Artėjant vasaros sezonui vis daugiau žmonių dairosi, kur keliauti, tačiau už skrydžius tenka pakloti nemažus pinigus. O štai, kelionę į Londoną planavęs vilnietis Andrius piktinasi, kad iš Lietuvos skristi lėktuvu neapsimoka, todėl reikia ieškoti kito transporto. Tuo tarpu, kelionių ekspertas pataria, kaip rasti pigiausius skrydžių variantus.

Vyras pasakoja, kad žiūrint bilietus į priekį kainos dar sąlyginai geros, tačiau skrydis atgal taip išaugina kainas, kad tenka rinktis kitas kelionių kryptis. 

„Labai reikia atitaikyti datas, kada tu nori parskrist, kad būtų tas bilietas pigesnis, nes gali atrodyt, kad čia skrendi į vieną pusę už 20 eurų, pasižiūri skrydžius atgal, o ten 100 eurų, ir išvis nesinori grįžt dėl tos kainos“, – pasakoja Andrius. 

Dėl didelių kainų tenka ieškoti kito transporto

Vilnietis pasidalina istorija, kaip anksčiau ieškojo bilietų į Niukaslą, miestą Anglijos šiaurėje. Pastebi, kad lyginant su kaimyninėmis šalimis iš Lietuvos skristi yra brangiausia, todėl tenka ieškoti autobusų ar traukinių maršrutų iki Latvijos ar Lenkijos ir skristi iš ten.

„Pasirinkau skristi iš Rygos, nes buvo daug kartų pigiau važiuot iki ten autobusu ir iš ten skristi tiesiai į Niukalsą“, – pridūręs, kad už kelionę sumokėjo mažiau nei 100 eurų, o skrydis iš Vilniaus būtų atsiėjęs apie 300 eurų, pasakoja jis. 

Tačiau norint nuvykti į šalį keliomis transporto priemonėmis dažnai būna sunku suderinti laikus, kad spėtų persėsti. Taigi Andriui, skridusiam iš Rygos į Niukaslą, teko nakvoti oro uoste, nes atvykus autobusu iki Rygos buvo likę 10 valandų iki skrydžio. 

„Aišku, ir pačioj kelionėj sugaišti žymiai ilgiau, bet pasižiūrėjus kainas nesinori iš Lietuvos skrist lėktuvais“, – užsimena pašnekovas. 

R. Pogorelis pabrėžia, jog norint sutaupyti laiko, labiau apsimoka skristi lėktuvu. Tačiau po Europą keliauti traukiniais ar autobusais yra gera alternatyva ieškant gerų kainų. O štai, ilgi persėdimai, jo manymu, yra puiki galimybė aplankyti miestą, kuriame laukiama skrydžio. 

„Jeigu tas tarpinis miestas yra vertas aplankymo, sakykim, neseniai teko keliauti iš Kirgizstano per Stambulą ir praleisti naktį Stambule. Tai yra puikus miestas praleisti parą, pasivaikščioti, galbūt apsipirkti, galbūt pavalgyti, tiesiog pasigrožėti miestu. Tai turint laiko ilgesnis sustojimas gali būti ir privalumas“, – paaiškina jis. 

Kainos kyla: kur ieškoti pigesnių skrydžių?

„Facebook“ bendruomenės „Mokėk keliauti“ įkūrėjas Robertas Pogorelis taip atkreipia dėmesį, jog skrydžių kainos auga jau kurį laiką nuo pandemijos. Be to, artėja kelionių sezonas. 

„Jau ir pernai, ir šiemet lėktuvų bilietų kainos būna gerokai aukštesnės, tai nereikia tikėtis labai pigių skrydžių rugpjūčio mėnesį, kai dauguma europiečių keliauja. <…>

Nors lietuviai mėgsta pirkti bilietus iš anksto ir įsivaizduoja, kad taip labai sutaupys, tada atsiranda problemos, kai pasikeičia tvarkaraščiai ir tada sugriūna planai“, – pridūręs, jog siūlo bilietus pirkti 3–4 mėnesius prieš skrydį, sako jis. 

Pataria bilietų nepirkti iš lietuviškų svetainių.

„Aš visad perku iš ten, iš kur galima pigiau nupirkti. Ir tai 90 proc. atvejų būna tikrai ne lietuviškos svetainės, būna skandinaviškos, būna austriškos, bet tikrai ne lietuviškos. Bilietų dar galima ieškoti per „Google“ ir panašias svetaines, nes ten sugeneruoja skrydžius iš įvairių agentūrų ir išmeta pigesnius bilietus nei tiesiogiai per portalus“, – paaiškina specialistas. 

Pasak jo, kartais pačios oro linijos savo tinklalapyje parduoda pigesnius bilietus negu kainas pateikia tokioms globalioms sistemoms kaip „Google“. 

Nors kainos stulbina, šią vasarą siūlo aplankyti ir kitus žemynus

Slovakijoje gyvenęs Andrius atkreipia dėmesį ir į tai, kad norint nuskrist į kitą žemyną iš Lietuvos, reikia pakloti šimtais eurų daugiau nei iš bet kurios kitos Europos šalies. 

„Buvau labai nemaloniai nustebęs, kai su draugu žiūrėjom skrydžius į Australiją iš Slovakijos, Austrijos ar Venegrijos, ten kokius 500–600 eurų bilietai kainuoja, o iš Lietuvos tūkstančiais“, –  kainų skirtumus apibūdina jis. 

Kita vertus, R. Pogorelis, nors neatmeta galimybės keliauti po kitus žemynus, pamini ir Europos šalis, kurias siūlo aplankyti. 

„Vasara pietuose yra per karšta, tai kelios kryptys, kuriose vasara yra geras klimatas būtų, sakykim, centrinė Afrika, Kenija, Tanzanija ar Indonezija.

Bet vasarą, sakau, aš labiau mėgstu pakeliauti arčiau Europoje. Tai, pavyzdžiui, Austrijos kalnus labai mėgstu, pietų Vokietijos kalnus, Slovakijos, galima sakyt, ta pati Lenkija yra pasiekiama traukiniais ar automobiliu“, – priduria bendruomenės „Mokėk keliauti“ įkūrėjas. 

Autorius: Aistė Zaveckaitė, TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

67 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist