Maistas ar restoranai iš pirmo žvilgsnio turi mažai ką bendro su automobiliais ar motociklais, tačiau ketvirtadienio vakarą būrys entuziastų susirinko Vilniuje, Antežeriuose, kur duris oficialiai atvėrė naujas „Burger Street“ restoranas. Tai nauja mėsainius ir kitą amerikietišką maistą tiekianti vieta, orientuota į benzingalvių ar „elektrogalvių“ auditoriją – didelė stovėjimo aikštelė, automobilių sėdynės vietoj kėdžių ir įvairiausi automobilių atributai sufleruoja, kad kiekvienas entuziastas čia visada ras gerą maistą ir pokalbius su savo bendraminčiais.

„Taip jau istoriškai susiklostė, kad nuo pat „burgerstreeto“ įkūrimo labai daug ištikimiausių ir lojaliausių lankytojų buvo auto–moto sporto fanai, mechanikai, meistrai ir panaši kompanija. Su daugeliu iš jų mes tapome gerais draugais. Jie užsukdavo pas mus papietauti arba po darbo praleisti laiko smagioj kompanijoj, pabendrauti su savo kolektyvu ar kitais bendraminčiais. Galbūt įtakos turėjo ta aplinkybė, kad pirmasis restoranas buvo įsikūręs Ukmergės plente – šalia judrios trasos, kur aplink daug autoservisų, buvo didelė stovėjimo aikštelė ir visa tos vietos atmosfera buvo labai industrinė, gerąja to žodžio prasme. Dažnai buvo rengiamos įvairios automobilių entuziastų sueigos“, – pasakojo „Burger Street“ bendraįkūrėjas Linas Peluritis.

Restorano šeimininkas pasakoja, kad jie patys jau yra dalyvavę įvairiuose autosporto renginiuose kaip pagrindiniai maisto tiekėjai, taip pat ypatingai susižavėjo „Chill and Grill“ festivaliu, jo atmosfera. Restorano logotipą buvo galima išvysti ir ant kelių varžybose dalyvaujančių bolidų – dėl aistros automobiliams ir gerų santykių verslininkai tapo kelių sportininkų rėmėjais.

Reikalavimai automobilistų susitikimų vietai itin aukšti

Automobilių festivalio „Chill and Grill“ organizatorius bei vienas iš „JDM.lt“ įkūrėjų Selmas Adomonis, pasakojo, kad entuziastų susitikimų kultūra Lietuvoje pastaraisiais metais pamažu atgimsta: „Dar prieš porą metų būtume atsakę, jog automobilių entuziastų aktyvumas yra stipriai sumažėjęs, visgi šiuo metu Lietuvoje tikrai netrūksta automobilių mylėtojų bendruomenių. Didžiausią įtaką pastaraisiais metais bendruomenių, ar bent jau save taip vadinančių, skaičiaus augimui padarė socialiniai tinklai, kurių pagalba tapo labai lengva pritraukti net ir nelabai besidominčius į tokias socialinių tinklų bendruomenes.“

S.Adomonis sako, kad sukaupus beveik 20 metų patirties organizuojant įvairius automobilių mylėtojus vienijančius renginius, gali tik patvirtinti faktą, jog kokybiškas susitikimas ar susibūrimas reikalauja daug darbo, pastangų ir patirties: „Mūsų organizuojami bendruomenės susitikimai bei didesni ar mažesni renginiai vyksta iš anksto gerai apgalvotose, ilgai ieškotose ir tik atitinkančiose gan nemažus reikalavimus, vietose. Esme tvirtos nuomonės, kad geriau jokio susibūrimo ar renginio, nei prastai parinkta vieta ir nepasirinkta tikslinė auditorija. Susitikimo vieta privalo būti estetiškai patraukli, tvarkinga, turinti gerą privažiavimą ir infrastruktūrą, bei netrukdyti pašalinių žmonių ramybės, kuriems tikėtina visiškai neįdomu automobiliai ar su tuo susijusi mūsų veikla.“

Vieną didžiausių ir seniausiai gyvuojančių automobilių bendruomenių subūręs ir JDM tėvų Lietuvoje vadinamas S.Adomonis sako, kad ilgą laiką ieškojo naujos vietos miesto ribose, kurios savininkai jaustųsi artimi automobilių kultūrai ir teisingam jos puoselėjimui, tad labai laukė žinių apie naująjį „Burger Street“. Jis sako dedantis daug vilčių, jog šį nauja vieta prigis ir bus ne viena proga susitikti apžiūrėti įvairių įdomių automobilių, išgirsti nepaprastų istorijų, bei skaniai pavalgyti.

„Vienas iš gero automobilistų susitikimo kriterijų yra geras ir skanus maistas. Manome, kad gražūs, išpuoselėti, kasdien pilkoje automobilių masėje nesutinkami modeliai, įdomūs pokalbiai su bendraminčiais, skani vakarienė yra tikrai puikus būdas praleisti laisvą vakarą ar savaitgalio popietę“, – apibendrina S.Adomonis.

Pristatė nuotraukų parodą, padovanojo lenktyninio automobilio dalį

Naujosios susibūrimų vietos atidarymo lankytojai galėjo dalyvauti ne viename aktyvume: greičiausieji vairavimo simuliatoriumi matavosi tarpusavyje lenktynių trasoje, kurioje važiavo amerikietišku „Ford Mustang“, nedrįstantys sėsti prie vairo suko laimės ratą vertingiems prizams laimėti, o visi susirinkę klausės vieno žinomiausių Lietuvos autosporto fotografų, Andriaus Lauciaus, pasakojimų.

Vien per praėjusius metus A.Laucius per Atlantą skrido daugiau kartų, nei pirštų ant rankų. Jo sąskaitoje didžioji dalis ryškiausių pasaulio trasų ir renginių, tokių kaip „Daytona“, „Goodwood“, WRC, MXGP. Vien Dakaro ralyje fotografas lankėsi jau aštuonis kartus iš eilės. Jo geriausių nuotraukų parodą galima apžiūrėti dar dvi savaites.

Kątik iš Omane vykusių varžybų grįžęs vienas geriausių drifto meistrų Lietuvoje Benediktas Čirba į naująjį restoraną atnešė savo žymiojo bolido „Čirba Fighter“ bagažinės dangtį, dalyvavusį ne vienose lenktynėse. Šį trofejų su sportininko parašu galės išvysti visi lankytojai.

„Padrąsinti ir įkvėpti draugų, nusprendėme šį „burgerstreetą“ pašvęsti automobilinei kultūrai. Taip jau sutapo, kad net ir šio naujai pastatyto centro vystytojas taip pat yra tos pačios temos gerbėjas. Taigi, sukūrėme erdvę kur automobilių ir motociklų gerbėjai, aplinkiniai gyventojai ir miesto svečiai jaustų industrinę, neįpareigojančią, jaukią atmosferą, galėtų susitikti, pabendrauti su savo bičiuliais bei bendraminčiais. O mes, savo ruožtu, pasirūpinsime geru maistu ir pilnais stiklais“, – visus apsilankyti naujoje vietoje kvietė viena iš įkūrėjų Jelena Baronienė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist