Technologijos

Pasiektas naujas lietuvos mobiliojo interneto spartos rekordas

Pirmąjį šių metų ketvirtį Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atlikti mobiliojo interneto spartos matavimai rytinėje Lietuvos dalyje pateikė naują šalies rekordą: „Telia“ tinkle vidutinė sparta siekė 131,4 Mb/s ir buvo atitinkamai 50 proc. bei 102 proc. didesnė nei kitų dviejų mobiliojo ryšio operatorių.

„Per visus praėjusius metus pirmą kartą istorijoje perkopę simbolinę 100 Mb/s vidutinę spartą „Telia“ mobiliajame tinkle, šįmet kartelę keliame dar aukščiau. Žmonėms ir verslams tai reiškia viena: dar daugiau galimybių turėti kokybišką ryšį visur“, – sako „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Pasak jo, nepaisant augančio mobiliojo interneto vartojimo, rezultatai gerėja dėl kelių priežasčių. Pirma, „Telia“ atnaujina mobiliojo ryšio tinklą naujos kartos „Ericsson“ bazinėmis stotimis, kurių visoje Lietuvoje jau įdiegta 668. Nors tai dar nesudaro net pusę „Telia“ mobiliojo ryšio tinklo, tačiau per „Ericsson“ stotis jau eina didesnė pusė visų Lietuvos duomenų.

 

Sparta 4G tinkle didėja ir dėl kitos priežasties – šiai technologijai perleidžiami anksčiau 3G naudoti mobiliojo ryšio dažniai, o iki metų pabaigos „Telia“ planuoja apskritai išjungti 3G visoje Lietuvoje. Šis procesas jau įsibėgėjo, šiuo metu „Telia“ 3G neveikia visoje Utenos apskrityje, taip pat Švenčionių, Kupiškio ir Rokiškio rajonuose.

RRT matavimų žemėlapyje matyti, kad pirmąjį šių metų ketvirtį specialistai spėjo apvažiuoti rytinę šalies dalį – Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskritis, taip pat užgriebtas Alytus ir Kaunas. Kiekvieno operatoriaus tinkle buvo atlikta po maždaug 4,2 tūkst. spartos matavimų, absoliuti dauguma – naudojant 4G ryšį.

„Telia“ pirmauja ne tik pagal duomenų gavimo, bet ir išsiuntimo spartą: jos tinkle vidutinis duomenų išsiuntimo greitis 2022 m. pirmąjį ketvirtį siekė 23 Mb/s, o kitų dviejų operatorių – 18,3 Mb/s ir 17,5 Mb/s. Duomenų išsiuntimo sparta svarbi tiems, kurie dažnai dalinasi didelės apimties failais, skambina su vaizdu, dalyvauja vaizdo konferencijose ir naudojasi kitomis paslaugomis, kurioms reikalingas duomenų išsiuntimo greitis.

 

Lietuvoje šiuo metu vyksta dviejų dažnių juostų, kurios bus skirtos 5G ryšio plėtrai, aukcionai. Ši technologija ateityje leis pasiekti dar įspūdingesnę mobiliojo interneto spartą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Nslesvarb

O apie tai kokia žalą tai kelia gyviems organizmams visišką tyla

Nojus

Iki šiol Lietuvos rašėme iš didžiosios, nelaužykime tradicijų.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button