Statybos Vilniuje

Šalia išskirtinio gamtinio objekto planuojamas didžiulis mažaaukščių gyvenamųjų namų kvartalas

Baigti mažaaukščio gyvenamųjų namų kvartalo šalia Buivydiškių tvenkinių Vilniuje derinimo su miesto savivaldybe ir visuomene darbai. 

 Mozūriškių gatvėje bei vidiniame kieme suprojektuotas 20 a ploto parkas. Unikali vieta šalia brandaus saugomo miško ir Buivydiškių tvenkinių virsta moderniu sostinės kvartalu su mažaaukščiais gyvenamaisiais namais.

Namo privalumai gyvenant bute

Artimiausi  kaimynai – to paties plėtotojo sukurti panašaus tipo kvartalai. Tai buvo pirmieji Vilniuje naujos koncepcijos mažaaukščiai gyvenamieji daugiabučiai, kur kiekvienas butas turi atskirą įėjimą iš lauko ir nuosavą kiemelį. „Anglijoje, Nyderlanduose, Skandinavijoje tokie namai yra labai paplitę. Koncepcija pasiteisino ir Lietuvoje, ji atitinka žmonių lūkesčius.

 

Racionaliai suplanuoti 3–4 kambarių butai su privačia kiemo erdve suteikia gyvenimo savame name jausmą, tuo tarpu kainuoja panašiai kaip tokio pat ploto būstas daugiaaukščiame name“, – sakė šio kvartalo plėtotojų, bendrovės REWO vadovas Edvinas Malevskis.

Naujajame kvartale suprojektuoti dviejų tipų gyvenamieji pastatai – dviejų aukštų butų su atskirais įėjimais ir privačiais kiemeliais namai bei trijų aukštų daugiabučiai.

Daugiabučiuose namuose suprojektuota vos po kelis butus aukšte. Visuose butuose išlaikomas maksimalus galimas privatumas, atstumai tarp namų 20-35 m, įrengtos erdvios terasos ir balkonai. Didžioji dalis butų naujakurių galės mėgautis pro langus atsiveriančia gamtos panorama ar vaizdu į erdvų vidinį parką.

 

Architektūra skatins kurti bendruomenę

Kvartalas bus gausiai apsodintas želdynais, brandžiais medžiais. Vidiniame kieme suprojektuotame parke bus ne tik vaikų žaidimų aikštelės, bet ir erdvės bendruomenės gyvenimui, pasivaikščiojimui.

„Norėjome architektūriniais, urbanistiniais sprendimais sukurti prielaidas formuotis bendruomenei. Vidinis nuosavas parkas yra kaip tik ta vieta, kur naujakuriai galės susitikti, leisti laiką kartu bendroje teritorijoje“, – pastebėjo projekto autorius, bendrovės „Arch-1“ vadovas Antanas Pikalovas.

Kvartalo architektūra santūri, vyrauja ramios žemės spalvos – smėlio, balintos kakavos, pilka. „Turime patirties kuriant panašios koncepcijos projektus, todėl į šį sudėjome visus pasiteisinusius sprendimus. Projekte suplanuotuose butuose parinkti sprendiniai leidžia kurti maksimalų erdvės pojūtį – žemę siekiantys dideli langai palieka vos pastebimą ribą tarp vidaus ir lauko erdvių. Taisyklingos architektūrinės formos suteikia galimybę praktiškai išnaudoti plotą planuojant būstą“,  – pasakojo architektas.

 

Balansas tarp gamtos ir miesto

Pasak E. Malevskio, kvartalo privalumas yra koncepcija ir vieta: „Tarp Justiniškių ir Pilaitės statomi mažaaukščiai namai yra brandaus, valstybės saugomo miško kaimynystėje, aplink įsikūrę tokio pat tipo kvartalai. Dėl projektų tęstinumo čia yra didelė koncentracija panašaus amžiaus, pomėgių gyventojų, todėl natūraliai susidaro galimybės kurtis saugiai ir darniai kaimynystei.

Naujakurių pamėgtas rajonas pastaruoju metu sparčiai auga, atsiranda vis daugiau visuomeninės paskirties, infrastruktūros objektų, puikiai išvystytas susisiekimas. Netoliese esančiu Vakariniu aplinkkeliu patogu ir susisiekti su miesto centru, ir išvykti iš miesto bet kuria kryptimi. Tuo pat metu aplinkinės teritorijos planavimas išlieka erdvus, išlaikomas brandžios gamtos karkasas“.

Projektas plėtojamas dviem etapais. Iš viso numatyti 83 butai su kiemeliais, kurių plotai – 58 ir 75 kv. m bei 96 butai trijų aukštų daugiabučiuose namuose, jų plotai – nuo 28 kv. m iki 71 kv. m.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
veronica
veronica
3 mėnesius

Tai baisu. Pirmiausiai nereklamuokite jų kaip namų, nes tai klaidinanti reklama, tai net ne kotedžai pagal apibrėžimą! Tai paprasčiausi daugiabučiai, o dar tiksliau šunų BUDOS. Nėra ten gamtos jokios. Netoliese yra panašių pilkų budų rajonas, įvažiuoji kaip į getą.
Jeigu kas svarsto purkti, pavažiuokite kelis km iki antažerų panašaus kvartalo ir suprasite į ką pinigus išmesite. Nors kas ten žino, gal ir patiks, bet nuvažiuokite

Tomas
Tomas
3 mėnesius

Aš labai nusivylęs savivaldybe ir šimašiaus valdymu, kodėl miesto teritorijoje leidžiat statyt kvartalus be asfaltuotu gatvių dviračiu taku ir viešojo transporto? Ir dar giriatės tokiom dėžutėmis už kosmine kaina? Nei ten architektūros nei planavimo rasta…

Rokas
Rokas
3 mėnesius

Stato getus. Taip Sibire nenorejom likti, o dabar savo noru i barakus keliasi 😀

Vytautas
Vytautas
3 mėnesius

O nieko tokio, kad žmonės masiškai priešinosi šio keisto kvartalo sprendimams? Parkavimo vietų mažai, o tai reikš aplinkinių gatvių užstatymą iš visų pusių. Taip pat galimai automobiliai bus statomi ant žalių plotų. Rajoną gali pasiekti tik automobiliu. Iki jo nevažiuoja joks viešasis transportas, o pėščiomis ar dviračių važiuoti tiesiog pavojinga, nes kilometro atkarpa neturi šaligatvių ir apšvietimo. Atrodo sostinė, turi būti pavyzdinga kontrolė, bet ne, leidimai išduodami tokiems projektams nekreipiant dėmesio į žmonių pastabas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button