Prieš kurį laiką apklausėme Rimvydą Širvinską – Makalių ir sužinojome, kokie, jo manymu, restoranai geriausi sostinėje. Sulaukėme nemažai prašymų ir toliau tęsti panašaus principu apklausas. Šį sykį sugalvojome pakalbinti „Vakarienės baltai“ (pranc. Dîner en Blanc) organizatores – Valdą Lukošiūtę ir Dovilę Butkienę. Mums tikrai įdomu, kokia nuomonė, bus šiuo atveju.

Kuriuos 5 sostinės restoranus rekomenduotumėte aplankyti ir kodėl?

Valda: Jau ilgą laiką mėgstama vieta – St.Germain restoranas, čia apsilankyti visada verta ir niekada nenuvilia, maistas, vynas, atmosfera  – viskas idealiai dera. Naujas vietas bandyti taip pat smagu – Gaspar’s, Dublis, Sweet Root, Stebuklai dažniausiai maloniai nustebina

Dovilė: Labai smagu,kad Vilnius tampa tikru Europos didmiesčiu ir čia niekad nenuobodu, čia nuolat atsidaro vis naujų gurmaniškų vietų. Labai vertinu harmoniją, tad man itin svarbu ne tik skanus maistas bet ir jauki aplinka. Atėjusi į restoraną, noriu ne tik skaniai pavalgyti, bet jaustis patogiai ir gerai. Tam didžiausią turbūt įtaką turi dirbantys žmonės, jų nuoširdumas, lankstumas ir pagarba klientui. Mano pasirinkimas būtų toks:

  1. „Astorija Brasserie“ – klasika su nuostabiais sostinės senamiesčio vaizdais. Čia jaučiuosi itin jaukiai. Niekad nenuvils nei maistas nei aptarnavimas.
  2. „Tilto 12“ – viena iš naujausiai aplankytų mano vietų. Labai jauki vieta, gardūs patiekalai ir gražus interjeras. Yra net mažas žaidimo kampelis vaikams, bei vaikiškas stalelis. Tad dėmesys kiekvienam.
  3. Vyno restoranas „Saint Germain“ – jei nori šiek tiek pabėgti nuo miesto šurmulio, bet kartu jausti senamiesčio dvasią, būti užtikrintam,kad pavalgysi itin skaniai – ši vieta būtent tokia.
  4. „Galo do Porto“ –  Nuostabus maistas ir puiki atmosfera istoriniame Vilniaus senamiestyje. Tvyranti portugališka dvasia tik priduoda šiai vietai papildomo šarmo.
  5. „Pranciškonai“ todėl,kad teikiu pirmenybę jaukumui. Itin maža, bet ir itin jauki ir gurmaniška vieta

Sakoma, jog lietuviai mėgsta pigiai ir gerai. Ar įmanoma rasti tokį restoraną, kuris atitiktų šią „pigus ir geras restoranas“ kategoriją, ar mieste apskritai toks egzistuoja?

Valda: Bijau, kad bent  jau kol kas tokio neatradau. Gal tokiais atvejais geriau kokybišką ir su meile vakarienę gaminti namuose?

Dovilė: Kokybiškas ir su meile gaminamas maistas turbūt negali labai pigiai kainuoti… „Galo do Porto“ ar „Pranciškonai“ turbūt būtų tie restoranai, kuriuose kaina kiek mažesnė, o maisto kokybė išskirtinai gera.

Pati skaniausia kava mieste? Kas tą vietą daro išskirtine?
Valda:
Kavą geriu rytais, todėl vietas renkuosi netoli namų  – St.Valentino ir Astorija Brasserie. Ryto kavai mėgstu ramias ir neskubančias vietas.

Dovilė: Kavos mūsų sostinėje tikrai galime rasti skanios ir turbūt galėčiau paminėti ne vieną vietą. Dievinu Vilniaus senamiestį, parkus, todėl išskirsiu “Strange love”. Čia tikras kavos restoranas. Užsisakius skanios, su meile paruoštos kavos, visada turėsite šalia vandens, o antro aukšto terasoje gurkšnojant kavą galima pasimėgauti nuostabiu Bernardinų sodu. 

Kuris baras geriausias mieste? Kodėl?

Valda: Kažkaip neturiu vieno mėgstamiausio baro mieste.

Dovilė: Distilerija. Gal todėl, kad nors ir ne dažnai ten apsilankau, bet visada sutinku seniai matytų bičiulių. Profesionalūs barmenai ruošia skanius kokteilius, o interjeras leidžia mėgautis baro šurmuliu, ar rasti ramesnį kampelį pašnekesiams.

Dėkojame už atsakymus.

Priminsime, jog tai mūsų pašnekovų nuomonė ir tikslas padėti susiorientuoti restoranų, kavinių gausoje. Jei ši apklausa palengvins jums gyvenimą renkantis, kur nueiti pavalgyti tam tikromis progomis ar šiaip ištrūkti iš namų, vadinasi mūsų tikslas buvo pasiektas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist