Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Lūžių parkas

Lūžių parkas – vienintelis Viršuliškių mikrorajone. Parkas nemažas, jame yra natūraliai susiformavusių takelių, dar išlikę keletas suoliukų. 23,3 hektarų ploto teritoriją iš vakarų ir šiaurės riboja Justiniškių ir Rygos gatvės, šiaurės rytuose – Laisvės prospekto atkarpa. Pietinis ir pietrytinis teritorijos pakraščiai glaudžiasi prie Viršuliškių rajono gyvenamųjų namų kiemų, vidurinės mokyklos bei vaikų darželio.

2009 m. Puikią dovaną įteikė sostinės „Saulės“ mokyklos bendruomenė. Moksleiviai, padedami savo tėvelių, mokytojų bei miesto pareigūnų, Viršuliškėse pasodino 200 medžių ir krūmų. Lūžių miško parko, skaičiuojančio kone 100 metų istoriją, teritorija pradėta tvarkyti ankstyvą pavasarį. Viršuliškių seniūno pavaduotojas Valentinas Morkūnas pasakojo, kad seniūnija kartu su aktyviu šio rajono gyventoju Augustinu Voldemaru ėmėsi iniciatyvos ir pasodino apie 100 medžių. Dar prieš gerą dvidešimtmetį architektas Regimantas Pilkauskas parengė Lūžių parko sutvarkymo projektą. Būtent pagal šį seną projektą mokykla prie Justiniškių gatvės apsodino vieną šlaitą.

2017 m. Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad Lūžių parke vyks planuoti tvarkymo darbai. Pabaigus darbus, gyventojai galės džiaugtis estetišku, tvarkingu parko kraštovaizdžiu. Viršuliškių rajone esančiame parke nebeliks sausų, džiūstančių, ligų ir kenkėjų pažeistų, per tankiai augančių, pavojingai pasvirusių medžių. Norint suformuoti miškingą kraštovaizdį Lūžių parke bus tvarkomi ir menkaverčiai krūmai. Darbai atliekami pagal Aplinkos ministro patvirtintą miškotvarkos projektą ir Valstybinės miškų tarnybos išduotą leidimą.

 
Nuotr.: Ieva Čičirkaitė, VilniusGo.lt

Informaciją parengė: VilniusGO.lt 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su daugiau nei 500 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė neapsiriboja tik gerai žinomomis vietomis, bet supažindina ir su kitais ne mažiau svarbiais, tačiau mažiau žinomais objektais, esančiais toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  galite atsisiųsti iš Google Play ir AppStore.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button