Vilniaus rinka

Naujas itališkų elektrinių motorolerių gamintojas Lietuvoje

Lietuvos, kaip ir viso pasaulio transporto rinka vis greičiau juda link elektra varomų transporto priemonių. Tačiau elektromobiliai – ne vienintelis patogaus ir švaraus transporto variantas. Lietuvoje naujai pristatytas elektrinių motorolerių gamintojas „Askoll” siūlo tvarią alternatyvą ne tik vairuotojams, bet ir verslui.

Registrų centro duomenimis 2021 metais Lietuvoje buvo naujai įregistruota 614 elektrinių motorolerių ir 46 elektriniai motociklai. Šiai dienai, Lietuvos gatvėmis važinėja 1205 elektriniai motoroleriai ir 88 elektriniai motociklai. Bendras pokytis, palyginus su praeitais metais yra daugiau nei 200%.

„Džiugu, jog visos šalys juda link švarių transporto priemonių, tačiau masiškai įgyvendinti žaliuosius planus sudėtinga, o kasdieniam vartotojui ir brangu – elektromobilis kainuoja daug, o ir namuose jį pasikrauti galės tikrai ne kiekvienas. Pristatydami elektrinius motorolerius Lietuvoje žinome, kad čia jų jau laukia ir didžiųjų miestų gyventojai, ir verslas” – sakė tvarių elektrinių motorolerių atstovas Lietuvoje Robertas Skamarakas.

 

Pasak itališkų elektrinių motorolerių atstovo, Lietuvoje šios transporto priemonės yra viena geriausių alternatyvų miesto gyventojams, kurie važinėja nedidelius atstumus. Vienu įkrovimu itališki „Askoll” elektriniai motoroleriai įveikia iki 98 kilometrų atstumą, kas yra daugiau nei pakankama dienos reikalams mieste tvarkyti.

„Su motoroleriu išvengiama kamščių ir nėra rūpesčių dėl parkingo. „Askoll“ elektriniai motoroleriai yra pakraunami nuo įprasto elektros lizdo. Motorolerių baterijos yra išimamos, tad jas galima patogiai parsinešti pakrauti namo, krauti darbe ar kavinėje. Kamščiai, stovėjimo vietų trūkumas bei brangūs degalai yra pagrindinės praktiškos problemos, kurias eliminavus su elektriniu motoroleriu vairuotojo kasdienybė pagerėja kelis kartus,” – sakė R. Skamarakas.

Taip pat tai vienas taupiausių būdų vykdyti veiklą verslams, kurie teikia prekių išvežiojimo paslaugą – tai ir maisto išvežiotojai, ir siuntų kurjeriai. Elektrinio motorolerio sąnaudos 100 kilometrų yra 0,5 eur, kai tuo tarpu elektrinio automobilio apie 4 eur. Palyginus su vidaus degimo variklį turinčiu motoroleriu (6 Eur/100km) ar paprastu automobiliu (16 Eur/100km) skirtumas milžiniškas. Judėti mieste su elektriniu motoroleriu yra nuo 8 iki 32 kartų pigiau.

 

Elektriniai motoroleriai sulaukė didelio dėmesio visoje Europoje kaip itin patogi, pigi ir aplinkai draugiška alternatyva prekių pristatymo versle. „Askoll” elektriniais motoroleriais Europoje maistą išvežioja tokie prekės ženklai kaip „Vapiano”, „Domino pizza”, „Burger King”, „Pizza Hut”, o siuntas jais gabena nacionalinis Kroatijos paštas. Tvari ir tyli priemonė gerų atsiliepimų sulaukė ir iš transporto dalijimosi platformų vartotojų. Elektrinius motorolerius noriai renkasi „Cooltra Group”, didžiausio motorolerių dalijimosi operatoriaus Europoje naudotojai, taip pat „MiMoto”, „BIT Mobility” ir kiti.

„Pirmi Lietuvoje susidomėjimą išreiškė „Bolt Food” maisto išvežiotojai, kuriems elektriniai motoroleriai yra siūlomi su pilna kurjeriui reikalinga ekipuote (šalmu, daiktadėže, telefono laikikliu, laisvų rankų įranga, priekiniu stiklu ir laikikliu, reikalingu maisto šaltkrepšiui). Tai ne tik aplinkai ir aplinkiniams draugiška, bet ir mažai energijos sunaudojanti transporto priemonė. „Askoll” elektriniai motoroleriai atitinka visus „Bolt” keliamus kriterijus”, – apie tvaraus transporto naudą verslui kalbėjo R. Skamarakas.

Elektriniai motoroleriai yra palankūs ir miestų darnaus judėjimo vystymo planams, kurių pagrindiniai tikslai – triukšmo, taršos mažinimas bei daugiau vietos pėstiesiems ir dviračiams. Šis procesas jau prasidėjo sostinės gatvėse, kurių dalis apsodinama medžiais. Elektriniai motoroleriai yra tylūs, neteršia oro, o ir judėti vis siaurėjančiomis miestų gatvėmis su jais yra itin patogu.

 

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su „Askoll”

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button