Tikriausiai daugeliui vilniečių Italija asocijuojasi su picomis, tačiau trys italai nusprendė visus supažindinti su kitokia Italija. Kaip tarė, taip trys italai iš Romos įkūrė nedidelę vyninę jaukiu pavadinimu „Pane e Vino“ – duona ir vynas.

Pasak vieno iš įkūrėjų Sfefano Borelli, Užupis pasirinktas neatsitiktinai, nes buvo siekiama surasti vietą, kur žmonės jaustųsi kaip namie, galėtų išgerti  taurę gero itališko vyno bei paragauti tiesiai iš Italijos atvežtų mėsos gaminių bei sūrių, bruschett‘ų ar salotų. Šiltoje ir jaukioje aplinkoje, be garsios ir trankios muzikos, kur žmonės galėtų netrukdomi pasikalbėti tarpusavyje ar tiesiog keliais žodžiais persimesti su prie gretimo staliuko sėdinčiais kaimynais.

Baras „Pane e Vino“

„Meilė Užupiui gimė netikėtai: vieną dieną perėjome tiltu per upę ir pasijautėme lyg saloje. Būdami dideli kelionių mėgėjai pasijautėme kaip namie. Praėję Angelą, ant vieno apleisto pastato pamatėme užrašą, kad nuomojamos patalpos ir nė nedvejodami nusprendėme, jog norime čia įsikurti“, – džiaugėsi vienas „Pane e Vino“ įkūrėjų.

Stefano mus taip pat nustebino prisistatydamas kaip someljė, o šios pareigos įpareigoja, kad būtų atrinkti pačios tinkamiausios vyno rūšys. Tiesa, kokie vynai reprezentuos šį itališką barą paaiškės kiek vėliau, o šiuo metu šeimininkai baro svečiams siūlo vyno iš įvairių Italijos regionų, nuo Sicilijos iki Sardinijos, Veneto.

Baras „Pane e Vino“

„Darysime temines įvairių Italijos regionų degustacijas, suderinant vyną su maistu. Didžiuojamės, kad ir baro interjere yra itališkų detalių: lentynos, kuriose laikomas vynas yra iš originaliių vyno dėžių, naudotų 50-aisiais metais Toscanos regione vyno gamybos metu. Ant sienos kabančios nuotraukos yra originalūs kadrai, padaryti Romoje ir kitur Italijoje tarp 1950-ųjų ir 1970-ųjų. Kai kurios yra iš asmeninių albumų, keletas yra paimta iš istorinių Italijos archyvų ir dar niekur nepublikuotos“, – atviravo baro someljė.

Mums taip pat buvo smalsu ir kokiais itališkais patiekalais bus lepinami baro svečiai. Stefano toliau dėstė: „Meniu subalansuotas įvairaus amžiaus žmonėms. Kiekvienas galės mėgautis įvairiais užkandžių rinkiniais su mėsos gaminiais ir sūriais, kurie yra Italijos maisto kultūros dalis: nuo prosciutto iki bresaola‘os, nuo ciasculo iki capocollo, parmigiano ir pecorino. Taip pat galima paragauti šviežių salotų ar bruschett‘ų, bei šiltos sriubos.

Baras „Pane e Vino“

Vienas patiekalas yra atkeliavęs iš senosios Romos, Panzanella salotos pagamintos naudojant vakar dienos padžiūvusią duoną, svogūnus, aliejų ir druską.“

Prieš atsisveikindami su Sfefano paklausėme, ar jis nebijąs aršios konkurencijos, tiesiog nusišypsojo ir atsakė: „Pats žodis konkurencija mums nepatinka: manome, kad Vilnius yra besiplečiantis, dinamiškas miestas ir vietos jame užtenka visiems, bendradarbiaujant ir mėgaujantis šios vietos ramybe ir magija.“

Baras „Pane e Vino“

„Pane e Vino“ kontaktai

Adresas: Užupio g. 13
Telefono nr.: (8-670) 01270
Internetinis puslapis: http://fb.com/panevino13
Darbo laikas: I nedirba, II-IV 11:00-22:00, V-VI 11:00-23:00, VII 11:00-18:00

Žinote naują vietelę Vilniuje? Praneškite apie ją mums: [email protected]

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist