Statybos Vilniuje

Pagaliau: bus atnaujintos Lazdynų baseino statybos

Lazdynų baseino statybos bus tęsiamos naujo rangovo – viešąjį konkursą laimėjo akcinė bendrovė Panevėžio statybos trestas. Sutartį su rangovu numatoma pasirašyti artimiausiu metu, baseino statybos turėtų būti baigtos 2022 m. pradžioje. 

„Sugaišta daug brangaus laiko dėl teisinių procesų, ankstesnių rangovų bankrotų. Miesto garbės reikalas yra pabaigti šį objektą ir atverti jį miestiečiams kaip galima greičiau“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Iki šiol atlikta apie 40 proc. baseino statybos darbų, planuojama, kad likusios baseino dalies statybos galėtų trukti 8–9 mėn.

 

„Nors objektas didelis ir sudėtingas, tačiau sulaukė didelio rangovų susidomėjimo. Tikimės, kad solidi, pajėgi kompanija galės greitai objektą užbaigti. Per ateinančias 10 dienų konkurso dalyviai pagal įstatymus šį sprendimą gali apskųsti, ką jie tikriausiai ir padarys. Tačiau tikimės, kad skundai nebus pagrįsti ir, pagal optimistinį scenarijų, darbai turėtų prasidėti vasario pabaigoje – kovo pradžioje“, – komentavo Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pasikeitus rangovui miestui projekto kaina iš esmės nesikeis. Visų statybos darbų vertė sieks šiek tiek daugiau nei 20 mln. eurų.

Moderniausias baseinas Baltijos šalyse

Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras turės vienus moderniausių Baltijos šalyse 50 ir 25 m ilgio plaukimo baseinus. Aštuonių takelių 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – ir šuoliams į vandenį. Centre veiks ne tik baseinų kompleksas, bet ir treniruočių salės, pirčių zonos. Šalia plaukimo baseinų bus įrengta 1200 sėdimų vietų žiūrovams. Centro lankytojų lauks  šiuolaikiški persirengimo kambariai, modernūs dušai, o prie pastato – 105 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Lazdynų baseine veiks pakeliamų dugnų sistema, leidžianti modifikuoti erdves, t. y. gylį ir tūrį.

 

Tiria teisėsauga

Pagal 2017 m. pasirašytą statybų sutartį, Lazdynų baseiną turėjo pastatyti BUAB „Irdaiva“ (kuri prieš bankrotą pakeitė pavadinimą į UAB „Active Construction Management“) kartu su 4 partneriais, veikiančiais pagal jungtinės veiklos sutartį. Tačiau BUAB „Irdaiva“ 2019 m. spalį paskelbus bankrotą, baseino statybų darbai sustojo. Šių metų sausį dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir kitų galimai padarytų nusikaltimų FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ragane
Ragane
7 mėnesius

Kaip gali statyti PST kai buvo nuteista dėl karteliniu susitarimu ir negali dalyvauti viešuosiuose pirkimuose

Pukanosė
Pukanosė
7 mėnesius

105 vietos automobiliams? Nejuokinkit. Čia varžybų dalyviams? Žiūrovai statys kiemuose.

Analinė savivaldybe
Analinė savivaldybe
7 mėnesius

Savivaldybė+Irdaiva+Vilniaus vystymo kompanija =brendžio dėžutė, gerai čia vyrukai suka sandėrius, o durneliai naiviai tiki skaidrumu

Kaimietis
Kaimietis
7 mėnesius
Atsakinėti į  Analinė savivaldybe

Kaip pirštu į akį, nesuprantama, kodėl Savivaldybė toleruoja Vilniaus vystymo kompaniją, per kurią dauguma miesto projektų “sukasi”. Kompetencijos ten nulis, tik kažkokie galimi interesai. Kažką projektuoja, neatitinka STR ar tech. reikalavimų, tada keičia ir taip be galo, be krašto. Na, nebent tai ne Savivaldybės jėgose suvaldyti pilkuosius kardinolus.

Robertas
Robertas
7 mėnesius

5 metus banditai stato ir jokiu resultatu, aj ne yra rezultatai pinigai isgaruoja

kestutis
kestutis
7 mėnesius
Atsakinėti į  Robertas

tai idomu,kada Lazdynu Lidl,a prades statyti..žurnalistai ir raše, prieš du metus:vat vat…jau jau,garažiuku dienos suskaičiuotos:))

kestutis
kestutis
7 mėnesius

netikiu,kad baseina baigs statyt 2022m….mažai dar pavoge,kad pradetu /baigtu statyt.Lietuvoje TAIP nebuna…:)

hmmm
hmmm
7 mėnesius
Atsakinėti į  kestutis

aiškiai žmogelis iš savo patirties kalba apie vagystes – žino, kaip būna, kai pats karts nuo karto ką nors pavagia:D

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button