Vilniaus rinka

Vilniaus kogeneracinės jėgainės rangovai kreipiasi į teismą, „Ignitis grupė“ sako, kad ieškinys neturi pagrindo

Bendrovė „Axis Tech“ Vilniaus apygardos teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo iš užsakovo – Vilniaus kogeneracinės jėgainės, priklausančios „Ignitis grupei“, priteisti 5 mln. eurų.

„Šešios memorandumą pasirašiusios įmonės, kurioms nesumokėta, nebemato kitos išeities po visų nesėkmingų pastangų susitarti taikiai. Esame priversti teikti ieškinius, nors mieliau mintume ne teismo, o statybvietės slenkstį, siekdami laiku užbaigti valstybinės svarbos projekto – Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro bloko statybas“, – pranešime cituojamas įmonės „Tilsta“ vadovas Gediminas Gribulis, atstovaujantis susivienijusiems rangovams.

„Panašius, šiuo metu ruošiamus, ieškinius teiks ir kitos memorandumą pasirašiusios bendrovės“, – pridūrė jis.

 

Šešios atsiskaitymo iš Vilniaus kogeneracinės jėgainės nesulaukiančios bendrovės, kurios atliko rangos darbus Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro bloke, yra pasirašiusios memorandumą, kuriuo siekia bendromis jėgomis atgauti skolą. Tai – „Tilsta“, „Montuotojas“, „Axis Tech“, „Kaefer“, „Ulava“ ir „Elektrėnų energetikos remontas“. Kaip teigiama pranešime, šioms įmonėms iš viso liko nesumokėta beveik 11 mln. eurų.

Nurodoma, kad projekto generalinis rangovas „Rafako“, susidūręs su mokumo problemomis, Vilniaus kogeneracinei jėgainei siūlė perimti santykius su subrangovais – tiesiogiai spręsti atsiskaitymo už atliktus darbus klausimus.

„Ignitis grupė“: ieškinys neturi pagrindo

„Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius Eltai nurodė, kad Vilniaus kogeneracinė jėgainė kaip su generaliniu rangovu sutartį buvo sudariusi su dabar restruktūrizuojama Lenkijos bendrove „Rafako“ ir su ja už visus tinkamai atliktus darbus yra visiškai atsiskaičiusi.

 

„Rafako“ yra skolinga savo pasitelktiems subrangovams, tačiau ši bendrovė turi patvirtintą restruktūrizavimo planą ir savo kreditoriams, įskaitant ir subrangovus, yra pateikusi skolų grąžinimo grafiką. Mūsų žiniomis, bendrovė „Axis Tech“ galimai taip pat pritarė šiam skolų grąžinimo grafikui“, – teigė A. Ketlerius.

„Šiuo klausimu yra pasisakiusi ir Viešųjų pirkimų tarnyba, kad pagal sudarytą sutartį su „Rafako“ Vilniaus kogeneracinė jėgainė neturi teisinio pagrindo tiesiogiai mokėti buvusiems „Rafako“ subrangovams. Taigi, mūsų vertinimu, ieškinys neturi pagrindo“, – pridūrė jis.

Lukas Blekaitis (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button