Naujamiestyje, ties šv. Stepono ir Algirdo gatvių žiedine sankryža, esantį blogos būklės administracinį pastatą planuojama rekonstruoti. Vilniaus miesto savivaldybė viešajame susirinkime su visuomene svarstys šio rekonstruojamo pastato projektinius siūlymus.

„Kuriamas funkcionalios struktūros kompleksas, pritaikytas visiems visuomenės nariams, taikomi universalaus dizaino principai. Sklypo perimetrą formuoja žemesnis, dviejų aukštų tūris, iš kurio iškyla 5 aukštų tūris. Aplink pastatą kuriamos viešosios erdvės, saugojamas ir stiprinamas pėsčiųjų bei dviratininkų judėjimas. Didelis dėmesys projekte skiriamas žaliosioms zonoms, jos gausiai želdinamos, pritaikomos rekreacijai. Pastato struktūra puoselėja miestietišką gyvenimo būdą – atskiriamos viešos ir privačios erdvės. Pirmieji aukštai dalyvauja gatvės gyvenime, pritaikomi viešai funkcijai. Pastato vidinė struktūra organizuojama pagal sklype esamą pastatą – išsaugoma jo sienos dalis bei įveiklinama pirmo aukšto viešose erdvėse. Fasado kompozicija derinama prie konteksto, tačiau kartu pasižymi šiuolaikiškiu savo urbanistiniu sprendimu, architektūrine raiška bei technologiniais sprendimais“, – apie būsimą užstatymą rašoma projektiniuose siūlymuose.

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog visos reikalingos automobilių parkavimo vietos rekonstruojamam pastatui numatomos sklype adresu Šv. Stepono g. 45. Su sklypo naudotojais pasirašytas susitarimas dėl numatomų parkavimo vietų. Šio projekto ir projekto adresu Šv. Stepono g. 45 sprendiniai integruojami tarpusavyje. Projekto adresu Šv. Stepono g. 45 požeminėje automobilių saugykloje numatomos privalomos parkavimo vietos ir šio projekto sprendiniams.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – šv. Stepono 49, Naujamiestis;
 • Sklypo plotas – 474 m2;
 • Apželdintas sklypo plotas – 118,03 m2; (24,9% sklypo ploto)
 • Pastato bendras plotas – 1 290,81 m2:
  • Antžeminės dalies plotas – 1 049,73 m2;
  • Požeminės dalies plotas – 241,08 m2;
 • Statinio aukštis – 5 aukštai (iki 19,60m aukščio);
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – A+;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 19 vnt. (požeminis parkavimas);
 • Dviračių parkavimo vietų skaičius – numatyta;
 • Projekto vystytojas/statytojas – fizinis asmuo E.J.;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Mutuus“, projekto vadovė – Simas Remeika;

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki spalio 2-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected]. Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks spalio 2 d., 17.00 val., nuotolinės vaizdu transliacijos metu. Nuoroda į transliaciją pateikiama čia.

Atkreipiame dėmesį, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat informuoja, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist