Pilietinei iniciatyvai „4 milijonų Lietuva“ susidūrus su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ribojimais dėl vaizdo įrašo, raginančio referendume balsuoti už daugybinę pilietybę, idėją palaikantys muzikantai sostinėje nusprendė surengti neatlygintiną koncertą.

Kaip pranešė iniciatyvos organizatoriai, balsavusiems referendume sekmadienio vakarą Vilniaus Rotušės aikštėje bus surengtas koncertas „Laisvė išsaugotai pilietybei“.

Nurodoma, kad koncerte pasirodys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Žalvarinis“, „TAS“, „Nouvelle“, „Liedogs“, grupė Plié, Aurelijus Sirgedas iš grupės „Siela“, NO DJs (Viktoras Diawara) ir kiti atlikėjai.

„Reikia taip padaryti, kad pilietybė nebūtų naikinama tiems, kurie gimė Lietuvoje, bet priėmė kitos šalies pilietybę. Vien tokiu būdu galime „laimėti“ virš milijono lietuvių, kurie išvažiavo iš Lietuvos įvairiais laikotarpiais“, – išplatintame pranešime cituojamas grupės „Antis” lyderis Algirdas Kaušpėdas.

Koncertu, kuris vyks sekmadienį, 18 valandą, iniciatoriai tikisi paskatinti šalies gyventojus dalyvauti dvigubos pilietybės išlaikymo referendume. Atiduoti savo balsą rinkimų apylinkėse bus galima iki tos pačios dienos 20 valandos.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę pristatytos pilietinės iniciatyvos „4 milijonų Lietuva“ autoriai tikino, kad VRK draudžia žiniasklaidos priemonėse platinti vaizdo įrašą, raginantį referendume balsuoti už daugybinę pilietybę.

Savo ruožtu VRK teigė, kad minėtas vaizdo įrašas gali būti laikomas rinkimine agitacija bei pažymėjo, jog atlygintinai skleidžiama politinė reklama turi būti aiškiai pažymėta, nurodant lėšų šaltinį.  

Šių metų gegužės 12 dieną, Lietuvoje vykstant prezidento rinkimų pirmajam turui, gyventojai balsuos ir referendume dėl daugybinės pilietybės. Referendumo biuletenyje bus siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.

Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę. Piliečiams apsisprendus, detalias dvigubos pilietybės įgijimo ir netekimo tvarkas numatytų konstitucinis įstatymas. Tam, kad referendumas būtų laikomas įvykusiu, jame dalyvauti turi daugiau kaip pusė balsavimo teisę turinčių šalies piliečių.

Dalis politikų ir ekspertų abejoja referendumo sėkme, nes, jų teigimu, atsakingos institucijos neskyrė pakankamai dėmesio šiam klausimui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist