Kiek naujų didžiųjų prekybos centrų planuojama statyti Vilniuje? (būsimų prekybos centrų sąrašas)

Komentarai 26

  1. Klaidinga antraste says:

    smulkiam verslui GALAS

  2. Lėlė says:

    Viskas paprasta. Vilniuje prekybos plotų, palyginus, su Europa, dar labai mažai. Be to, Vilniuje miesto centre yra labai daug dirvonų, ir ši situacija leidžia statyti tokius objektus, kaip imlius plotui vienaaqukščius prekybos centrus. Neadekvatus automobilizacijos lygis taip pat iššaukia tokių aumobilistams pritaikytų prekybcentrių statybą.
    Verkiantiems dėl didelių prekybos centrų – kūriasi ir populiarėja specializuotos, šeimyninės parduotuvėlės. Ir tai vyksta be verkšlenimų, be raudonų vėliavų ir kaspinų.

    • zigmus says:

      Na tai bendra ES didžiųjų miestų tendencija yra iškelti taršą toliau nuo centro, centrą gi paliekant velo transportui ir pėstiems. Todėl jau dabar mums reikia žiūrėti toli į priekį ir nebestatyti PC prie Vingio.

  3. Žinovas... says:

    Jei bus kokybiška ir nebrangu pirksiu jei brangu ir bloga kokybė nepirksiu ir fsio .

  4. viko2000 says:

    O kodėl nieko nedaroma N.Vilnioje. Daug žmonių, kokį centrą su parduotuvėm, na čia paskiausia, nes jų , bent maisto tikrai užtenka. Bet kinas, sportas, baseinas.

    • zZz says:

      Verslas skaičiuoja ir mato, kad neapsimoka, viskas tuo pasakyta. Didžioji dalis ten gyventojų gauna mažas pajamas, o gyvenančių namuose nėra tiek daug, kad jiems statytų pramogų kompleksus. Galvota daryti vietoje audėjo prekybcentrį, bet apsigalvota.

  5. Vilnietis says:

    Perspektyvos Vilniui dideles. Smagu 🙂

  6. Nu nu nu says:

    Kazkoks nuprotejimas…

  7. Ada says:

    O kiek naujų mokyklų, darželių ar parkų bus įrengta Vilniuje? Ką jau kalbėti apie Perkūnkiemi, kuris dūsta nuo namų

    • Andrius says:

      Savivaldybe stato prekybos centrus ir ofisus?? Ne, tai suskaiciuok iki 10 pries rasydama komentara. Verslas turi sklypa ir jame stato tai kas leidziama. Nori uzdraust? Perpirk sklypa ir statyk ka tik nori

    • hmmm says:

      pilna straipsnių apie statomus darželių (Vilniaus lopšeliuose-darželiuose „Vandenis“ P. Žadeikos g. 14A, „Strazdelis“ I. Šimulionio g. 14, „Medynėlis“ A. P. Kovaliuko g. 5, „Gabijėlė“ Gabijos g. 1, „Gintarėlis“ Didlaulio g. 35, „Atžalėlės“ Antakalnio g. 74.Projekto tikslas – padidinti ikimokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumą Vilniaus mieste. Projekto įgyvendinimo metu sukurtos 630 naujų ikimokyklinio ugdymo vietos (po 105 vietas darželyje).) ir mokyklų (pvz. Gabijos) priestatus ir naujus (pvz. Balsių ir Pilaitės mokyklos) pastatus. Informacijai ištraukt užteko 4 minučių. Tamsta nemokat “pagooglint” ar tiesiog pavemt reikėjo kur nors?

    • Vilnietis says:

      Tai ar tu vilniete??? Jei domiesi Vilniaus naujienomis, tai gali matyti kad mieste gausu nauju mokyklu ir darzeliu statybu ir projektuojami nauji. Taip pat irenginejami nauji parkai ir tvarkomos zalios zonos, bet aisku geru dalyku niekada nematote, o jei pastebi kazkas tai bando uzkirsti tam kelia (pvz. Japoniskas sodas, Reformatu skveras, Sapiegu parkas ir t.t.)

  8. MikrorajonVibes says:

    Normaliose šalyse yra du tipai prekybos centrų: užmiesčio (šalia didelio kelio miesto pabaigoj), arba urbanizuotų teritorijų (vidury populiacijos centrų). Pirmieji būna tiesiog dėžės, atsuktos į kelią, prie didelių parkinigų, antrieji – pilnai integruoti į gatvių struktūrą, atsukti į pėsčiuosius ir sudarantys kažkokį bendrą ‘vibe’ su aplinka. Vilnius su savo posovietiniais ‘urbanistais’ apsistatė užmiestiniais prekybos centrais savo tankiausiuose rajonuose (kaip tas pats Akropolis ar dauguma šitų naujų). Absoliutus feilas. Kiek tie posovietiniai ‘specialistai’ gali ten dar sėdėti? #NeŠimašius2023

    • hmmm says:

      senojo akropolio nelabai ir įpaišysi į bendrą aplinką, nes iš vienos pusės ten jokios aplinkos, iš kitos tokia, į kurią žiūrėt tikrai nesinori:) sakyčiau toje vietoje akropolis net gražu, palyginus su aplinkine klaikybe, tuo labiau su Šimašium neturi jokio ryšio, jei ką:) Iš esmės senieji tik trys tokie ir yra – panorama, ozas ir akropolis ir jie nelabai ten ką ir gadina, bet to prireikus galima nesudėtingai restauruot į modernesnius, bent jau išore(numatomu Siemens arenos tvarkymo pavyzdžiu). Dėl kai kurių kurių naujųjų taip, daug abejonių, bet šiek tiek tingiu daug rašyt

      • MikrorajonVibes says:

        Aplinkui Akropolį ir Ozą yra mikrorajonai, kurių visa koncepcija buvo sugrūsti žmones tankiai, kad viskas butų po ranka. Tai įskaitė ir komerciją, kurios sovietų laikais nebuvo daug, todėl ten nelabai jos ir randama. Geriausias tokios mikrorajoninės komercijos pavyzdys Lietuvoje yra Visaginas, kur (sovietų laikais statyta) komercija buvo pilnai integruota į pėsčiųjų takų tinklą, einantį tarp namų, o visos parduotuvės buvo atgręžtos į pėstįjį ir lengvai pasiekiamos mikrorajono gyventojams (parkavimo ten net nesimato daugumoje vietų). Užsienyje tokios urbanistikos geru pavyzdžių galima rasti žymiai daugiau (Vakarai irgi buvo trumpam užlipę ant tokio mikrorajoninio planavimo grėblio). Prancuzijoje tokios komercijos vienas iš kokio 100 pavyzdžių galetų būti koks Rue de Galeri (Cergy). Atėjus nepriklausomybei, komercija sprogo ir mūsų ‘urbanistai’ jos nesuvaldė. Verslai tiesiog pastatė pigiausius ir mažiausiai pastangų reikalaujančius variantus – kraupias, neintegruotas dėžes su parkingu, atsuktas į kelius. Tai buvo milžiniškas feilas ir viena pagrindinių priežasčių, de ko tie rajonai liko tokie nejaukūs. Akivaizdu iš straipsnio, kad šitos klaidos yra daromos toliau. Taip yra dėl to, kad VMS sėdi posovietiniai žmonės, kurie nesupranta ką daro (ką jau esu, berods, minėjęs).

        • MikrorajonVibes says:

          Turėjau omeny Rues Des Galeries (Cergy). Galima pagooglinti images.

        • Hmm says:

          Verslas visų pirma „sprogo” kioskų klaikybe, bet ir tie tais laikais buvo kai gaivus oro gūsis:] panašu, kas viskas eina ne revoliuciniu, o evoliuciniu keliu (aišku, kad žymiai ilgesniu): pastatom, pasinaudojam, griaunam, statom kokybiškiau.. vakarų miestai auga šimtmečiais, be įvairių santvarkinių kataklizmų.. tiesa sakant, neįsivaizduoju, kaip galima ištaisyti tuos rajonus su čia ir dabar dygstančiom klaikiom iki, norfos ar maximos dėžutėm, nebent dar padidinta konkurencija, kad verslas investuotų į pastatų architektūrą, bandant perviliot klientus

    • one says:

      Tamsta visuose postuose deklaruoji, kad tai, kas vyksta – tai sovietinio palikimo padermė ir, kad viskas labai greitai baigsis… Iš kur toks įžvalgumas? Gal tu jau ir kitą merą pažįsti, jauną, gebantį atsispirti esamo verslo interesams? Tokį turtingą, savarankiškai sugebėsiantį išsikelti kandidatūrą ir nepriklausomai vykdyti miesto renesansą? Jis toks galingas, kad atsispirs Darnu Group arba ex. Rubikon, arba Hanner įtakai…, nekalbant apie kitas, verslo interesų, grupes. Gal gali pasidalinti kas ir koks čia tas meras žada būti? Pradėsiu kauptis rinkimams.

      • MikrorajonVibes says:

        Šimašius (jį palaikiau), deja, apsisupo save sovietikais ir liuzeriais ir taip sufeilino transporte ir urbanistikoj apskritai, kad balsuosiu už praktiskai bet ką. Praeitus rinkimus buvo berods Kreivys (kalbėjo apie tramvajų logiškai, reikėjo spėju už jį balsuoti), gal Majauskas (katė maiše). Už bet kuri iš jų balsuočiau kitus rinkimus ir siūlau jums daryti tą patį, kad išvengtume dar keturių metų košmaro.

        • Hmm says:

          Transportas ir statybos ne keturių metų perspektyvos darbai, ar tikrai nepersilauš Šimašius su Pakalniu iki rinkimų? Tikrai randasi vienas kitas šviesulys statybose ir transporto klausimas bent jau diskusijų pagrindu atgimė

  9. zigmus says:

    šalia Vingio parko – tik gyvenamieji namai turi būti.
    pakalni degsi pragare niekše

    • jonas says:

      O kodel Pakalnis? Gal Akropolio savininkai? Ar tai ne ju sklypas? Ar i privacius sklypus turi kistis valstybe? Nes ka as norius ta statau savo sklype, svarbu atitikti reikalavimus ar netaip? Apgailetini tokie idiotiski komentarai kai tavo.

      • Vilnius be plano says:

        Statyboms leidimus išduoda savivaldybė, miesto architektui įvertinus.
        Stambus prekybcentris prie rekreacinės zonos, miesto centre – nonsensas.

        • Tomas says:

          and so? O tu atsimeni kas ten seniau buvo? Ar kas dabar ten yra? Geriau plynas uzterstas sklypas? Ar geriau sutvarkyta rekrecijos pritaikytas objektas? O medziu myletojams, sorry ten nei vienas medis neauga ir neaugs, nes ten gruntas yra uzterstas. Ir plius ar ten tikrai noretumete kas nors gyventi?

          • zigmus says:

            Viską išveža ir išvalo. S.Neries kvartalas Fabuose ant šiukšlyno pastatytas. Pažistamas dirba grunto tyrimų įmonėje ir ten darė, žinau procesus iš vidaus.

    • Žinovas... says:

      Perpirk sklypą ir statyk kamurkes .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar Lukiškių aikštėje vėl turėtų būti atidarytas paplūdimys?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist