Bendrovė „Axis Tech“ Vilniaus apygardos teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo iš užsakovo – Vilniaus kogeneracinės jėgainės, priklausančios „Ignitis grupei“, priteisti 5 mln. eurų.

„Šešios memorandumą pasirašiusios įmonės, kurioms nesumokėta, nebemato kitos išeities po visų nesėkmingų pastangų susitarti taikiai. Esame priversti teikti ieškinius, nors mieliau mintume ne teismo, o statybvietės slenkstį, siekdami laiku užbaigti valstybinės svarbos projekto – Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro bloko statybas“, – pranešime cituojamas įmonės „Tilsta“ vadovas Gediminas Gribulis, atstovaujantis susivienijusiems rangovams.

„Panašius, šiuo metu ruošiamus, ieškinius teiks ir kitos memorandumą pasirašiusios bendrovės“, – pridūrė jis.

Šešios atsiskaitymo iš Vilniaus kogeneracinės jėgainės nesulaukiančios bendrovės, kurios atliko rangos darbus Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro bloke, yra pasirašiusios memorandumą, kuriuo siekia bendromis jėgomis atgauti skolą. Tai – „Tilsta“, „Montuotojas“, „Axis Tech“, „Kaefer“, „Ulava“ ir „Elektrėnų energetikos remontas“. Kaip teigiama pranešime, šioms įmonėms iš viso liko nesumokėta beveik 11 mln. eurų.

Nurodoma, kad projekto generalinis rangovas „Rafako“, susidūręs su mokumo problemomis, Vilniaus kogeneracinei jėgainei siūlė perimti santykius su subrangovais – tiesiogiai spręsti atsiskaitymo už atliktus darbus klausimus.

„Ignitis grupė“: ieškinys neturi pagrindo

„Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius Eltai nurodė, kad Vilniaus kogeneracinė jėgainė kaip su generaliniu rangovu sutartį buvo sudariusi su dabar restruktūrizuojama Lenkijos bendrove „Rafako“ ir su ja už visus tinkamai atliktus darbus yra visiškai atsiskaičiusi.

„Rafako“ yra skolinga savo pasitelktiems subrangovams, tačiau ši bendrovė turi patvirtintą restruktūrizavimo planą ir savo kreditoriams, įskaitant ir subrangovus, yra pateikusi skolų grąžinimo grafiką. Mūsų žiniomis, bendrovė „Axis Tech“ galimai taip pat pritarė šiam skolų grąžinimo grafikui“, – teigė A. Ketlerius.

„Šiuo klausimu yra pasisakiusi ir Viešųjų pirkimų tarnyba, kad pagal sudarytą sutartį su „Rafako“ Vilniaus kogeneracinė jėgainė neturi teisinio pagrindo tiesiogiai mokėti buvusiems „Rafako“ subrangovams. Taigi, mūsų vertinimu, ieškinys neturi pagrindo“, – pridūrė jis.

Lukas Blekaitis (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate NT bendrovės vienašališką sprendimą nukirsti ąžuolą Ceikinių gatvėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.