Du prekyba automobiliais užsiimančių bendrovių direktoriai iš Panevėžio ir Birštono, du vadybininkai ir buhalterė pripažinti kaltais dėl finansinio pobūdžio nusikalstamų veikų veikiant organizuotoje grupėje ir į valstybės biudžetą privalės sumokėti beveik 370 tūkst. Eurų, praneša prokuratūra.

Sklebiama, kad tyrimo metu buvo nustatyta, kad vienos uždarosios akcinės bendrovės direktorius, panevėžietis H. B. nuo 2015 metų sausio iki 2019 metų gegužės Panevėžio, Kauno ir Prienų miestuose bei rajonuose, siekdamas turtinės naudos sau ir nusikalstamų veikų bendrininkams, subūrė organizuotą grupę, veikusią pagal jo parengtą nusikalstamos veiklos planą.

Kartu su kitos bendrovės direktoriumi, Birštono gyventoju A. M., šios bendrovės buhaltere N. J. ir vadybininke R. J. bei trečios bendrovės vadybininku M. N. minėtas kaltinamasis apgaulingai tvarkė finansinę apskaitą, pateikė neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ar turtą bei pasisavino labai didelės vertės svetimą turtą.

Kaltinamieji nusikalstamas veikas vykdė iš Prancūzijos Respublikos gabendami ir Lietuvoje parduodami naudotus automobilius. Tyrimo duomenimis, 2015–2017 metais įsigijus Prancūzijoje 29 automobilius, finansinėje apskaitoje buvo nurodyta daugiau nei 102 tūkst. eurų didesnė jų vertė, dėl to neteisėtai padidinus bendrovės sąnaudas, neteisingai apskaičiuotas apmokestinamasis pelnas bei 17 tūkst. 666 eurais sumažintas mokėtinas į valstybės biudžetą pridėtinės vertės mokestis.

Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad kaltinamieji vien 2017 m. rugpjūčio–gruodžio mėnesiais į finansinę apskaitą neįtraukė 86 automobilių pirkimo–pardavimo ūkinių operacijų ir neapskaitė 483 tūkst. 850 eurų gautų pajamų už parduotus automobilius.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad per dvejus metus bendrovės apskaitoje 174 atvejais sumažinus Lietuvoje parduodamų automobilių kainas, nedeklaruota 243 tūkst. 200 eurų gautų pajamų. Skaičiuojama, kad per tiriamąjį laikotarpį A. M. vadovaujama bendrovė išvengė sumokėti beveik 104 tūkst. eurų PVM ir pelno mokesčio.

Minėti asmenys taip pat pripažinti kaltais dėl labai didelės vertės svetimo turto pasisavinimo. Paaiškėjo, kad iš A. M. bendrovės, rganizavus apgaulingą apskaitos tvarkymą, pasisavinta 311 tūkst. 648 eurai.

Kadangi kaltinamieji savo kaltę pripažino, ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė kreipėsi į Kauno apygardos teismą, prašydama procesą baigti teismo baudžiamuoju įsakymu.

Kauno apygardos teismas visus 5 asmenis pripažino kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo valstybės įgaliotai institucijai bei labai didelės vertės svetimo turto pasisavinimo veikiant organizuotoje grupėje. Už tai jiems skirtos 7–15 tūkst. eurų baudos. Bendrai jiems skirta 57 tūkst. 919 eurų baudų.

Teismo sprendimu iš kaltinamųjų lygiomis dalimis bus konfiskuotas ir iš nusikalstamos veikos gautas turtas – 311 tūkst. 648 eurai.

ELTA (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist