Užsienio investicijos

„Nortal“ plečiasi Vilniuje, sukurs bent 100 naujų darbo vietų

Taline būstinę turinti ir 10 šalių projektus valdanti tarptautinė strateginių pokyčių ir technologijų bendrovė „Nortal“ plečia savo skaitmeninės transformacijos ir technologijų centrą Lietuvoje. Per ateinančius metus bendrovė planuoja savo 150 darbuotojų komandą papildyti bent 100 naujų talentų, o kitais metais išlaikyti panašią augimo tendenciją, paversdama Lietuvą vienu strategiškai svarbiausių „Nortal“ padalinių.

Savo veiklą 2005 metais pradėjęs kaip Lietuvos klientus aptarnaujantis filialas, per pastaruosius kelerius metus bendrovės „Nortal“ biuras Vilniuje virto tarptautiniu veiklos vykdymo centru ir dabar dirba su stambiomis įmonėmis iš JAV, Vokietijos, Suomijos, Švedijos ir Estijos.

„2022-aisiais metais mūsų komanda Lietuvoje dirba su trimis „Fortune 100“ sąrašo įmonėms, – sako Mindaugas Taraila, „Nortal“ padalinio Lietuvoje vadovas. – Lietuva ir toliau išliks vienu svarbiausių mūsų bendrovės veiklos vykdymo centrų. Čia išbandoma daug pasaulinio lygio naujovių, o kitų valstybių „Nortal“ biurai dažnai perima Lietuvoje sukurtus veiklos modelius.“

 

Tarp pagrindinių veiksnių, lėmusių „Nortal“ plėtrą Lietuvoje, yra vietiniai talentai, sutampančios vertybės ir atsakingumu, bei komandos lyderystę skatinančia darbo etika. Pasak M. Tarailos, Lietuvos specialistai sukuria unikalią vertę, leidžiančią įmonei konkuruoti pasaulinėje rinkoje.

„Didžiuojamės, kad daug „Fortune 100“ sąrašo įmonių pasitiki lietuvių talentais ir metai iš metų bendradarbiauja su mumis dėl aukštos kokybės galutinio produkto, – sako jis. – 80 proc. Lietuvos biuro darbuotojų yra programuotojai – jie kuria sistemas ir gaminius, pasitelkdami pirmaujančias srities priemones ir metodus.“

Kitų metų „Nortal“ tikslas – greitas, tačiau tuo pačiu ir tvarus augimas. Vilniaus ir Kauno komandas papildydama naujais talentais, ir atidarydama naują biurą Kaune bei visapusiškai palaikydama nuotolinį darbą, bendrovė kuria naują pagrindą organizacijai augti.

 

„Nepaisant su augimu susijusių ambicijų, sieksime išlaikyti aukštą kokybės kartelę, kuri yra labai svarbi, kad išliktume konkurencingi visame pasaulyje, – sako M. Taraila. – Tam sukūrėme aplinką, patrauklią talentams įvairiais jų karjeros etapais.“

Bendrovė „Nortal“ tikisi plėsti savo komandą klasikinių programinės įrangos inžinerijos technologijų, tokių kaip „Java“, „.NET Angular“ ir „React“, srityse. Kartu įmonė investuoja į „low code“ / „no code“ (programavimo tipas, kuriam nereikia daug arba visai nereikia paties programavimo), duomenų inžinerijos, debesijos, kibernetinio saugumo ir kitas naująsias technologijas. Kūrybiškumas, ambicingumas ir atsakomybė už galutinę vertę – tai savybės, kurių „Nortal“ ieško naujuose darbuotojuose, tačiau labai svarbus ir atkaklus problemų sprendimas bei aktyvus bendravimas, nes visa tai ir leidžia paversti technologiją realia sukuriama verte.

„Prie „Nortal“ prisijungę technologijų specialistai gali tikėtis daug asmeninio ir profesinio tobulėjimo galimybių, dirbti su didelį poveikį darančiais projektais tiek vyriausybėms, tiek didelėmis pasaulinėmis bendrovėms, – sako M. Taraila. – Mes samdome žmones ne todėl, kad „turime projektų, kuriuos reikia atlikti“, o todėl, kad kiekvienas projektas, kurį imamės kurti, technologine prasme daro didžiulį teigiamą poveikį visuomenei ar tobulinamam produktui.“

 

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Elijo Čivilio, „Nortal“ plėtros planai rodo, kad Lietuva yra puiki vieta pasaulinio lygio IT produktams ir paslaugoms kurti: 

„Tokios tarptautinės technologijų bendrovės kaip „Nortal“ sėkmingai pasitelkia Lietuvos talentus ir paveda jiems įgyvendinti sudėtingas skaitmeninės transformacijos iniciatyvas. Tikiu, kad čia dirbančių IRT specialistų ryžtas ir įgūdžiai padės realizuoti ambicingus „Nortal“ augimo planus“, – teigia jis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button