Statybos Vilniuje

Šnipiškėse planuojami nauji biurų pastatai

Vilniaus miesto savivaldybė suderino projektą, pagal kurį Lvovo g. 21a iškils naujas modernus biurų pastatas. Vasario 22-ąją visuomenės, o vėliau – ir savivaldybės, vertinimo lauks ir gretimuose sklypuose planuojamo verslo centro vystytojai.

Verslo centras „Flow“

Visuomenės ir savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyriaus pritarimo sulaukęs verslo centras „Flow“ bus statomas 33 arų sklype Lvovo g. 21A – šalia intensyvaus eismo miesto gatvių, jau susiformavusiame verslo centrų kvartale. Iš pietinės pusės jį riboja Lvovo g. ir J. Jablonskio skveras, iš vakarų pusės – L. Kačinskio g., iš šiaurinės pusės – prekybos pasažas „Ibrahim“, iš rytinės pusės – Lietuvos teismo ekspertizės centro pastatas ir vienaaukštis XIX a. pab. namas – nekilnojamojo kultūros paveldo objektas. Menkaverčiai sklype buvę pastatai nugriauti suplanavus aukštybinį pastatą.

Dalis darbų sklype jau atlikta – iš užstatymo zonos iškeltos požeminės komunikacijos, vėliau statybos buvo įšaldytos dėl teisinių ginčų. 2019 m. pasikeitus sklypo naudotojui, įvyko architektūros konkursas, kuriame nugalėtoju buvo pripažintas UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ projektas. Remiantis detaliuoju teritorijos planu sklype suprojektuotas dviejų liaunų tūrių pastatas, kurio aukštis, konkuruodamas su gretimu savivaldybės pastatu, sieks beveik 73 metrus, o bendras plotas – beveik 15 tūkst. kv. m. Prie pastato suprojektuotas skveras.

 

„Žvelgiant į Neries kranto išklotinę šis dviejų tūrių modernus pastatas turėtų baigti dešiniąją urbanistinės kalvos pusę ir darniai įsilieti į naujų pastatų Šnipiškėse ansamblį“, – sakė vyriausiasis Vilniaus miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

Verslo centras „Hero“

Greta, prekybos centro „Ibrahim“ teritorijoje projektuojamas dar vienas naujas pastatas – 15 a. verslo kompleksas „Hero“ (Lvovo g. 21B ir  Kalvarijų g. 24). Abu žemės sklypai patenka į Vilniaus senamiesčio vizualinės apsaugos zoną. Projekto autoriai, bendrovė „CLOUD architektai“, pažymi teritorijos plėtrą planuojantys įvertinę gretimybes: Vilniaus miesto savivaldybės, administracinių pastatų „Burės“ ir „Hanner“ aukštuminių dalių vietas, viešųjų erdvių – Europos aikštės, J. Jablonskio skvero išsidėstymą, prieigų prie atskirų pastatų vietas, ir stengęsi užtikrinti susiformavusio užstatymo natūralų apšviestumą.

Projektuojamas pastatas sudarytas iš dviejų 15 aukštų tūrių, tarpusavyje sujungtų 3 aukštų stilobatu.

 

Bendrasis pastato plotas, pagal projektinius pasiūlymus, siektų apie 45 500 kv. m. Pusę šio ploto užimtų biurai, numatytos ir įvairios paslaugų bei prekybos vietos.  

Įvažiavimai į sklypą numatomi iš pietinėje pusėje esančios Lvovo gatvės ir šiaurinėje pusėje Krokuvos gatvės. Pagrindiniai įėjimai į pastatą numatomi nuo rytinėje pusėje esančios Kalvarijų gatvės ir pietinėje pusėje esančios Lvovo gatvės.

Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas bus rengiamas nuotolinės vaizdo transliacijos būdu 2021 m. vasario 22 d., 17 val. Transliacijos nuoroda: http://HERO.zoomtv.lt

Vilniaus miesto savivaldybė projektinius pasiūlymus vertins po viešo jų pristatymo.

Šnipiškių urbanistinė plėtra

Buvusio istorinio Šnipiškių priemiesčio teritorijoje, kuris pradėjo formuotis apie XVI a., pastačius tiltą per Nerį, XVII –XVIII a. šiauriau dabartinio Konstitucijos pr. buvo molio ir kalkakmenio karjerai, Šnipiškėse klestėjo daržininkystė. XVIII a. prasidėjo intensyvesnis Šnipiškių priemiesčio užstatymas, bet iki XIX a. vidurio Šnipiškės vystėsi lėtai. Aktyvi Šnipiškių transformacija vyksta pastaruosius dešimt metų. Numatyti ir statomi nauji gyvenamieji daugiabučių kvartalai, biurai, rekonstruojamos gatvės ir kitos viešosios erdvės.

Vasario pabaigoje visuomenei bus pristatyti Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu parengta Šnipiškių galimybių studija. Šiame etape rengiamai studijai keliamas tikslas išanalizuoti įgyvendinamų viešųjų erdvių ir gatvių projektų koncepcijas, palyginti, kiek realizuojami projektai atitinka pirmines koncepcijas, įvertinti esamų atskirų Šnipiškių dalių jungčių kokybę, viešojo transporto pasiekiamumą ir gyvybingumą teritorijoje, įtraukti bendruomenę ir parengti tolimesnės strategijos koncepciją – veiksmų planą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
15 dienas (-ų)

Labai gražus projektas, nekantriai lauksime jo realizacijos.

Architektas
Architektas
15 dienas (-ų)

Gražus sprendimas, dar tą daugiabuti vaiduoklį prie Europos kažkaip reikėtų aprengti, nes db monstriskai jis ten atrodo Vilnius city panoramoje

Brisius
Brisius
15 dienas (-ų)

Planuokit planuokit , jau ir taip ankšta šioje vietoje, nėra kur auto pastatyti, privažiuoti sunku, tuojau ir Kalvarijų g. tik vieną eismo juostą paliks, kitą autobusams atiduos,dasisliaus ten klerkai iš priemiesčio per kelias valandas kaip silkės bačkoj ir džiaugsis jog netoli centro dirba, po to atgal dvi valandas važiuos namo…

Anonymus
Anonymus
15 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Brisius

Gal tu pūsk iš čia neverkes, bėk į kaima jeigu neįsivazduoji Sostinės /didemieščio koncepto.

Vilnietis
Vilnietis
15 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Brisius

savo auto gali palikti pas mociute kaime

Zza
Zza
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Brisius

Budulis toliau metalo laužo nemato 😀 ir dabar, ir dar 3 kartus daugiau uzstačius važiuos kaip važiavę, tik buduliams sunku suvokti 😀

VILNIUS=MINSKAS 2
VILNIUS=MINSKAS 2
11 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Brisius

JO TIKRAI SU TRANSPORTU VILNIUS ELGIASI “IDOMIAI”. KAIME KUR 100 GYVENTOJU GATVES 2 EISMO JUOSTU GI SOSTINES, SU 600.000 GYVENTOJU, CENTRE PLANUOJAMOS ANALOGISKO PLOCIO GATVES AR NET SIAURESNES….NAUJAI PLANUOJAMA KERNAVES GATVE SUPLANUOTA 2 EISMO JUOSTU SU ZALIAJA SKIRIAMAJA JUOSTA….T.Y NENUMATOMA NET SUSTOJIMO GALIMYBE APIE PARKAVIMA CIA NET KALBOS BUT NEGALI…KOKIOJE VAKARU EUROPOS SOSTINES CENTRE KUR JUS ESATE MATE FAKTISKAI VIENOS EISM JUOSTOS GATVES ?????? ESU BUVES SKANDINAVIJOS SALIU SOSTINESE, BERLYNE, VARSUVOJE, RUGOJE, TALINE,PARYZIUJE, NIEKUR TOKIOS NESAMONES NERA…MINIMUM 4 EISMO JUOSTOS IR ERDVUS SALIGATVIAI, PERIMETRINIS UZSTATYMAS SU IVEIKLINTAIS PIRMAISIAS AUKSTAIS…

hmmm
hmmm
11 dienas (-ų)
Atsakinėti į  VILNIUS=MINSKAS 2

pvz. Oslo, susiaurinta iki beprotybės, paliktas vienpusis judėjimas, negalima stovėti… vietiniai (labiau priemiestiniai) su mašinomis pyksta, bet tokia Europinė tendencija, išstumti automobilius iš centriukų

Back to top button