Vilniaus rinka

Vilniečiai raginami pasinaudoti iki 3230 eurų parama saulės elektrinėms

Šių metų balandžio mėnesį startuos dar vienas paramos saulės elektrinėms kvietimo etapas. Kvietimu galės pasinaudoti visi norintys įsirengti saulės elektrinę ant nuosavo namo stogo ar iš nutolusių elektrinių parko.

Paramos dydis gali siekti 3230 eurų, priklausomai nuo saulės elektrinės galingumo. Vienam kilovatui (kW) elektrinės galios bus skiriami 323 eurai. Pavyzdžiui 5 kilovatų saulės elektrinę ketinantis įsirengti asmuo galės atgauti 5*323=1615 eurų. Toks paramos dydis padengia apie 30-40% visų saulės elektrinės įrengimo išlaidų, kurių kaina su įrengimu rinkoje svyruoja nuo 650 iki maždaug 1000 Eurų už įrengtąjį kilovatą.

Vieninteliai reikalavimai teikiant paramos prašymus yra unikalus objekto (namo, ūkinio pastato ar žemės sklypo) numeris, bei apribojimas, jog objekte negali būti vykdoma komercinė veikla. Baigtumo reikalavimų namams ir ūkiniams pastatams nėra.

 

Šiuo metu Lietuvoje saulės elektrines turi įsirengę apie 10000 namų ūkių. Lietuvoje galiojantis dvipusės apskaitos mechanizmas leidžia saulės elektrinėje pagamintą elektra atiduoti saugoti į skirstomąjį tinklą ir pasiimti atgal iš tinklo tada, kada elektros reikia (pavyzdžiui vakare ar žiemos metu, kai saulės nėra). Nutolusių gaminančių vartotojų modelis leidžia elektrines turėti net ir butų gyventojams, kurie gali įsigyti saulės elektrinę iš nutolusio saulės elektrinių parko. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button