Ką apie miestą ir jo gyventojus gali papasakoti tik planuose ir eskizuose išlikę projektai?

Komentarai 4

  1. Vaclovas says:

    Kepurėje atvaizduotos užmačios tik vienas tų darbų pavyzdžių, tačiau jį aptarsiu. Gyventi tokiame tarsi vienu ypu pastatytame pilsote butų gan tamsu. Viduryje iškeltas perdėtas didingumas tik šaldytų. Prie upės esantį želdyną vargu ar pamėgtų pakraščių lankytojai, nes panašu, kad jis labiau taptų vietinių gyventojų kiemu. Nematyti jaukių, kviečiančių ir iki vėlumos dirbančių prekybos vietų, valgovių. Paryžius irgi dirbtinis pilsotas, visgi meilės miestas, pavyzdyje pateiktas, man regis, spindėtų pustuštis (su keliais praeviais, skubančiais namolei).

  2. slavka/bmZlt - slavka/dugno savo says:

    (“Neįgyvendintas Vilnius”)…, – tikrai “suintrigavo” ,vien pavadinimą perskaičius…,(beabejo esu neabejingas, kaip ir visi pamąstantys apie Vilniaus “Plėtrą”, ne vien Vilniaus miesto gyventojai)…; Perskaičiau pavadinimą ir susimąsčiau sau – “liūdna nata”,kažkaip šalia – “nostalgija” ta… Pabandžiau pažvelgti į trumpinį pristątymo šios knygos – (dvasios rega):-,panašumo kaip “Prarastas ar Atrastas Rojus “,(Prarasta ar Atrasta), o gal šiandienoje “Atrasto” ? …- “Neįgyvendintas Vilnius”…- verta pamąstymo, – tikrai verta…, juolab Atrasti Naujai visada Džiugu ! , puoselėjant – gerbiant praeitį…,- šiandienoje įgyvendinant ateitį (eiti- ateiti), planuose įgyvendinamo (į- gyvo, ateiti ir gyventi- Gyvo)…,kažkaip gavosi – “būtis ori “. Betkame gali įžvelgti ką tai gero ar blogo – Šviesaus, manau geriausia, ir iš patirties taip pat…(vienas nori “greitkelio” , kitas “suoliuko” atsiilsėti prie greitkelio to, vienam “Karčiama” mieliau, kitam “Malūnas” – (dažnai “politinių girnų” )…- “Neįgyvendintas Vilnius” …,tai jau tikrai Neprarasras, o Atrastas Naujai – “Atviras”…- žiūrėti – regėti “šviesoje”, siekiant įgyvendinti tą mūsų Šviesią Ateitį, tai tikrai verta “gerosios tos”, ginčio esamo diskusijos (aikštės- oficialumo ir gyventojų, taipogi ir svečių lankymąsis, “kultūros” esamos pristatymas ir reprezentacija; paminklai- pamėnkalniai, “Romios” vietos- “pievos” esamo;miegamieji ir ofisų rajonai- viešo ir spec. Paskirties; ,beabejo jaunos šeimos jų “bėdos” ir daug daug visa ko visame kame…”Plėtra” …p.s. suprsntu, kad “religija” opus klausimas (kai kuriuos “erzina”), ir visdėlto tai Visuomenė mūsų Ne skyrium – atskirta, o Vieno, Visuomenė- mūsų… iš mano paskaitymų “Namų Knyga Biblija” būtu: “…ir “Davė Valgyti Knygą ir Klausė kaip “Skonis” tau… (“Naujai Atrastas ir “Neįgyvendintas Vilnius”…

  3. ech says:

    Ech galėjo būti gražus miestas, jeigu komunistai nebūtų išmokę lietuvių statyti commieblock’us. Trisdešimt metų laisvi ir toliau statome juos, tokius pat baisius tik apšiltintus, o pakenčiamus naujus projektus galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti 🙂 Apie galimybę kurti lietuvišką savitą architektūrą miestams su inspiracija istorijoje net kalbos nėra, nors buvo marios laiko sukurti bent viziją 4-5 aukštų daugiabučių su šlaitiniais stogais, mūro/tinko/medžio kombinacijos apdaila ir tradicinės architektūros įkvpėptomis dekoracijomis bei europietišku perimetriniu užstatymu. Žiūrėtų užsieniečiai į tokius namus ir iškart identifikuotų Lietuvą taip kaip tai yra su vokiška, skandinaviška, olandiška ir t.t.. architektūra. Dabar gi pripažinkim jog net patys gyvendami barakuose stengiames į juos žiūrėti kuo mažiau.

    • Vaclovas says:

      Nieko tie užsieniečiai nežiūrėtų. Atskleisti paslaptį?, – tie užsieniečiai lanko tik tas vietas, kur jų paveldas. O dėl viso kito jūs teisus, lietuviškas skoningas savitumas būtinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist