Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę vykdydami „Poilsiauk atsakingai“ akcijos reidą Molėtų rajone, Punto ežere nustatė asmenį plaukiojusį motorine vandens transporto priemone, kai šiame ežere tai daryti draudžiama.

Per reidą nustatytas asmuo plaukiojęs banglente, varoma dvitakčiu vidaus degimo varikliu, turinčiu vandens srauto pompą. Šis asmuo aplinkosaugininkams įkliuvo ne pirmą kartą, dar šių metų gegužę asmuo, buvo sulaikytas dėl plaukiojimo draudžiamu laiku. Jam buvo skirta 100 eurų administracinė bauda, kurią asmuo sumokėjo.

Antrą kartą aplinkosaugininkams nustačius asmenį darant tą patį pažeidimą, jam gresia bauda pagal Administracinių nusižengimo kodekso 267 straipsnį dėl aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis pažeidimo, ji gali siekti iki 1150 eurų. Taip pat paimta plaukiojimo priemonė, kurios vertė 7000 eurų. Sprendimas dėl administracinės baudos dydžio ir priemonės konfiskavimo bus priimtas, išnagrinėjus administracinio nusižengimo bylą.

Aplinkosaugininkai didelį dėmesį skiria Lietuvos vandens telkiniams ir aplinkosauginių reikalavimų laikymuisi, plaukiojant vandens transporto priemonėmis. Dėl to primename, kad vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą,  galima plaukioti tik 7 vandens telkiniuose: Baltijos jūroje, Elektrėnų mariose, Kauno mariose, Drūkšių ežere (Zarasų r. sav.), Talkšos ežere (Šiaulių m. sav.), Didžiulio (Daugų) ežere (Alytaus r. sav.), Galuonų ežere (Molėtų r. sav.) ir vidaus vandenų keliais, laikantis taisyklių.

Apribojimai vandens transporto priemonėms taikomi norint mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, savaeigės plaukiojimo priemonės sukeltas triukšmas ir bangavimas trikdo paukščius ir prastina jų mitybą, variklio turbulencija kelia stresą ne tik žuvims, bet visai vandens gyvūnijai. Be to, į vandenį gali patekti kuro, tepalų, degimo produktų ir kitų kenksmingų medžiagų.    

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist