Naujienos

Kėdainių senasis miesto parkas pasikeis neatpažįstamai

Vienas pirmųjų Lietuvoje peizažinis Kėdainių miesto parkas sulaukė stulbinančios investicijos.  XIX a. buvusioje dvaro sodyboje grafų Čapskių įkurtas parkas po metų pasikeis neatpažįstamai ir taps moderniai sutvarkyta patogia poilsiui ir sveikatingumui skirta teritorija. Šimtmečiais traukos objektu buvęs miesto parkas suteiks naujų galimybių gyventojų veikloms ir laisvalaikiui.

Pasirašyta sutartis

Po pakartotinai įvykusių rangos darbų viešųjų pirkimų konkursų gegužės 3 dieną Kristina Kemešienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja, laikinai einanti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, pasirašė Miesto parko modernizavimo rangos darbų sutartį su UAB „HSC Baltic“ direktoriumi Rimvydu Beržonskiu. Rangos darbų vertė beveik 2 mln. eurų.

UAB „HSC Baltic“, t. y. įmonės, laimėjusios savivaldybės skelbtą konkursą, direktorius Rimvydas Beržonskis sakė, kad pasistengs nustebinti kėdainiečius ir visus darbus atlikti laiku ir labai kokybiškai. „Sutvarkysime parką, kad jis būtų traukos objektas kaip ir iki šiol“, – sakė Rimvydas  Beržonskis.

 

Projektavimo (darbo projekto parengimo) darbai prasidės šių metų gegužės mėnesį, o statybos darbai nuo šių metų birželio mėnesio pabaigos–liepos mėnesio pradžios, savivaldybei perdavus statybvietę. Pažymėtina ir tai, kad pirmiausia bus pradėta įrengti kultūrinė-reprezentacinė zona. Bus įrengiama naujoji scena su amfiteatru, tvarkoma krantinė prie scenos, įrengiama pergolė su terasomis.  Vėliau bus tvarkomos salos, įrengiama prieplauka.

„Miesto viešųjų erdvių atgaivinimas daug prisideda prie gyvenimo kokybės ir miesto patrauklumo  gerinimo. Labai tikimės, kad, užbaigus parko rekonstrukciją, verslininkams susidarys galimybės pasiūlyti naujų paslaugų gyventojams. Savivaldybė galės kurti naujas veiklas gyventojams“, − pasirašydama sutartį sakė laikinoji administracijos direktorė Kristina  Kemešienė.

Miesto parkas bus atnaujinamas pagal Kėdainių rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamą  projektą  „Kėdainių miesto viešųjų erdvių (miesto parkų, sporto aikštyno, teniso kortų prieigų) kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei, verslui“.  Jo vertė daugiu kaip 3,5 mln. eurų, iš kurių daugiau nei 3 mln. eurų yra ES Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Kitą dalį iš  Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto skiria rajono taryba.

 

Kultūros paveldo objekto rekonstrukcijos projektas −  gerai apgalvotas

Gerai pasiekiamoje miesto vietoje įsikūrusiame parke, atlikus visus darbus, bus trys zonos. Prie pagrindinio įėjimo iš J. Basanavičiaus gatvės bus reprezentacinė zona. Čia lankytojus įprastoje vietoje pasitiks kultūrinis amfiteatras su 1 100 vietų žiūrovams, pergolė ir informacinis centras, įsikurs prieplaukos ir bus sutvarkytas tiltas per užtvanką bei parko salų tilteliai. Aktyvaus poilsio zonoje prie senosios estrados atsiras scena pasirodymams, stoginė ir  sporto bei laisvalaikio aikštelės su laipiojimo kalniukais bei skulptūrų aikštelės. Zonoje prie minareto bus vaikų žaidimų aikštelės ir laipiojimo kalniukai. Parko gilumoje bus įrengtos patogios automobilių stovėjimo aikštelės. Parke bus įrengti apšvietimas, tualetai bei kiti būtini dalykai. Suplanuota įrengti vaizdo stebėjimo kameras, atnaujinti ir naujai suformuoti parko takus bei įrengti suoliukus, pastatyti šiukšliadėžes. Visame parke bus įrengti gėlynai ir atnaujinti želdiniai.

Senasis miesto parkas − kultūros paveldo objektas. Jo rekonstrukcijos techninį projektą 2018 metais parengė Kauno technologijos universiteto docentės, architektės G. Janulytės-Bernotienės vadovaujama komanda.

Parkas nuolat keitėsi

1811 metais Kėdainiai atiteko grafui Pranciškui Čapskiui. Dabartinėje parko vietoje grafas įsteigė dvaro sodybą. 1845 metais parkas įgavo dabartinį vaizdą. Marijonas Hutten Čapskis iš pagrindų rekonstravo sodybą, sumūrijo trijų aukštų rūmus. Jis praplatino Dotnuvėlę, įrengė tvenkinius, supylė salas, pastatė tiltelius ir užveisė parką. Po 1863 m. sukilimo dvaras atiteko vokiečių kilmės rusų armijos generolui, grafui Eduardui Totlebenui. Jis rekonstravo dvaro rūmus, perplanavo parką. Per amžius parkas keitė savo vaizdą ir paskirtį. Deja neišliko dvaro rūmai. Iš esmės parkas atnaujintas ne kartą. Vyresnio amžiaus kėdainiečiai prisimena pramogas parke ir jo kaitą. Paskutinį kartą 2008 metais Kėdainių rajono savivaldybė investavo 2,5 mln. litų. Buvo išvalytas Dotnuvėlės upelis ir tvenkiniai, pastatytas pėsčiųjų-dviračių tiltelis per upelį į minaretą, rekonstruoti du tilteliai į salas, rekonstruoti esami ir nutiesti nauji pėsčiųjų-dviračių takus, atlikti kiti darbai.

 

Darbus atliks patikima bendrovė

Rangos darbų sutartį laimėjusi UAB „HSC Baltic“ yra atestuota ypatingų statinių statybos darbams gyvenamuosiuose ir negyvenamuosiuose pastatuose, susisiekimo komunikacijose, inžineriniuose tinkluose, hidrotechnikos statiniuose, kultūros paveldo statiniuose. Tai ne pirmas bendrovės objektas Kėdainiuose. Bendrovė yra sukaupusi didelę patirtį gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų, susisiekimo komunikacijų, inžinerinių tinklų bei kultūros paveldo statinių statyboje. Darbus atlieka kvalifikuoti specialistai, aktyviai besidomintys rinkos naujovėmis, diegiantys naujus sprendimus ir užtikrinantys klientų keliamus reikalavimus. UAB „HSC Baltic“ kartu su partneriais įgyvendino projektą „Šalčininkų miesto urbanistinės infrastruktūros sutvarkymo ir kraštovaizdžio formavimas“ nesenai užbaigė įrenginėti vieną įdomiausių ir gražiausių savo projektų − Lietuvos Respublikos ambasadą Italijos Respublikoje. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button