Vilniaus rinka

Lietuvos mokslininkai kuria koronaviruo prikibimą slopinančių preparatų prototipą

Lietuvos mokslininkai kuria preparatų, slopinančių pandeminio koronaviruso prikibimą, prototipą.

Kaip penktadienį pranešė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), „Infekcinių ligų ir patogeninės mikrobiologijos instituto“ mokslininkai pasirašė finansavimo sutartį pagal priemonę „Inostartas“ projektui, kuriuo siekiama sukurti tokį preparatą.

Bendradarbiaudami su Lietuvos ir pasaulio mokslo ir gydymo institucijomis, šio instituto mokslininkai nuo 2016 metų vykdo infekcinių ligų tyrimus, kuria bei vertina naujų terapinių bei diagnostinių priemonių prototipus. Prasidėjus pandemijai, jie ieškojo galimybių savo patirtį ir idėjas pritaikyti kovos su pandeminiu virusu sprendimams.

 

„Dėl viruso pobūdžio reikalingos į tiesioginį infekcijos procesų slopinimą nukreiptos terapinės priemonės. Įvertinę, kad šiandien SARS-CoV-2 viruso sukeltos infekcijos gydymui turime ribotą vaistų skaičių, ėmėmės ieškoti tikslinių priešvirusinių priemonių, leidžiančių slopinti COVID-19 invaziją, replikaciją šeimininko ląstelėse ir infekcijos plitimą“, – sako instituto vadovas Vidmantas Petraitis.

Naujų kandidatų prieš naujas sparčiai mutuojančio SARS-CoV-2 viruso formas aptikimui bus pritaikyta institute jau sukurta mažųjų molekulių (angl. small molecule) priešvirusinių terapinių kandidatų paieškos platforma.

„Patirties įgyvendinant panašaus pobūdžio projektus jau turėjome, bet greitas mažųjų molekulių koncepcijos kūrimas bei rekombinantinės virusinės technologijos įvaldymas bei pritaikymas priešvirusinio aktyvumo tyrimams buvo iššūkis. Šiuo metu jau esame aktyvaus laboratorinio testavimo etape: vertiname sukurtų ir susintetintų junginių priešvirusinį aktyvumą“, – sako instituto Patologinės mikrobiologijos skyriaus vadovas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Biologinių tyrimų centro infekcijų modelių specialistas Povilas Kavaliauskas.

 

Pasak mokslininkų, gautas finansavimas leidžia pritraukti naujų mokslininkų ir tyrėjų, tobulinti technologijas, kurios ateityje gales būti panaudotos kitose srityse.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Povilas
Povilas
21 dienas (-ų)

Sveikinu

Back to top button