MadeinVilnius.lt apdovanojimai sugrįžo. Kiekvienais metais metų pabaigoje skelbiame penkias nominacijas, kuriomis norime pažymėti išskirtinius, neakivaizdinius bei naujus metų įvykius, žmones, vietas ir projektus. 2023 metais mieste atsirado naujų restoranų ir kavinių, muziejų, pramogų ir laisvalaikio praleidimo vietų, kurie apdovanojimuose varžysis dėl geriausio vilniečių įvertinimo.

Šiemet apdovanojimai bus skirti 5 kategorijose: „Metų debiutas 2023”, „Geriausia(s) restoranas/kavinė/baras 2023”, „Metų vilnietis 2023”, Metų projektas 2023”, „Metų įvykis (renginys) 2023”. Geriausią nominantą kiekvienoje kategorijoje galės rinkti patys vilniečiai.

NOMINACIJA: „Metų projektas 2023”

Šiandien pristatome nominaciją „Metų projektas 2023”. Į šią nominaciją pretenduoja nauji, šiemet įgyvendinti Vilniaus projektai, kurių vilniečiai arba ilgai laukė, arba visai nesitikėjo. Tai neeilinės vietos, kurios šiemet sukėlė nemažai diskusijų tarp gyventojų ir nusipelnė didesnio dėmesio nei eiliniai, niekuo ypatingu neišsiskiriantys projektai.

Ši apklausa baigėsi (nuo 4 months).

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Cyber City
426 balsų (31.32%)
Lazdynų baseinas
315 balsų (23.16%)
Pirmasis krematoriumas Vilniuje
281 balsų (20.66%)
Liepkalnio vandens saugykla
131 balsų (9.63%)
Pirmoji Europoje maisto atiduotuvė
120 balsų (8.82%)
ISM Vilniaus centrinio pašto pastate
87 balsų (6.40%)

Cyber City

Vasarą buvo atidarytas naujas technologijų miestelis „Cyber City”. Jis atsirado buvusio fabriko „Sparta” vietoje ir neatpažįstamai pakeitė Naujamiesčio rajono veidą.

Šį kompleksą sudaro 35 tūkst. kv. m. bendradarbystės ir komercinių erdvių. Čia dirba virš 2000  darbuotojų iš skirtingų įmonių: „Nord Security”, „Surfshark”, „Oxylabs”, „CyberCare”, „Hostinger”, „Atlas VPN” ir kitų. Miestelyje ketinama sutelkti ir daugiau technologijų verslų, o kompleksą paversti vienu pagrindinių technologijų bendruomenės centrų sostinėje.

Vienas iš architektūrinių „Cyber City“ projekto akcentų – išsaugotas gamyklos teritorijoje buvęs kaminas. Tam tikros komplekso erdvės ir kiemas atviri Vilniaus gyventojams. Neseniai savivaldybė pritarė paskutiniam „Cyber City” komplekso etapui.

Lazdynų baseinas

Vasario mėnesį po ilgos rekonstrukcijos savo duris atvėrė visiškai atsinaujinęs Lazdynų baseinas. Baseinas pelnė moderniausio Baltijos šalyse baseino vardą, o jame rasime olimpinio dydžio, 10 takelių po 50 metrų plaukimo baseiną bei 8 takelių po 25 metrus nardymo baseiną su specialia oro pagalve. Šalia nardymo baseino taip pat įrengtas vienintelis toks Lietuvoje 10 metrų aukščio bokštas šuoliams į vandenį ir 7 tramplinai. Vienu metu kompleksas talpina apie 700 lankytojų.

Taip pat Lazdynų baseine rasime treniruoklių ir spa zonas, netrukus savo veiklą čia taip pat turėtų pradėti kavinė.

ISM Vilniaus centrinio pašto pastate

Kovą nuo Vilniaus centrinio pašto neliko nė kvapo. Čia veiklą pradėjo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Prieš įsikuriant Vilniaus centriniame pašte, pastatas buvo rekonstruojamas. Projektuotojai stengėsi ne tik pritaikyti pastatą šiandieninėms realijoms, bet ir išsaugoti jo seną dvasią.

Po rekonstrukcijos čia telpa auditorijos, amfiteatras, kuriame vyksta universiteto renginiai ir konferencijos, biblioteka, studentų bendradarbiavimo bei laisvalaikio erdvės, modernūs susitikimų kambariai. Ant pastato stogo įrengta erdvi terasa, iš kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į Vilniaus senamiestį bei Gedimino pilį.

ISM universiteto reikmėms pastatą pritaikę architektai Aurimas Sasnauskas, Radvilė Samackaitė, Sla Malenko ir tvarkybos darbų bei architektūrinės dalies projekto vadovė Diana Sabaliauskienė meistriškai suliejo istoriją su naujais sprendimais, išsaugodami unikalias senąsias erdves ir įtraukdami jas į šiuolaikinį universiteto gyvenimą. Rekonstrukcijos metu daug dėmesio buvo teikiama pastato tvarumui.

Pirmasis krematoriumas Vilniuje

Sausį Vilniuje buvo atidarytas pirmasis mieste krematoriumas. Kasmet čia užtikrinama apie 3 tūkst. kremacijų, kas pilnai tenkina vilniečių ir aplinkinių gyventojų poreikius.

Tai vienas moderniausių krematoriumų, kuriame įrengtas naujausia įranga, kurią tik galima rasti rinkoje. Vokiška įranga pasižymi itin aukšta kokybe ir patikimumu, o oro filtravimo sistema sudaro beveik pusę visos įrangos kainos.

Naujame krematoriume per dieną įvykdoma vidutiniškai po 8–9 kremacijas. Pasak laidojimo paslaugų grupės „Re Verum“ vadovo Arno Vildžiūno, darbai vyksta sklandžiai ir kokybiškai.

Pirmoji Europoje maisto atiduotuvė

Rugpjūtį „Maisto bankas” pristatė naujovę, kurios Europoje iki šiol nebuvo. Tai – pirmoji maisto atiduotuvė, kurioje produktus nepasiturintys gali rinktis kaip įprastoje parduotuvėje, tačiau čia jie – nieko nekainuoja. Atiduotuvės asortimentą sudaro nuo išmetimo „Maisto banko“ savanorių išgelbėtas, tačiau žmonių vartojimui dar tinkamas maistas.

Tai unikalus ir alternatyvų neturintis konceptas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.  Atiduotuvėje maisto paimti gali sunkiai besiverčiantieji, kurių sąrašai sudarinėjami pagal iš anksto savivaldybių pateikiamas rekomendacijas. Kiekvienas žmogus gali pasiimti iki 5 kg maisto produktų.

Liepkalnio vandens saugykla

Liepą pirmieji turistai galėjo susipažinti su istorinės Liepkalnio vandens saugyklos istorija ir pasižvalgyti po jos vidų. Liepkalnio vandens saugyklos naudojimas yra perduodamas Energetikos ir technikos muziejui, kuris šioje erdvėje jau surengė įvairias ekskursijas, renginius, koncertus ir kt. Daugiau nei šešis dešimtmečius saugykla tarnavo kaip esminis infrastruktūros komponentas, užtikrinęs Vilniaus gyventojų aprūpinimą švariu vandeniu. Šiandien vandenvietė atvira visiems, o muziejaus gidai į šią vietą pažvelgė tiek istorikų, tiek inžinierių žvilgsniu, todėl lankytojai gali susipažinti ne tik su šios vietos, bet ir viso miesto istorija.

Liepkalnio vandens saugykla, įrengta dar 1916 metais. Saugykla išsiskiria unikalia konstrukcija bei akustika – aidas joje atsikartoja net 5-6 kartus. Kaip pagrindinė vandens saugykla aplink išsidėsčiusiam rajonui ji buvo naudojama iki 1987 metų, talpino 1750 kub. metrų geriamojo vandens ir juo aprūpino apie 5000 gyventojų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist