Renginiai

Už Vilniaus: Kėdainiuose vyks pirmasis agurko metimo į tolį čempionatas

Liepos 14 d. Kėdainių miesto parke vyks 21-oji Agurkų šventė, kurioje pirmą kartą dalyviai iš viso pasaulio kviečiami varžytis agurko metimo į tolį čempionate. Savo rankos miklumą šioje rungtyje pažadėjo išbandyti ir pasaulio disko metimo čempionas Virgilijus Alekna. Tad čempionato dalyviai turės į ką lygiuotis, o kas žino, gal kažkuriam pavyks aplenkti žymųjų sportininką ir laimėti pagrindinį piniginį prizą.

Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus iniciatyva surengtose pirmosiose agurko metimo į tolį varžybose gali dalyvauti ir vyrai, ir moterys nuo 18 metų. Prizinis fondas – 1 000 eurų – bus padalintas dviem čempionams – moterų ir vyrų grupių nugalėtojams.

Šioje unikalioje ir vienintelėje Lietuvoje Agurkų šventėje bus patenkinti visi šventės dalyviai – ir tie, kurie nesivaržys, ir čempionato dalyviai.

 

Tradicinėje šventėje nuo 15 iki 21 val. veiks spalvingi rajono seniūnijų „agurkininkų“ kiemeliai, kuriuose šeimininkai vilios seniūnijų kulinarinio paveldo pristatymu ir demonstruos amatus. Vyks šeimininkių varžytuvės „Vasaros gėrybių pyragas“. Muzikantai kurs šventinę nuotaiką, veiks atrakcijomis.

Išalkusiems šventės dalyviams bus surengtos vaišės – populiarioji kiaušienė iš 999 kiaušinių, kuriems stipresnį skonį suteiks kėdainietiškai rauginti agurkėliai.

Šventė tradiciškai baigiama kviestinės populiariosios muzikos grupės koncertu, kuriame šįkart – muzikinis ansamblis „Jonis“, duetas Vaida Genytė ir Egidijus Bavikinas kartu su pučimaųjų sekstetu „Brass Bravo“, Samanta Tina su grupe iš Latvijos.

 

ŠVENTĖS PROGRAMA

Liepos 14 d.

Kėdainių miesto parke

 

15 val. Mugė

16 val. Kėdainių rajono seniūnijų kulinarinio paveldo pristatymas ir amatų demonstravimas, liaudies muzikantų pasirodymai, įvairios pramogos

Šeimininkių varžytuvės „Vasaros gėrybių pyragas“

 

Šventės vaišės – kiaušinienė iš 999 kiaušinių + agurkas

17 val. Koncertas

Muzikinis ansamblis „Jonis“

 

Muzikinis projektas „Radijo klasika“

Vaida Genytė

Egidijus Bavikinas

Pučiamųjų sekstetas „Brass Bravo“

Samanta Tina ir grupė (Latvija)

18 val. 1-asis atviras pasaulio AGURKO METIMO Į TOLĮ ČEMPIONATAS Kėdainių rajono mero prizui laimėti

Prizinis fondas 1000 Eur

Registracija vyksta el. p. [email protected] iki 2018 metų liepos 11 dienos 17 val.

Agurko metimo čempionato nuostatai

Agurko metimo registracijos paraiška

Renginys – nemokamas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Robertas
Robertas
3 metus

gerb. Virgilijau, girdėjau, kad ruošiatės dalyvauti Kėdainiuose agurkų mėtymo čempionate. Susimastykite viena minute, ar tai tinkama akcija aklai kopijuoti kitų tautų tradicijas ir mėtytis maisto produktais ? Kai, tiek Lietuvoje ir pasaulyje yra žmonių negebančių įsigyti ir tų pačių agurkų. Gražesnė akcija būtu padovanoti tuos agurkus nepasiturintiems, o mėtytis galima ir “kaliošais”. Yra ir gerų senų lietuviškų tradicijų. Ką pasakytu mūsų senoliai, jei koks duonos kombinatas sugalvoti batonų mėtymo varžybas ? gal dar ne vėlu susimastyti ? Pagarbiai, Robertas

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button