MadeinVilnius.lt portalas toliau skelbia išskirtinius Vilniaus miesto apdovanojimus „Vilniaus geriausieji 2020“ nominantus. Apdovanojimais norima išskirtinai pažymėti geriausias metų vietas, projektus, bendruomenes bei žmones.
Šiandien pristatome kategorijos „Geriausias projektas 2020″ nominantus.
Apdovanojimai skirstomi į 6 kategorijas: „Geriausias projektas 2020″, „Geriausia(s) restoranas/kavinė/baras 2020″, „Geriausia bendruomenė 2020″, „Metų debiutas 2020″, „Geriausia vieta 2020″, „Metų vilnietis 2020″.
„Vilniaus geriausieji 2020“ organizuojamas pirmą kartą.
NOMINACIJA: Geriausias projektas 2020
Kartu su „CityNow“ pristatome penktąją nominaciją „Vilniaus geriausieji 2020“. Į šią nominaciją pretenduoja šių metų išskirtiniai ir užbaigti projektai.
Senatorių pasažas
Liepos mėnesį, pačioje senamiesčio širdyje, atidaryta unikali kulinarinėms patirtims dedikuota erdvė – „Senatorių pasažas“. Didžioji šios vietos dalis yra skirta maistui ir gastronominėms patirtims.
Įkūrėjų noras – vidinį pastato kiemą atverti žmonėms – išsipildė, o kiemas virto pasažu, į kurį galima patekti tiek iš Dominikonų gatvės, tiek ir iš Stiklių gatvės.
Bokšto skveras
Šiais metais pačiame Vilniaus senamiestyje, Bokšto g. 6, įsikūrė pirmieji modernaus barokinio verslo ir laisvalaikio komplekso „Bokšto skveras“ nuomininkai. Kompleksas, kurio projektavimas ir statybos užtruko kone dešimtmetį, bus atviras visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Tai – nekilnojamojo turto vystymo ir valdymo bendrovės „Baltisches Haus“ investicija į daugybę metų apleistą Vilniaus senamiesčio teritoriją.
SEB banko centrinė būstinė
Vasarą SEB bankas naujoje būstinėje, Konstitucijos prospekte, atidarė didžiausią klientų konsultavimo centrą.
Kompleksas suprojektuotas taip, kad dalis jo būtų atvira visuomenei. Pagrindinius įėjimus į pastatą jungia per du aukštus besitęsiantis amfiteatras, suformuojantis savotišką tik pėstiesiems skirtą naują vidinę Vilniaus miesto gatvę. Į čia veikiančias maitinimo, susitikimų bei bendravimo erdves banko darbo valandomis gali užsukti vilniečiai ir miesto svečiai.
Misionierių sodai
Greta Vilnelės upės, Užupio kalvų slėnyje, kuriasi „Misionierių sodų“ gyvenamųjų namų kompleksas. Iš jo privačių erdvių kiemų atsiveria vaizdas į išskirtinę ir daugiasluoksnę Vilniaus senamiesčio panoramą – Gedimino pilį, Trijų kryžių kalną, Užupį… Ir tai tik keletas iš gausybės Vilniaus architektūros paminklų, kuriuos lyg ant delno matysite iš savo namų.
Nuotrauka: Evaldo Čingos Misionierių sodai
Paupio kvartalas
Paupys – naujas rajonas istoriniame Vilniaus senamiestyje, vingiuojantis palei Vilnelę. Rajonas gimsta kaip dalis „Architektūros parko“ – didžiulio konversijos projekto, kuris transformuoja senas sostinės vietas į darnias zonas dirbti ir gyventi. Kvartalas įsilies į vieną žaliausių Europoje senamiesčių.
Business Stadium North
Šis verslo centras yra pirmasis biurų pastatas sertifikuotas pagal Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemą.
Antrasis verslo centras „Business Stadium North“ – šiuo metu užbaigtas šiaurinėje kvartalo dalyje. Šis 8 aukštų verslo centras yra A+ klasės, kuriame siūlys 16 tūkst. kv. metrų ploto verslo erdvių.
Uptown Park
Švitrigailos ir Naugarduko gatvių sankryžoje šiemet pastatytas – verslo centras „Uptown Park“. Erdviame, daugiau nei 20 000 kv.m ploto pastate, turinčiame A+ energinio naudingumo klasę, jau įsikūrė mūsų šalies vienaragis „Vinted” bei JAV kapitalo IT bendrovė „Bentley Systems“.
Šalia verslo centro Vilniaus savivaldybė yra suplanavusi įrengti parką, kuris ir lėmė projekto pavadinimą.

Kodėl prie projektų nenurodytos autorių architektų pavardės?
o del ko turi?
Kaip galiam siūlyt tokią šlykščią pusiau kinišką pusiau batarusišką provincijos architektūrą rinkti į geriausius??
ne vieno gero projekto čia nėra. Toks keistas balsavimas dėl geriausio iš blogiausių.
o ka daryt kai nieko rimto siemet nepastate? Jei nepastejei tai taip rasoma, siu metu NT projektai
Kaip balsuojantieji gali objektyviai įvertinti projektus jeigu kai kuriems pateiktos vizualizacijos, o kitiems nuotraukos? O šiaip Misionierių sodų ir kelių kitų projektų atrinkimas yra mažų mažiausiai keistas.
Idomu kas cia siulo tokius sudus? Ir apskritai reikia izulumo tureti tuos misijonieriu siltnamius kazkur siulyti, nebent i labiausiai korumpuotu objektu konkursa. Tfu
Koki šuda kliedi. Kokia korupcija?? Vienas iš idomesnių projektų mieste ir jokio čia nėra darkymo. KAs pasake kad darko Senamiesti???? UNESCO nieko nepasake, Teismas nieko nepasake, užsienio architektai sveikina , kad supuvusi senamiesti pradėjome rekonstruoti
Architektūros kokybė ir tūrių kontekstualumas nėra teisiškai pakankamai reglamentuoti, kad teismas būtų galėjęs į tai atsižvelgti. UNESCO turbūt vertino (jei išvis vertino) architektūrinį konkursą laimėjusį projektą, kuris buvo palyginti aukšto lygio. Užsienio architektų sveikinimų šio projekto atžvilgiu nėra tekę girdėti.
Kokie architektai sveikina? Pacituok prašau, nes žmogus turintis regėjimo dovaną tirkai nesveikintų šitų daržinių. Neilinio šlyktumo pastatai, 0 fantazijos, 0 esetetikos suvokimo. Vienintelis kontekstas kur šitos daržinės įsipaišytų, tai nebent kolūkis. Beje teismas nieko nenustatė, nes buvo pasirašyta taikos sutartis, kitaip tariant gruzinas užkišo problemą pinigais. Jei čia tau senamiesčio ‘rekonstrukcija”, tai labai siūlau tau pasidomėti “užsienį”, nebent beskoniai kaukazai tokiomis nesamonėmis džiaugiasi. Kolūkinis barokas…