iuo metu rinkoje galima rasti daugybę skirtingų kosmetikos priemonių, pradedant odos priežiūros produktais ir baigiant dekoratyvine kosmetika. Būtent pastaroji yra tai, kas leidžia pabrėžti gražiausius veido bruožus bei prisideda prie išvaizdos puoselėjimo. Visgi, dekoratyvinės kosmetikos produktų asortimentas – be galo didelis, tad gali būti sunku orientuotis tokioje didelėje jų pasiūloje. Kad viskas būtų kur kas paprasčiau, šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kas yra dekoratyvinė kosmetika, į kokius pagrindinius tipus ji yra skirstoma bei kaip pasirinkti ją tokią, kuri ne tik užmaskuotų odos netobulumus, bet ir ją puoselėtų. 

Dekoratyvinė kosmetika – kas tai?

Dekoratyvinė kosmetika – tai makiažo priemonės, kuriomis yra dengiamos įvairios veido dalys: akys, antakiai, skruostai, lūpos, kakta bei smakras. Jos pagalba yra siekiama paryškinti gražiausius veido bruožus, suteikti jiems daugiau gaivumo, spalvos, o taip pat ir užmaskuoti tam tikrus trūkumus, pavyzdžiui, pigmentines dėmes, aknę, odos raudonį bei kita. Priklausomai nuo turimų poreikių, dekoratyvinė kosmetika gali būti naudojama kasdien, ypatingoms progoms ar net atliekant profesionalų grimą televizijai, kino filmams, spektakliams ir taip toliau. 

Kaip skirstoma dekoratyvinė kosmetika?

Dekoratyvinės kosmetikos pasirinkimas – milžiniškas. Tad, kad būtų lengviau orientuotis jos pasiūloje, ji yra skirstoma į tris pagrindines kategorijas. Aptarkime kiekvieną iš jų, kokiomis savybėmis šie produktai pasižymi:

  • Veido priemonės. Joks profesionalus makiažas neapsieis be makiažo priemonių veidui. Šiam tipui yra priskiriami tokie produktai, kaip: makiažo pagrindas, maskuoklis, sausos pudros, švytėjimo priemonės, skaistalai, kontūravimo priemonės bei kita. Makiažo pagrindas daugeliui moterų yra pati svarbiausia priemonė, kadangi jo pagalba yra išlyginama oda ir jai suteikiamas norimas atspalvis. Maskuoklio pagalba yra užmaskuojami patamsėjimai paakiuose, pigmentinės dėmės bei aknė. Taip pat jis gali būti naudojamas ir iškilių veido zonų modeliavimui. Sausa pudra leidžia užfiksuoti skystas priemones: makiažo pagrindą bei maskuoklį, kad jos savo vietoje išliktų visą dieną. Galiausiai, skaistalai, kontūravimo ir švytėjimo priemonės paryškina skruostikaulius, veido vietas, kur krenta natūrali dienos šviesa arba priešingai – kur formuojasi šešėlis. Tokiu būdu veidui yra suteikiama forma. 
  • Priemonės akims. Akių šešėliai, pieštukai, apvadai, blakstienų tušai bei antakių formavimo priemonės yra produktai, kurie dažnu atveju yra neatsiejami nuo kasdienio makiažo. Jų pagalba galima paryškinti akis, jų spalvą bei suteikti joms daugiau gyvybės. Priemonės akims gali būti įvairių spalvų ir tekstūrų, kas leidžia kurti pačius įvairiausius įvaizdžius, nuo subtilių, švelnių iki ryškių, patraukiančių aplinkinių dėmesį. 
  • Priemonės lūpoms. Makiažo produktai, kuriuos naudojant galima ne tik suteikti lūpoms norimą spalvą, bet ir pakoreguoti jų formą bei vizualiai jas padidinti. Turėkite omenyje, jog lūpų dažai gali būti įvairių tekstūrų: matiniai, blizgūs ar satininiai, tad tikrai kiekviena moteris nesunkiai ras mėgstamiausią priemonę. Tuo tarpu, lūpų pieštuko pagalba paryškinsite lūpų formą, na o blizgis suteiks pilnesnių lūpų efektą. 

Nors bene kiekvienas makiažo gamintojas gali pasiūlyti minėtas priemones, tačiau pastaruoju metu itin didelio populiarumo susilaukia Nyx kosmetika, kuri garsėja ne tik dideliu priemonių asortimentu, gražiomis spalvomis, puikia pigmentacija ir išsilaikymu, bet ir itin prieinama kaina. Tad, jei dar nesate bandę šių priemonių, nieko nelaukite ir papildykite jomis savo kosmetinę!

Makiažo priemonių sudėtis – į ką atkreipti dėmesį?

Jei norite, jog įsigyta makiažo priemonė ne tik puikiai maskuotų ar paryškintų gražiausius veido bruožus, bet ir puoselėtų odą, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokia yra patinkančio produkto sudėtis. Joje ieškokite tokių odai naudingų ingredientų: vitamino E, kuris apsaugo odą nuo aplinkos poveikio, vitamino C, prisidedančio prie odos šviesinimo ir pigmentacijos mažinimo, hialurono rūgšties, kuri padeda išlaikyti drėgmę odoje, antioksidantų: žaliosios arbatos, vynuogių kauliukų ar granatų ekstraktų, skatinančių kolageno gamybą ir gerinančių odos stangrumą, bei SPF. Apsauga nuo saulės yra būtina, jei norite išvengti neigiamo UV spindulių poveikio odai: ankstyvųjų raukšlių, suglebusios odos, pigmentinių dėmių ar net odos vėžio. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar į Vilnių turėtų grįžti naktinis viešasis transportas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist