Vilniaus rinka

Senamiestyje duris atvėrė „Senatorių pasažas“ (nuotraukos)

Pačioje senamiesčio širdyje, šiandien jau atsidarė kulinarinėms patirtims dedikuota erdvė „Senatorių pasažas“. Čia miesto gyventojai ir svečiai galės praleisti visa dieną – įsikurs kulinarijai dedikuotas knygynas „Raidė”, gėlių parduotuvė „Gėlynas”, interjero detalių parduotuvė „Hygge”, gatvės maisto vieta „Okayum”, ekologiškų maisto prekių parduotuvė „Dirva”, daniškų kepinių įkvėpta kepykla „Grūdas”, mėsinė „Muu”, vyninė „Taurės” ir delikatesų parduotuvė „Dešros”.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Vakarienei ar vėlyviesiems pusryčiams kviečia jau žinomi ir į „30 geriausių restoranų Lietuvoje“ sąrašą patekę restoranai „14Horses” ir „Nineteen18”. Į šiuos restoranus, kaip ir į maisto parduotuves „Senatorių pasaže”, dauguma produktų atvyksta iš įmonės ūkio „Farmers Circle” arba kitų Lietuvos ūkių. Šiuo projektu siekiama suvienyti atsakingai veikiančius Lietuvos ūkininkus bei amatininkus ir tapti nauja susitikimų vieta senamiestyje.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Įkūrėjų noras vidinį pastato kiemą atverti žmonėms išsipildė – kiemas virto pasažu, į kurį galima patekti tiek iš Dominikonų gatvės, tiek ir iš Stiklių gatvės. „Kurdami šį projektą mes vadovavomės principu „kas yra sena – išlieka sena”, o tai, kas pridėta nauja – tampa šiuolaikiška. Šis praėjimas į Stiklių gatvę egzistavo jau labai seniai ir tai galima matyti senuosiuose dokumentuose, todėl mums norėjosi jį atkurti ir sukurti atvirą bei demokratišką vietą Vilniaus svečiams ir gyventojams. Taip pat pagrindinė mūsų architektūros ir dizaino idėja paremta „Wabi-sabi” estetika, reiškiančia netobulumo tobulumą“,- pasakoja N.P.Pretzmann.

 

„Senatorių pasažas” įsikurė Domininkonų g. 11 ir veiks antradieniais – šeštadieniais.

Projekto architektūra – „Do architects“, dizainas „YesDesign“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
45 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button