Pradėjęs nuo nedidelio inkubatoriaus prieš 20 metų, mokslo startuolių centras Saulėtekio Tech Parkas jau netolimoje ateityje planuoja tapti Europiniu cleantech kompetencijų centru. Šiemet sutelkęs „Cleantech for Baltics“ investuotojų koaliciją, parkas numatęs kitąmet steigti ir naujos kartos tvaraus verslo inkubatorių-akseleratorių.

Lietuvos švariųjų technologijų sektorius pirmauja savo dydžiu ir apimtimis Baltijos šalyse. Žymiausi šio sektoriaus startuoliai „Vinted“, „PVcase“, „Inbalance Grid“ ar „Ovoko“ sėkmingai pritraukia daugiamilijonines investicijas iš tarptautinių rizikos kapitalo fondų ir demonstruoja, kad Lietuva yra subrendusi cleantech sektoriaus šuoliui.

Vis dėlto, sparčiai augdamas šis jaunas sektorius susiduria su problemomis pritraukiant vis naujas investicijas – trūksta valstybės dėmesio sudarant sąlygas tiek kurtis cleantech bendrovėms, tiek kuriant pritaikytą reguliacinę aplinką. Siekdamas spręsti šią problemą, parkas subūrė „Cleantech for Baltics“ koaliciją ir ėmėsi kurti klimato kaitos mažinimo darbotvarkę visam regionui.

„Į atsinaujinančią energetiką, elektrinį transportą ir kitus cleantech sektorius ateina didžiosios pasaulio investicijos ir mes privalome tuo pasinaudoti. Saulėtekio slėnyje jau prieš keletą metų įkūrėme Lietuvos švariųjų technologijų klasterį, aktyviai dalyvaujame nacionalinės misijos „Sumani ir klimatui neutrali Lietuva“ įgyvendinime. Esame pasirengę proveržiui”, – teigia parko vadovė Laima Balčiūnė. Per paskutinius 6 m. parke veikiančių startuolių ir parko projektų vystymui pritrauktos investicijos viršija 18 mln. Eur.

Per du dešimtmečius parkas suteikė inovacijų paramos paslaugų daugiau nei 350 Lietuvos kompanijų, prisidėjo prie beveik 150 startuolių atsiradimo ir augimo, įgyvendino 44 projektus, skirtus inovacijų ugdymui, mokslo ir verslo bendradarbiavimui, tvarumo ir skaitmenizacijos integracijai. Saulėtekio Tech Parke išaugo tokios pasaulyje žinomos bendrovės, kaip „Oxipit“, „Deeper“, „Bored panda“, „Eskimi“ ir „Integrated Optics“.

2022-2023 m. parke taip pat pradėjo formuotis naujas biotech startuolių klasteris, kuriame karščiausi Lietuvos gyvybės mokslo startuolių ekosistemos vardai – „CasZyme“, „Delta Biosciences“, „Vital 3D Technologies“, ir kt.

Lietuvos startuolių ekosistemoje ir visoje šalies ekonomikoje parko sukurtos švariųjų technologijų verslo skatinimo iniciatyvos tapo pirmaisiais tokio tipo projektais: konkursas „Climate Launchpad“ ar pre–akseleratorius „Futurepreneurs“ buvo pirmieji Lietuvoje, skirti tvarumo ir klimato kaitos iššūkiams spręsti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist