklų atitiko griežčiausius Europos Sąjungos reikalavimus, kuriais užtikrinama puiki vandens kokybė. Iš vertinimo aiškiai matyti, kuriose Europos maudyklose šią vasarą geriausia maudytis. Vertinimas, kurį atliko Europos aplinkos agentūra (EAA), bendradarbiaudama su Europos Komisija, grindžiamas 21 859 Europos maudyklų stebėsena. Vertinta ES valstybių narių, taip pat Albanijos ir Šveicarijos maudyklų būklė 2021 m.”, – rašoma ataskaitą pristatančiame pranešime.

Taip pat pažymima, jog dėl pandemijos ir karantino ribojimų kai kurių šalių rezultatai galėjo nukentėti. Nurodoma, kad ne visos šalys spėju laiku pateikti savo duomenis. Kas labiausiai džiugina, jog kasmet vandens kokybė gerėja ir dėka įvairių įgyvendinamų aplinkosaugos projektų, kaip naujų vandens valymo įrenginių statymo, leidžia ne tik sumažinti, bet neretai ir likviduoti bakteriologinės taršos šaltinius.

 

Lietuvos maudyklos – tarp dešimties puikią vandens kokybę turinčių

Austrijos, Maltos, Graikijos bei Kroatijos maudyklos paskelbtos švariausiomis visoje ES. Šiose šalyse maudyklų vandens kokybė pripažinta puikia daugiau nei 95% maudyklų. Tuo tarpu Lietuvoje puikia vandens kokybę turėjo 89% maudyklų ir Lietuvai tai leido gauti 9 vietą. Visą ataskaitą lietuvių kalba galite paskaityti čia. JAV gyventojams šią ataskaitą pristatė naujienų agentūra „CNN“, kurios teigimu, jog renkantis savo atostogų kryptį, nepamirštų pažiūrėti, kurių šalių paplūdimiai patys švariausi. Galite taip pat patyrinėti ir interaktyvų stebimų maudyklų žemėlapį.

Vandens kokybė tiriama reguliariai

Ataskaitas Europos Aplinkos agentūrai teikia „Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras“. Šios įstaigos tinklalapyje galite rasti visų šalies maudyklų kokybinius duomenis. Plačiau galite pasidomėti čia. Vilniuje tiriama 10-ies maudyklų vandens kokybė.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button