MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Technologijos

Lietuva – ne tik Marijos, bet ir gero ryšio žemė

Savaitgalį Lietuvoje sklandžiai praėjęs popiežiaus Pranciškaus vizitas parodė, kad esame ne tik Marijos žemė, bet ir aukščiausio lygio renginius sugebanti organizuoti valstybė. Šimtų tūkstančių žmonių Vilniuje ir Kaune bendravimą mobiliaisiais telefonais atlaikė ir specialiai tam sustiprintas „Telia“ tinklas.

„Popiežiaus vizitas mums buvo pamoka ir egzaminas vienu metu: nors jam ruošėmės iš anksto, sudėtinga prognozuoti, ko galima tikėtis, kuomet realiu metu vienoje didelėje teritorijoje prie tinklo jungiasi tūkstančiai žmonių. Tiek Vilniuje, tiek Kaune turėjome papildomas mobilias stotis, kurios padėjo aptarnauti išaugusį prisijungusių įrenginių skaičių, o piko metu duomenų perdavimo srautas buvo išaugęs kelis kartus. Visa tai patvirtina, kad Lietuva tikrai turi aukščiausio lygio ryšio infrastruktūrą“, – komentuoja „Telia“ tinklo vadovas Mindaugas Varanauskas.

Popiežiaus apsilankymo Lietuvoje metu, „Telia“ maksimaliai padidino tinklo talpą visuose jo kelionių maršrutuose ir susitikimų su žmonėmis vietose. „Telia“ mobilųjį ryšį taip pat teikė policijos budėtojų stebėjimo kameroms, o daugiau kaip 200 akredituotų žurnalistų iš Lietuvos ir viso pasaulio naudojosi specialiai renginių vietose įrengtu šviesolaidiniu internetu.

Abi dienas tinklo darbą tiesiogiai stebėjo ir prižiūrėjo „Telia“ specialistai. Ir nors piko valandomis, kuomet popiežius kalbėjo žmonėms, duomenų perdavimo srautas artimiausiose stotyse buvo iki penkių kartų didesnis nei įprasta, savo darbą jos atliko be gedimų ar kitų trukdžių.

„Internete naršę, savo nuotraukomis socialiniuose tinkluose dalinęsi žmonės galėjo pajausti vienintelį dalyką – tai lėtesnę nei įprasta mobiliojo interneto spartą. Tačiau kai vienu metu prie tinklo jungiasi tūkstančiai įrenginių, tai tiesiog neišvengiama, kadangi visi jie turi dalintis vienu ir tuo pačiu ribotu ištekliu. Visgi, jokių nesklandumų minioje nepajuto „VoLTE“ technologija savo telefonuose turintys žmonės“, – pažymėjo M. Varanauskas.

„VoLTE“ 4G LTE technologiją „Telia“ tinkle turi beveik visi nauji „Android“ operacinę sistemą naudojantys išmanieji telefonai.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vilniaus universitetas steigia technologijų uostą

Made in Vilnius

Lietuva išlieka tarp pirmaujančių šviesolaidinio interneto lyderių

Donatas Andrijauskas

Vilniečių sukurtas integruotos rinkodaros įrankis „Omnisend“ – pasaulio geriausiųjų 50-uke

ELTA

Vilniuje ir Kaune bus įrengti keturi valstybiniai duomenų centrai

BNS

Neatpažįstamai keliones ir susisiekimą pakeitusiam „Google Maps“ – jau 14 metų

Evaldas Činga

Vilniuje kuriami lietuviški ateities autobusai

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika