Jau anksčiau skelbėme apie pasaulinio architekto Danielio Libeskindo projektą Konstitucijos prospekte, kuris bus vadinamas K18b. Multifunkciniame centre Konstitucijos pr. 18B planuojama įrengti apie 1.000 darbo vietų verslo centrą bei vieną pirmųjų pasaulyje „Radisson RED“. Pastato plotas turėtų siekti apie 10.000 kv. m.

„Vizualizacijose galite matyti tarptautinį architektūros konkursą laimėjusios architektų studijos „Studio Libeskind“ darbo apimtis. Viena konkurso sąlygų buvo atsižvelgti ir pasiūlyti idėjas erdvei tarp objekto ir Baltojo tilto, o pastarosios erdvės atitinkami derinimai yra kitų projekto etapų dalis“, – teigė „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

„Carlson Rezidor Hotel Group“ grupės viceprezidentas plėtrai David Jenkins patvirtino, jog su K18b vystotojais pasirašę ketinimų protokolą, kuriuo patvirtinima, jog „Radisson Red“ turėtų įsikurti 2019-ųjų metų pabaigoje – 2020-ųjų metų pradžioje. Kompanijos atstovas taip pat neabejojo, jog dešinysis Neries krantas turės naująjį akcentą, kuriuo turėtų žavėtis dar daugiau mestiečių ir sostinės svečių.

Vis dėlto kyla minčių dėl sklypų, kurie ribosisbūsimos erdvės kompleksinio užstatymo, kuris, daugelio manymu, galimai iki galo nebus atliktas. Pamėginome išsiaiškinti, ar ir kitų aplinkinių teritorijų bei pastatų savininkai planuoja darnią plėtrą erdvės aplink būsimą Konstitucijos 18b daugiafunkcinį kompleksą.

Straipsnis: „Studio Libeskind“ atskleidė moderniausios viešosios erdvės Vilniuje idėjas

Konstitucijos 20: „Radisson BLU“ viešbučio priestatas

Viešbučio priestato statybos, kuris bus aštuonių aukštų jau prasidėjo. Tikime, jog šis sklypas puikiai derinsis su naujuoju K18b pastatu.

Apie šį projektą pasidomėsime plačiau ir būtinai informuosime visus skaitytojus kitame straipsnyje.

Radisson BLU

Upės g. 9: „VCUP“ prekybos centro plėtra

2013-aisiais buvo skelbta apie „VCUP“ plėtros planus, kuomet prie veikiančio prekybos centro planuota pristatyti šešių aukštų, 16.000 kv. m biurų pastatą. Prekybos centras taip pat būtų įsipareigojęs sutvarkyti pėsčiųjų zoną nuo prekybos centro iki pat Žaliojo tilto stotelės. Visi statybos darbai turėjo būti atlikti iki 2015-ųjų metų pabaigos. Kaip matome, jog pastatas nebuvo pastatytas. Norėdami gauti daugiau informacijos apie planuotas statybas, susisiekėme su prekybos centro generaline direktore Ona Nevinskiene. Generalinė direktorė išsamesnio komentaro šiuo klausimu nepateikė.

Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugo Pakalnis taip pat patvirtino, jog jokių kreipimųsi dėl „VCUP“ plėtros pastaruoju metu nebuvo. Deja, bet panašu, jog planuotos statybos taip ir liks tik planuose.

Konstitucijos 18: Striptizo klubo „Dolls“ likimas

Esama laiptų erdvė nuo Baltojo tilto iki pat viešbučio „Radisson Blu“ turėtų pasikeisti neatpažįstamai, numatoma perstatyti pačią erdvę. Vis dėlto kaip sakoma, jog šaukštas deguto sugadina visč medaus statinę. Šiuo atveju tuo šaukštu deguto bus rūsys-bunkeris tarp „VCUP“ ir „Radisson Red“ viešbučio.

Pastatas, kuris yra prie žymiųjų laiptų jau ne pirmam vilniečiui ir miesto svečiui užkliuvo, kad šis ne tik atrodo neestetiškai, bet ir yra morališkai pasenęs. Susisiekėme mes ir su UAB „Oldtaunas“ savininku, kuriam priklauso minėtame pastate įsikūręs striptizo klubas „Dolls“. Deja, įmonės atstovai išsamesnio komentaro šiuo klausimu taip pat nepateikė.

Paklausėme miesto architekto nuomonės dėl šio pastato. Pasak jo, savivaldybė kaip ir kitai privačiai nuosavybei neturi jokios įtakos, bausti verslininkų negalinti, nebent pastatas būtų neprižiūrimas ar nutepliotas grafičiais. Jis taip pat minėjo, jog K18b erdvė suprojektuota taip, kad minėtasis striptizo klubas turėtų išlikti toje vietoje ir tokios architektūros, koks jis yra dabar.

Belieka apgailestauti, jog pastato eksterjeras ir toliau šiurpins vilniečius ir miesto svečius. Pozityvumo teikia tai, jog projektuojant naująją erdvę, pastatą bus mėginama „paslėpti“ naujais želdiniais.

Straipsnio autorius: Aidas

Žinote daugiau pastatų, kurie, jūsų manymu, verti gėdos stulpo. Susisiekite su mumis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

CURRENT LANGlt_LT