Lietuvos bankas ir Singapūro centrinis bankas (Singapūro pinigų institucija, angl. Monetary Authority of Singapore, MAS) pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo FinTech srityje. Tai sustiprins priežiūros institucijų ryšius, atvers kelius bendriems inovacijų projektams, o FinTech įmonės paprasčiau gaus informaciją ir konsultacijas apie veiklą šiose šalyse.

„Lietuvos siekį įsitvirtinti kaip vartams finansų įmonėms į Europą jau yra pripažinę investuotojai iš viso pasaulio. Šis susitarimas sutvirtins Lietuvos ir Singapūro ryšius FinTech srityje ir skatins abiejų FinTech įmonių augimą“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Pasak M. Jurgilo, inovatyviems lietuviškiems finansų sektoriaus verslams atsiveria koridorius į Pietryčių Azijos rinką – Singapūro priežiūros institucijoje jie gaus visapusišką pagalbą ir konsultacijas dėl veikimo toje rinkoje.

Susitarimas pasirašytas konferencijos „Money20/20 Asia“, vykstančios 2018 m. kovo 13–15 d. Singapūre, metu.

„Singapūras, plėsdamas savo tarptautinių ryšių tinklą, vis labiau įsitvirtina kaip pasaulinis FinTech centras. Susitarimas su Lietuvos banku leidžia Singapūro ir Lietuvos įmonėms plėstis už savo rinkų ribų ir abiem šalims lengviau keistis didesniu informacijos kiekiu“, – sakė vyriausiasis MAS FinTech pareigūnas Sopnendas Mohantis (Sopnendu Mohanty).

Šiuo susitarimu siekiama paremti abiejų šalių siekius skatinti inovacijas finansų sektoriuje, taip pat sukurti palankią aplinką FinTech įmonėms. Susitarimas leis abiem šalims vykdyti bendrus inovacijų projektus, dalytis informacija apie naujas rinkos tendencijas, o FinTech įmonėms, planuojančioms plėtrą viena kitos rinkose, naudotis viena kitos paslaugomis.

Palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas finansinių paslaugų teikimo veiklai, taip pat inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko 2017–2020 m. veiklos krypčių. Kartu su kitomis šalies institucijomis Lietuvos bankas siekia, kad Lietuva taptų FinTech centru Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist