Vilniuje, Viršuliškėse, planuojama rekonstruoti prekybos centrą „Mada“. Komplekso savininkė, bendrovė „Limada“, planuoja jį atnaujinti ir išplėsti, o  teritorijoje bus įrengta daugiau žalių viešųjų erdvių.  

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie rekonstrukcijos projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Atnaujinant prekybos centrą „Mada“ bus siekiama sukurti lokalų gyvenamojo rajono traukos centrą. Palei Laisvės pr. „Mada“ prekybos centro fasadą projektuojama restoranų lauko terasos bei pėsčiųjų promenada su želdynais ir suoleliais, o ties dviem pagrindiniais įėjimais į pastatą formuojamos aikštės su suoleliais, želdynais, dviračių stovais. Teritorijoje planuojama pasodinti apie 90 medžių, taip pat krūmų ir vijoklinių augalų. 

Šalia projektuojamo prekybos centro esamą viešojo transporto stotelę „Viršuliškės“ planuojama perkelti priešais centrinį „Mados“ įėjimą. 

„Mados“ pastatas turėtų paaukštėti vienu aukštu, o ant stogo suplanuotos terasos su erdve poilsiui, renginiams bei riedlenčių parkas. Terasa bus atvira visiems. 

Viršuliškių g. 42 nedidelis kompleksui priklausantis atskiras prekybos pastatas bus griaunamas, o pagrindinis prekybos pastatas bus išplėstas. 

Prekybos centro rūsyje, pirmame ir antrame aukštuose, liks komercinės patalpos. Ties prekybos centro pagrindiniu įėjimu projektuojamas erdvus atriumas, komercinės galerijomis lankytojai galės judėti ratu. Projektuotojai siūlo maisto halės konceptą, kai restoranai ir kavinės susitelkia zonoje – pirmame aukšte. Trečiame prekybos centro aukšte planuojami trys administracinės paskirties korpusai, turintys patekimą ant stogo terasos.

Prie prekybos komplekso bus 505 automobilių stovėjimo vietos su želdynų-medžių ir krūmų intarpais. 19 automobilių stovėjimo vietų bus pritaikytos žmonėms su negalia. 101 vieta numatyta su elektromobilių įkrovimo įranga. Projektuojamos ir 88 dviračių stovėjimo vietos. 

Prekybos centro „Mada“ kompleksas miesto planuose buvo numatytas dar sovietmečiu, statant Viršuliškių gyvenamuosius kvartalus. Pirmoji parduotuvė „Pasidaryk pats“ pastatyta 1987 m., kiti pastatai – po dešimties metų. Vėliau pristatyta daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė

Projekto svarstymas vyks nuotoliniu būdu 2023 m. vasario 17 d., 16 val. Susitikimo nuoroda https://meet.google.com/ybj-jwkk-hfi

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

30 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.