Neatrastas Vilnius

Populiariausi Vilniaus paplūdimiai: Tapelių ežeras

Tapelių ežeras – ežeras Vilniaus miesto šiaurės rytinėje dalyje, negyvenamoje vietoje tarp miškų, į vakarus nuo Tapelių kaimo. Patenka į Tapelių kraštovaizdžio draustinį, kuris steigtas 1996 m. gegužės 29 d., siekiant išsaugoti Neries senslėnio lygumoje išsiskiriančios ežeringos Antavilių rinos (duburio) dalį, kurioje telkšo keletas ežerų (į draustinio teritoriją patenka Tapelių ir Juodžio ežerai). Draustinį dengia Antavilių miško pušynai.

Didžiausias gylis 18 m. Vanduo tamsus. Ežeras apsuptas miško. Pietrytinėje dalyje įteka upokšnis (iš Lydekinio). Šiaurės vakarinėje pusėje iš ežero išteka upelis (į Juodį). Prie ežero įrengta keletas poilsiaviečių.

Ežero pavadinimas kilo nuo Tapelių kaimo, kuris yra Vilniaus rajono savivaldybėje, 6 km į pietvakarius nuo Bezdonių, netoli Vilniaus miesto ribos, 3 km į šiaurės rytus nuo Aukštosios Veržuvos. Kaimą iš visų pusių supa Nemenčinės–Lavoriškių giria. Praeina keliukas į Bezdonis.

 

2010 m. Tapelių ežero dugno nuosėdų temperatūrinį režimą, užterštumą radioaktyviuoju ceziu tyrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai.

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su daugiau nei 500 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė neapsiriboja tik gerai žinomomis vietomis, bet supažindina ir su kitais ne mažiau svarbiais, tačiau mažiau žinomais objektais, esančiais toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  galite atsisiųsti iš Google Play ir AppStore.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
mufas
mufas
1 mėnesį

Parodytu kaip baisiai padare giluzio papludymi toks ispudis kad siuksliu priveze ir ismete ant kranto.Be jokios vizijos koncepcijos tiesiog pigiu medziagu kratinys. Gaila kad miesto savivaldybe nemato reikalo skirti tam pinigu ir resursu nors tai aktualulu daugumai miesto gyventoju

Vietinis gyventojas
Vietinis gyventojas
2 metus

Atrastas manau jau senai, vos pravažiuoji nuo visur pristatytų poilsiautojų mašinų :))))

Artutas
Artutas
2 metus
Atsakinėti į  Vietinis gyventojas

Visiška tiesa.
Dėl to visi ir traukia Trakų ir Molėtų kryptimis

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button