Vilniaus rinka

Aukso monetoje – gyvybės medžio, DNR grandinės ir javų motyvai

Lapkričio 30 d. centrinis bankas į apyvartą išleido 5 eurų kolekcinę aukso monetą, skirtą žemės ūkio mokslams, iš serijos „Lietuvos mokslas“. Tai penktoji šios serijos moneta.

„Šiandien, kai ekologija, klimato kaita ir žalinimas vis labiau rūpi žmonijai, žemės ūkio mokslų pasiekimų reikšmė taip pat išauga, nes prisideda prie tvaraus žemės išteklių naudojimo. Tai jau penktoji moneta, skirta mūsų šalies mokslo pasiekimams įamžinti“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Asta Kuniyoshi.

Anksčiau šioje serijoje išleistos monetos buvo skirtos širdies chirurgijai, baltistikai, fizikai ir technologijos mokslams.

 

Lankstinuke, kuris išleidžiamas kartu su kolekcine aukso moneta, minimi įvairūs žemės ūkio mokslų Lietuvoje laimėjimai, tarp jų ir dirvožemio pažinimo, diagnostikos bei vertinimo metodai, per 350 lauko ir 300 sodo bei daržo augalų veislių sukūrimas, žemės ūkio mašinos ir įrenginių technologiniai procesai – pradedant elementariais žemės ūkio padargais, baigiant per palydovą valdomų preciziškų, robotizuotų žemės ūkio mašinų sistemomis ir kt.

„Sukauptos žinios naudojamos plėtojant žemės ūkį – svarbų Lietuvos ekonomikos sektorių, užtikrinant racionalų gamtinių išteklių naudojimą, saugant švarią gamtinę aplinką ir gyventojus aprūpinant maistu, o pramonę – žaliavomis“, – lankstinuke apibendrina prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius.

Naujosios kolekcinės monetos averse – iš arimų sukomponuotas Lietuvos kontūras ir Vyčio simbolis. Reverse – gyvybės medžio motyvas, komponuojamas iš DNR grandinės ir javų. Monetos dailininkas – Rytas Jonas Belevičius.

 

Žemės ūkio mokslams skirta moneta išleidžiama 2 500 vienetų tiražu, ją nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. Moneta, kaip ir kitos šios serijos monetos, – miniatiūrinė, sveria vos 1,244 g.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button