Per pastarąsias tris paras, stipriai atšalus orui, Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) šilumą parduodantys nepriklausomi gamintojai (NŠG) patiekė beveik 10 proc. (1411 MWh) mažiau šilumos nei buvo planuota jos patiekti. Didžiausią bendrą NŠG nepatiektos šilumos kiekį VŠT užfiksavo bene šalčiausią parą (vasario 26-ąją), kuomet NŠG tiekiamos šilumos kiekis sumažėjo net 37 procentais. Nepaisant NŠG įsipareigojimų nevykdymo, VŠT užtikrina nepertraukiamą ir pakankamą šilumos tiekimą sostinės gyventojams ir įmonėms bet kokiomis oro sąlygomis.

Pasak, VŠT Technikos vadovo Jevgenijaus Sakovičiaus, šis faktas parodo centrinio šildymo tiekėjų (CŠT) ir NŠG veiklos sąlygų bei atsakomybės skirtumus.

„Vykdydami savo įsipareigojimus klientams mes bet kokiomis sąlygomis turime užtikrinti pakankamą šilumos kiekį ir nepertraukiamą jos tiekimą, kai nepriklausomi šilumos gamintojai esant šalčiausioms oro sąlygoms gali sustabdyti šilumos gamybą ir jos perdavimą“, – sako J. Sakovičius. Jo teigimu, jei VŠT nebūtų užtikrinusi šilumos rezervo dėl vasario 26 d. nepatiektos NŠG šilumos, be jos būtų likę net keli Vilniaus mikrorajonai, tokie kaip Naujininkai ir Kirtimai.

„Šiuo metu Nepriklausomų šilumos gamintojų asociacijos aktyviai keliami reikalavimai pakeisti Lietuvoje galiojančią šilumos supirkimo metodiką ir tvarką, prisidengiant lygiavertės konkurencijos būtinybe, turėtų būti susiję ir su didesnės atsakomybės bei įsipareigojimų prieš šilumos vartotojus prisiėmimu, tačiau apie tai kažkodėl nekalbama“, – sako J. Sakovičius. Jo teigimu, šių dienų situacija, kai stipriai atšalus orui NŠG Vilniuje neužtikrina planuoto pateikti šilumos kiekio, rodo, kad NŠG interesai yra susiję tik su noru gauti dar didesnį pelną ir likti be įsipareigojimų klientams.

Šiuo metu Vilniaus mieste prie CŠT prijungti ir šilumą tiekia šeši NŠG: trys UAB „Danpower“ biokuro katilinės, AB „Grigeo“, UAB „Pramonės energija“ ir AB „Vilniaus baldai“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist