Trys broliai – Dominykas, Kristijonas ir Augustinas Vizbarai 2011 m. įkūrę savo įmonę šiandien jau gali pasigirti nepriekaištingais rezultatais. Aukštųjų technologijų sektoriaus įmonė, užsiimanti puslaidininkių technologijomis, kuria ne vieną produktą ir kiekvienas naujas gaminys turi įvairių pranašumų, kuriuos būtų galima įvardinti kaip naudą.

Revoliucija sveikatos apsaugos srityje

„Kalbant apie mūsų pamatinę arba kitaip vadinamą, platforminę technologiją – ilgabangius galio stibido lazerinius šaltinius, reikėtų paminėti, kad ši technologija turi didelį ateities potencialą įvairiausių jutiklių srityje“, – apie produktą pasakoja A. Vizbaras.

Pagrindinis šių lazerių pranašumas yra tas, kad jie geba efektyviai generuoti šviesą tokiame spektriniame diapazone, kuriame yra daugybės molekulių sugertis, kurios požymiai yra unikalūs kiekvienai molekulei.

Pasak pašnekovo, tokiu būdu, savo lazerių pagrindu, yra kuriami naujos kartos jutikliai, kurie skirti nustatyti tam tikrų molekulių junginių koncentracijoms. „Tai yra aktualu daugelyje sričių nuo chemijos pramonės iki medicinos ir sveikatos apsaugos. Šiuo metu kuriame naujos kartos lazerinius jutiklius, skirtus numatyti tam tikrų kraujo sudedamųjų dalių koncentracijai matuoti per odą“, – produkto privalumais dalijasi vienas iš įmonės kūrėjų tikindamas, kad toks produktas gali turėti revoliucinių padarinių asmeninės sveikatos apsaugos srityje.

Idėjos ilgai ieškoti nereikėjo

Kadangi Augustinas ir jo brolis dvynys Kristijonas yra fizikai, ieškant idėjos naujam verslui nebuvo sunku atrasti sritį, kadangi puslaidininkiai lazeriai ir jų technologija buvo brolių studijų dalis, o nuo 2004 m. tai buvo Augustino darbo sritis. Pasak A. Vizbaro, kuriant verslą buvo siekta pasirinkti tai, ką būtų galima daryti geriausiai ir kur verslo kūrėjai jaustųsi kompetentingi ir konkurencingi globaliu mastu.

Iš kitų lazerių brolių kuriamas produktas išsiskiria tuo, kad yra be galo mažytis ir suderinamas su mikroelektronikos gamybos technologijomis, todėl ši lazerių technologija gali pasiekti masinio vartojimo rinką. Anot pašnekovo, lyginant su kitais puslaidininkiais lazeriais, įmonė dirba su gana retomis egzotinėmis medžiagomis, kurių sintezę kūrėjai yra labai gerai įvaldę.

Brolis Semiconductors robotinė lazerinių diodų surinkimo linija. Nuotrauka: M. Jovaiša „Neregėta Lietuva”

„Turimos žinios leidžia mums gaminti lazerius su unikaliomis savybėmis – efektyvia veika spektriniame ruože, kuriame neegzistuoja kiti kompaktiški lazeriniai šaltiniai. Mes gebame padaryti itin plačiai derinamos bangos ilgio lazerius su didele išėjimo galia ir bangos ilgio derinimo greičiu“, – produkto savybes apibūdina Augustinas pridurdamas, kad tokie lazeriai yra esminiai arba kritiniai naujos kartos jutiklių komponentai.

Technologinės problemos – kasdienybė

Kadangi įmonė yra inžinerinio profilio, problemos, susijusios su technologijomis yra kasdienis dalykas. Kaip tikina pašnekovas, puslaidininkių technologijų veiklos sritis yra bene brangiausios ir daugiausiai kapitalinių investicijų reikalaujančios technologijos, todėl didžiausias barjeras visuomet yra didelės pradinės investicijos, gamybos kaštai ir, žinoma, ilgas kelias nuo idėjos iki rinkos.

„Silicio slėnyje tokio tipo kompanijos yra vadinamos sunkumų kilnotojais, tačiau tai yra mūsų sritis, kurią išmanome geriausiai ir čia esame profesionalai, todėl sunkumų tikrai nebijome“, – neslėpia A. Vizbaras.

Augustinas neslėpia, kad įvairių patarėjų ar vadinamų specialistų netrūko ir jiems, tačiau svarbiausia viską daryti taip, kaip patiems idėjos autoriams atrodo geriausia, kadangi tai labiausiai pasiteisina.

Įmonės kūrėjas teigia, kad klaidų nedaro tik tie, kurie nieko nedaro, todėl jo supratimu, kiekvienas startuolis savitai mato idėją ir kelią, kaip tą idėją pasiekti. „Palinkėčiau visiems startuoliams išlaikyti saugų atstumą nuo įvairių konsultantų ir kitokių sėkmės džentelmenų“, – mintimis dalinasi Augustinas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist