Burbulinė arbata, dar žinoma kaip boba gėrimas, kildinama iš tolimosios Azijos – Taivano salos. Tik nepagalvokit nieko nepadoraus, nes boba gėrimas tikrai nėra susijęs su liaudyje žinomu epitetu apie moteris.

Ir išties šio gėrimo stulbinantis populiarumas neblėsta. Neretai įvairios šio gėrimo variacijos gali net nustebinti, tačiau burbulinės arbatos parduotuvėlė „Le Tea“ nusprendė rinktis tradicinį kelią ir lietuvaičiams pristatyti klasikinį burbulinės arbatos gėrimą su šiuolaikišku posūkiu.

Kas iš tiesų yra toji burbulinė arbata?

Greičiausiai nieko nepriblokš teiginys, kad šio gėrimo vienas pagrindinių ingredientų – arbata. Burbulinė arbata buvo sukurta Taivane 1980-siais metais. Vietiniams ji buvo žinoma kaip perlų arbatos gėrimas. Pirmiausiai pasirodė arbatos su tradiciniais tapijokos perlais bei pienu. Kiek vėliau pasirodė vaisinės arbatos ir sprogstanti boba („popping boba“ – itin populiari Europoje). Perlų pieno arbata pradėjo sparčiai vystytis nuo 2000 m., o į Europą atkeliavo apie 2010 m.

O kaip Lietuvoje?

Lietuvoje burbulinė arbata savo pirmuosius žingsnius žengė 2012-aisiais ir, akivaizdu, mūsų šalyje šis gėrimas buvo sutiktas santūriai. Sparčiau šis gėrimas populiarėti ėmė kiek daugiau nei po penkmečio.

Būtent „Le Tea“ parduotuvėlės atidarymui Trakų gatvėje parengiamieji darbai prasidėjo 2019-ųjų metų pradžioje, tačiau pasaulį ir Lietuvą sustingdė COVID-19 pandemija. Parduotuvėlės steigėjui teko koreguoti planus ir oficialus „Le Tea“ atidarymas įvyko 2020-ųjų metų gegužės mėnesį.

„Prieš atidarant „Le Tea“, išbandėme daugumą Lietuvos ir Baltijos šalių siūlomas burbulines arbatas. Supratome, kad norime Lietuvoje atidaryti parduotuvę, kurioje, neišvykdami iš šalies, lietuvaičiai ir miesto svečiai galėtų paragauti autentiškos receptūros bei aukštos kokybės ingredientų burbulinę arbatą. Burbulinė arbata, mūsų manymu, nėra tik apie jos „priedus”, visų pirmą tai yra ARBATA, todėl siūlome kruopščiai pagamintą arbatą pagal autentiškiausią azijietišką receptą.“, – dalinasi savo įspūdžiais parduotuvėlės įkūrėjas.

Parduotuvėlės pavadinimas kilo visai netikėtai, nes „Le“ kinų kalba reiškia „laimingas“, o jų pagrindinis siekis, kad, gerdami jų arbatą, žmonės jaustųsi laimingi.

BURBULINĖ arbata ar burbulinė ARBATA?

Parduotuvėlės steigėjo teigimu, žmonės dažnai užduoda klausimą – ar pas jus BURBULINĖ arbata, ar burbulinė ARBATA.

„Visada jiems atsakome: pas mus – burbulinė ARBATA. „Le Tea“ siekia, kad mūsų klientai mėgautųsi autentiška ir kokybiška arbata bei pajaustų, kad geria TIKRĄ arbatą. Stengiamės sukurti sveiką balansą. Naudojame kuo mažiau saldiklių tam, kad nesuklaidintume skonio receptorių. Nenorime, kad mūsų klientai manytų, kad geria sirupinį vandenį su burbuliukais. Be to, gėrimų saldinimui mes naudojame cukranendrių cukrų, o ne fruktozę. Cukranendrių cukrus yra sveikesnė ir skanesnė alternatyva, jis „neblokuoja” liežuvio skonio receptorių. Tai reiškia, kad galite pajusti natūralų arbatos saldumą ir skonį. Žinoma, dėl kokybiškų ingredientų arbatos kaina yra aukštesnė, tačiau tikrai verta investuoti daugiau į kokybiško gėrimo pateikimą bei skonį“, – neabejoja savo pasirinkimu „Le Tea“ įkūrėjas.

Kaip atskirti kokybišką arbatą ir tapijoką?

Pasak parduotuvėlės komandos, norint sužinoti ar burbulinės arbatos parduotuvėje yra gaminama kokybiška arbata, tereikia užsisakyti grynos arbatos puodelį su trupučiu cukraus ir tradiciniais tapijokos perlais (galima ir be priedų). Tokiu būdu sužinosite, ar produktas tokioje parduotuvėje yra gaminamas rūpestingai ir kokybiškai. Be to, jei arbata yra gaminama iš prastos kokybės lapelių, rezultatą galime pastebėti savo akimis – skysta arbata atrodys miglota, joje bus galima pastebėti smulkių dulkelių.

„Mūsų komanda kiekvieną dieną ruošia tapijokos perlus bei šviežią arbatą. Parduotuvėlės tapijokos perlai yra pagaminti pagal nuoseklų receptą ir yra maloniai kramtomi bei elastingi. „Le Tea“ arbatoje yra naudojami aukštos kokybės arbatos lapeliai, iš jų pagaminta skysta arbata yra labai turtingo aromato, skonio, skaidri ir be jokių priemaišų“, – arbatos gaminimo ypatumais dalinasi savininkas.

Burbulinė arbata – ne tik vaikams ir paaugliams

Neretai pasigirsta pasvarstymų, kad ši arbata yra vaikų bei paauglių gėrimas. Vis dėlto realiame gyvenime yra kiek kitaip ir šį mitą daužo į šipulius „Le Tea“ įkūrėjas.

„Tai yra mitas, jog burbulinę arbatą geria tik vaikai ir paaugliai. Labai daug suaugusių bei vyresnių žmonių maloniai nustemba kuomet paragauja mūsų arbatos, nes kitose burbulinės arbatos parduotuvėse tokios kokybiškos patirties jie negauna. Žmonės nesitiki, kad burbulinė arbata gali būti tokia skani, gardi, kokybiška bei taip jiems patikti. Galime patikinti, kad šią arbatą mėgsta visos amžiaus grupės praktiškai vienodai: tiek vaikai, paaugliai, jaunuoliai, suaugę ar senjorai. Gal kiek nustebinsime, bet pagrindiniai mūsų parduotuvėlės lankytojai yra iš 20-35 metų amžiaus grupės. Nenuostabu, kad mūsų gaminamas gėrimas yra toks mėgstamas, nes turime dar vieną slaptą ingredientą – meilę, kuri yra ypatinga sudėtinė viso arbatos gaminimo proceso dalis“, – savo įspūdžiais ir patirtimi dalinasi „Le Tea“ savininkas.

Kokybiškos žaliavos atkeliauja net iš Taivano: kokybę vertina ir klientai

„Le Tea“ vilniečiams ir miesto svečiams siūlo tūkstančius metų gyvuojančią arbatos kultūrą. Įkūrėjo teigimu, komandos daugiametė patirtis ir turimos žinios apie arbatos gaminimą leidžia klientams pasiūlyti pačius geriausius produktus.

„Bendradarbiaujame su daug patyrusių partnerių iš Taivano gamyklų, visos mūsų žaliavos yra gaminamos būtent Taivane. Kadangi komunikuojame su jais ta pačia kalba, bendradarbiavimas vyksta sklandžiau ir efektyviau. Ypač daug dėmesio skiriame savo gaminių kokybei bei gėrimų skoniui. Kasdien gaminame šviežią arbatą bei priedus. Parduotuvėlės lankytojų lauks personalizuota patirtis – kiekvienas gali pasirinkti karštų bei šaltų gėrimų variantus, koreguoti gėrimui skirto ledo kiekį, saldumą. Nuolatos testuojame ir degustuojame savo pagamintus gėrimus, kad laiku pastebėtume iškilusias problemas ir klientams netektų nusivilti gėrimų kokybe. Mūsų klientams norime ir siekiame siūlyti tik tai, kas geriausia“, – ryžto neslepia „Le Tea“ parduotuvėlės įkūrėjas.

Itin teigiamai vertina parduotuvėlę ir klientai, kurie savotiškai keliauja iš šalies į šalį ir vertina, kur kokia burbulinė arbata yra geriausia. Vienas klientas rinkdamasis burbulinės arbatos parduotuvėles, visada pasižiūri komentarus, kuriuos palieka klientai iš Azijos.

„Europoje dažniausiai ieškau atsiliepimų apie burbulinių arbatų parduotuves, kurias vertina klientai būtent iš Azijos. Mano manymu, Europoje esančioms parduotuvėms tokie klientai kelia aukštesnius burbulinės arbatos standartus, nes jie gali išbandyti įvairias Taivano ar Azijos parduotuves ir nuspręsti, kas yra gerai, o kas blogai. Pirmąjį komentarą, kurį teko pamatyti, parašė azijietė. Ji užsiminė, kad šią vietą „pratestavo“ prieš metus, kuri paliko tik teigiamus įspūdžius, o grįžusi ten pat po metų – nustebo, nes kokybė išliko nepakitusi. Turiu jai už šį atsiliepimą padėkoti. Jei norite sužinoti, ar burbulinė arbata yra gera ar ne, užsisakykite grynos arbatos su šiek tiek cukraus. Išbandęs burbulinę arbatą daugumoje Europos miestų (Londone, Italijos miestuose, Ciuriche ir kt.), didelių lūkesčių neturėjau. Vis dėlto užsakytos jazminų žaliosios arbatos sodrumas ir poskonis mane itin maloniai nustebino. Tai buvo autentiškos Taivano arbatos skonis. Paprašiau 50% cukraus, gavosi labai geras, bet ne per saldus gėrimas. Tradiciniai tapijokos perlai buvo labai lengvai kramtomi, būtent tai man patinka. Turbūt pati geriausia Europos burbulinės arbatos parduotuvė, kurioje teko lankytis iki šiol“, – „Google“ esančioje „Le Tea“ paskyroje rašė vienas aktyvus komentatorius, kuris parduotuvėlę įvertino penketuku.

Tad tolimosios Azijos tradicinės burbulinės arbatos skonis lauks kiekvieno Trakų gatvės „Le Tea“ parduotuvėlėje.

Taip pat „Le Tea“ arbatas galima užsisakyti ir pristatymo platformose „Wolt“ bei „Bolt Food“.

Kontaktinė informacija

Adresas: Trakų g. 7-10, Vilnius

Darbo laikas: Dirba visą savaitę, tačiau darbo laikas keičiasi priklausomai nuo sezono ir rekomenduojame prieš apsilankant parduotuvėje pasitikrinti darbo valandas per Google Maps.

Instagram: https://www.instagram.com/letea2020/

Facebook: https://www.facebook.com/Letea2020

Straipsnis paruoštas bendradarbiaujant su „Le Tea“

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist