Vilniaus miesto opozicijai pavyko pasiekti, kad Tarybos dauguma, vadovaujama mero Valdo Benkunsko, grįžtų prie Nacionalinio stadiono statybos klausimo. Opozicijos parašų užteko, kad Vilniaus miesto tarybos sekretoriate būtų užregistruotas reikalavimas sušaukti neeilinį miesto tarybos posėdį. Opozicijos įsitikinimu, miesto valdžia visiškai nepaiso neigiamų Viešųjų pirkimų tarnybos išvadų dėl „Daugiafunkcio sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso“.

Neeilinio posėdžio, kuris šaukiamas jau šį penktadienį, darbotvarkėje du klausimai. Vilniaus tarybos „Laisvės ir Teisingumo“ frakcija užregistravo tarybos sprendimo projektus, kuriais siūlo pradėti derybas dėl Nacionalinį stadioną įgyvendinančios bendrovės perėmimo, organizuojant atskirus tarptautinius viešuosius pirkimus, taip skaidant objekto statybą dalimis ir jį sėkmingai įgyvendinant dalimis.

„Parengėme Tarybos sprendimų projektus, kuriais visų pirma netektų galios šių metų vasarį priimtas sprendimas „Dėl projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ įgyvendinimo“ pakeitimo“. Antra, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius būtų įpareigotas inicijuoti derybas dėl 2021 m. spalio 8 d. Koncesijos sutarties nutraukimo dėl Projektą įgyvendinančios bendrovės kaltės, reikalaujant netesybų ir nuostolių atlyginimo bei perimant komplekso kontrolę. Taip pat būtų paskelbtas naujas 18 000 stacionarių sėdimų vietų stadiono statybos ir įrengimo konkursas.“ – sako opozicijos lyderis Artūras Zuokas.

Pasak opozicijos, Viešųjų pirkimų tarnybos išvados aiškiai nurodo, kad šiemet priimti Koncesijos sutarties pakeitimai yra negalimi, nes buvo pažeista ekonominė sutarties šalių pusiausvyra, o indeksavimo rizika buvo išimtinai perkelta ant savivaldybės pečių.

„Kritinė pastaba buvo ir ta, kad indeksacija buvo padaryta ir jau atliktiems darbams, nors teismų praktika draudžia atlikti tokio pobūdžio indeksacijas. Reaguodami į tai, manome, kad sudarant minėtus pakeitimus savivaldybės interesai buvo visiškai neatstovaujami, todėl tarybos sprendimas, kuris patvirtino Koncesijos sutarties pakeitimus turi būti keičiamas.“ – sakė frakcijos „Laisvė ir teisingumas“ seniūnas Vydūnas Sadauskas.

Viešųjų pirkimų tarnyba parodė akivaizdžią savivaldybės administracijos skaičiavimo  klaidas, kurias ištaisius, miestas turėjo sutaupyti mažų mažiausiai 2 milijonus eurų, – tvirtina opozicijos atstovai, pridurdami, kad V.Benkunsko pareiškimas, kad savivaldybė po derybų sutaupys 25 000 eurų, tik parodo, kad meras derasi ne už miestą, o už BaltCap ir Š.Steponavičių. Visgi neeiliniame Vilniaus tarybos posėdyje opozicija tikisi, kad tarybos nariai pasinaudos galimybe įrodyti, kad jie atstovauja vilniečių interesus ir kad sostinė gali pastatyti 18 000 stadioną už sąžiningą kainą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist