Pirmą kartą organizuota Šveicarijoje, įvairiose Europos, Azijos ir Amerikos šalyse sutraukianti unikalių emocijų bei skonių ieškančius gurmanus, vakar, antradienio, vakarą vakarienė visiškoje tamsoje surengta ir Vilniuje. Tikra sensacija gimtajame Ciuricho mieste tapusi pramoga, paskatino Lietuvos verslininkus – „Laisvalaikio dovanų“ steigėjus pristatyti tarptautinį vakarienės formatą, pagal kurį ši pramoga organizuojama kaimyninėse Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, taip pat Suomijoje, išbandyta Kaune, o nuo šiol rengiama ir sostinėje Vilniuje.

„Partneriams pasiūlius galimybę organizuoti vakarienes visiškoje tamsoje, iš karto sutikome jas rengti mūsų restorane. Jo erdvės, atvertos XVI amžiumi datuojamuose senamiesčio rūsiuose, skleidžia aristokratišką slėpiningumą, kuris kartu su ilgametę patirtį turinčių šefų ruoštais patiekalais dar labiau sustiprina unikalią patirtį. Nors pasiruošimas šiai pramogai pareikalavo daug pastangų – jam sukurtas specialus meniu, nuo bet kokios šviesos izoliuota atskira restorano patalpa, vakarienės dalyvių emocijos ir dėmesys atperka visas pastangas“, – sakė restorano „Medininkai“ maitinimo padalinio vadovė Ernesta Gudaitė.

Specialiai „aklai“ vakarienei restorano gamybos vadovės Barbaros Šafranavičienės sukurtame meniu susipynė pagrindiniai skoniai – saldumas, rūgštumas, kartumas, sūrumas. „Dine in the dark“ vakaro svečiams, tarp kurių – ir Lietuvoje gerai žinomi žmonės, buvo patiektas gaivus užkandis, ryškaus skonio pagrindinis patiekalas bei saldus desertas su pikantiško rūgštumo natomis, o tikslus vakarienės meniu tikslingai laikomas paslaptyje. Taip vakaro dalyviai galėjo pasitikrinti savo skonio receptorių jautrumą, kuris tamsoje tik dar labiau sustiprėjo, įvertinti bei bandyti atspėti, kokį patiekalą ragauja.

Ypatingo atidumo pareikalavo ir vakarienės vieta – norint užtikrinti, jog dalyviai pajaustų pilnavertę „Dine in the dark“ patirtį, vakaras vyko visiškoje tamsoje, o dalyvius, prieš tai paprašius išjungti visus prietaisus, kurie galėtų skleisti bent menkiausią šviesą, į jų vietas palydėjo padavėjai su naktinio matymo prietaisais. Aklina tamsa ne tik sukūrė nekasdienę atmosferą, bet ir, laikinai praradusius regos galią, privertė stipriau pasikliauti kitomis juslėmis: skoniu, uosle, lytėjimu bei klausa. Savita provokacija vakaro dalyviams tapo mėginimai nematant surasti stalo įrankius, taures, ant šakutės pasmeigti lėkštėse patiektą maistą.

Novatoriškos vakarienės visiškoje tamsoje idėja prieš beveik 20 metų kilo Ciuriche, Šveicarijoje, gyvenančiam aklam dvasininkui – jis savo svečiams pasiūlė neįprastą būdą vakarieniauti užrištomis akimis ir taip pajusti intensyvesnį maisto skonį bei įdėmiau įsiklausyti į šalia sėdinčio pašnekovo žodžius. Tuomet įvardintas kaip laikinas gastronomų kaprizas, unikalus vakarienės formatas netruko pelnyti pripažinimą visoje Europoje ir už jos ribų. 2013 m. pirmoji „Dine in the dark“ vakarienė organizuota Kaune, vėliau – kaimyninėse Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje bei Suomijoje. Nuo šiol antradieniais, įsigijus pramogą „Laisvalaikio dovanų“ prekybos vietose, ja mėgautis gali Vilniaus gyventojai bei svečiai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.