Naujamiesčio seniūnijoje, UAB „Vilbra“ užsakymu projektuojamas naujas administracinis pastatas. Jei po visuomenės pastabų savivaldybės specialistai pritars projektiniams pasiūlymams, Švitrigailos g. iškils šešių aukštų biurų pastatas, kuriame dirbs apie 230 žmonių, o pirmajame aukšte bus kavinė bei komercinės patalpos.

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Projekto svarstymas vyks 2023 m. sausio 13 d., 15 val., nuotoliniu būdu. Susitikimo nuoroda: https://bit.ly/3v5rV6u

UAB „Architektūros kūrybinės grupės“ projektuojamo administracinio pastato bendrasis plotas – 12,9 tūkst. kv. m. Jis apims tris sklypus, pažymėtus Švitrigailos g. 19, 21, 23 numeriais. Dabar čia yra prastos būklės mažaaukščiai gyvenamieji namai, neregistruoti Kultūros vertybių registre, neturintys vertingųjų savybių. Juos numatoma griauti.

Sklypai patenka į Vilniaus senamiesčio vizualinės apsaugos pozonį ir yra Vilniaus miesto istorinės dalies, vadinamos Naujamiesčiu, teritorijoje. Jei projektas bus patvirtintas prieš žemės kasimo darbus bus atlikti archeologiniai tyrimai. 

Sklypuose projektuojamas 6 aukštų administracinis pastatas ir 3 aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje tilps 188 automobilių. Pagrindinis įėjimas projektuojamas iš Švitrigailos gatvės. Įvažiavimas į 3 lygių automobilių saugojimo aikštelę numatytas iš Amatų gatvės. 

Projektuojant administracinės paskirties pastatą, bus tvarkoma ir aplinka. Prie pastato bus formuojamas kiemas, kuriame numatomi priklausomi želdynai, poilsio vietos pastato naudotojams. Projekte numatomi želdynai užims 18 proc. sklypo ploto. Papildomai bus apželdinamas pastato stogas. Aplink pastatą bus tvarkomi šaligatviai, vejos.  

Teritorijoje auga 26 medžiai – daugiausia invazinių rūšių ir vaismedžiai. Juos planuojama šalinti. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

36 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.