Vilniaus rinka

Krašto apsaugos ministerija perka 127 mikroautobusus

Vykdant Lietuvos kariuomenės modernizaciją ir stiprinant jos pajėgumus, Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos gruodžio 8 d. pasirašė sutartį su UAB „Autovici“ dėl iki 127 vienetų padidinto pravažumo multifunkcinių mikroautobusų „Peugeot Dangel Expert“ įsigijimo.

Šie keleiviniai-krovininiai 4×4 mikroautobusai bus skirti Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgoms (KASP). Jie bus paskirstyti po visas KASP rinktines, esančias visoje Lietuvos teritorijoje.

Mikroautobusas „Peugeot Dangel Expert“ 4×4 yra padidinto pravažumo, aštuonių vietų, M1 klasės keleivinis lengvasis automobilis. Prireikus, visos keleivių skyriaus sėdynės gali būti išimamos arba apsukamos 180 laipsnių, taip mikroautobusą pritaikant nedidelių krovinių pervežimui. Automobilyje yra sustiprintas akumuliatorius ir generatorius, sumontuotas antras akumuliatorius su skiriamąja rele papildomai įrangai maitinti, taip pat šildytuvas skirtas šildyti automobilio saloną ir lauko palapinę. Dėl papildomos įrangos mikroautobusą prireikus bus galima naudoti kaip mobilią lauko vadavietę.

 

Visi mikroautobusai, atitinkantys nustatytus reikalavimus, KASP bus pristatyti per 1,5 metų. Sutarties vertė – apie 6 mln. eurų.

Krašto apsaugos savanorių pajėgose, kurios yra Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų dalis, šiuo metu tarnauja 5 tūkst. karių savanorių. KASP sudaro štabas ir šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją. KASP rengia karius savanorius šalies gynybai, dalyvauja tarptautinėse operacijose, teikia priimančiosios šalies paramą, pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, vykdo kt. funkcijas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button