Statybos Vilniuje

Išduotas statybos leidimas Šv. Jokūbo ligoninės teritorijai: bus investuoti 45 mln. eurų

Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje ketinama įrengti švietimo įstaigą, viešbutį ir naujas viešąsias erdves. Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino techninį projektą ir išdavė leidimą rekonstruoti buvusios ligoninės pastatus.

Planuojama, kad ilgą laiką apleistos buvusios teritorijos tvarkymo darbai bus baigti 2022-aisiais, o investicijos į šį projektą sieks 45 mln. eurų. Pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, projekto vystytojai išgirdo miesto bendruomenių ir institucijų pastabas, ryžtingai sustabdę projektą viską pradėjo nuo balto popieriaus lapo ir rado tvarų sprendimą.

„Sklandus kultūros paveldo ir miesto plėtros suderinimas yra iššūkis, kurį priėmus atsiveria istorinių miesto vietų potencialas. Šis projektas yra pavyzdys, kaip skiriant laiko giliai diskusijai su bendruomene, institucijomis galima pasiekti proveržio ilgus metus merdėjančiose teritorijose“, – sako Vilniaus miesto meras R. Šimašius.

 

Mero teigimu, per pastaruosius keletą metų indėlį tobulinant šį projektą įnešė savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento (KPD) darbuotojai, dėmesį į buvusio projekto problemas atkreipę visuomenės atstovai, darnius ir paveldą saugoti įgalinusius sprendimus padėję rasti paveldosaugininkai, tarptautinį architektūrinį konkursą organizavusi Lietuvos architektų sąjunga, puikiai prie konteksto derantį sprendimą radę architektai.

„Džiaugiamės ilgo ir sunkaus darbo rezultatu bei būsimomis permainomis. Dabartinis architektūrinis projektas užtikrins pagarbą šalia esantiems paveldo objektams ir leis atgaivintam kvartalui integraliai įsilieti į centrinę miesto dalį“, – teigia vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis.

Atnaujintą kvartalą sudarys Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, dominikonų vienuolynas, į švietimo įstaigą rekonstruoti keturi šiuo metu apleisti buvusios ligoninės pastatai, visuomenei atvertas vidinis sodas bei šalia pastatytas vienas naujas pastatas – 4 žvaigždučių „Clarion“ viešbutis su konferencijų centru.

 

„Sprendimų dėl architektūrinės vizijos, kardinaliai pasikeitusios nuo pateiktos prieš trejus metus, buvo ieškoma ne ilgų ir dažnai neproduktyvių teisminių ginčų keliu, o intensyvių ir prasmingų diskusijų kartu su Lietuvos architektų sąjungos ir paveldo specialistais metu. Vystytojo drauge su architektais pasiūlytas naujas konversijos projektas daug geriau atitinka visuomenės lūkesčius ir paveldo interesus bei užtikrina geresnę dermę su greta esančiais istoriniais pastatais“, – komentuoja KPD direktorius Vidmantas Bezaras.

Kvartalo atnaujinimo koncepcijoje numatyta, kad bažnyčios ir vienuolyno erdvės išliks saugomos ir neliečiamos. Sutvarkytoje teritorijoje miestiečiams bus sukurtos jaukios ir gyvos viešosios erdvės: istoriniame kieme veiks sodas, kur bus galima klausytis karilionų muzikos koncertų, ketvirtadalis viso komplekso sklypo ir aplinkos ploto bus apsodinta želdynais ir augalais.

Pirmajame naujai pastatyto viešbučio aukšte galės kurtis smulkaus verslo atstovai: krautuvėlės, knygynai, kavinės, palei J. Tumo-Vaižganto gatvę bus nutiestas naujas dvipusis dviračių takas, sujungsiantis Baltąjį tiltą su Lukiškių aikšte, pietinėje sklypo dalyje įrengtas naujas viešas pėsčiųjų takas, iš kurio atsivers vaizdai į naujai atgimusį istorinį kompleksą.

 

„Nuoširdžiai tikime nauja teritorijos vizija bei tuo, kad jos integracija į istorinį ir kultūrinį Vilniaus sluoksnius bus nuosaiki ir darni. Besidžiaugiant rezultatais, visgi reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad teritorijų planavimo procesai vis dar turi nemažai spragų, apie kurias reikia garsiai kalbėtis su politikais ir atsakingomis institucijomis“, – įsitikinęs projektą plėtojančio fondo „Lords LB Special Fund IV“ valdytojas Karolis Tuinyla.

Pirmą kartą projektas, kuriame buvo numatytas viešbutis ir biurai, visuomenei pristatytas 2018 metų kovą, tačiau, sulaukus pastabų dėl projektuotų pastatų architektūrinių sprendinių, buvo sustabdytas.

Paveldosaugininkai ėmėsi iniciatyvos, kad būtų parengtas individualus teritorijos apsaugos reglamentas, kuriame apibrėžtos vertingosios komplekso savybės.

 

2019-aisiais atnaujintą atvirą tarptautinį architektūrinį konkursą laimėjęs architektų biuras „DO Architects“ pasiūlė naują aukštos architektūrinės ir urbanistinės kokybės sklypo plėtojimo sprendimą.

Naujame projekte nebeliko antstatų, apribotas aukštingumas, sumažintas naujai statomų pastatų plotas. Iš pradžių šiame sklype nebuvo planuojama švietimo veikla, tačiau atsižvelgus į visuomenės pasiūlymus ir poreikius, investuotojai pasiūlė vietoje biurų įrengti švietimo funkcijoms vykdyti pritaikytas erdves.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
76 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kaimynė
Kaimynė
4 mėnesius

Mes, kaip gyvenantys priešais, nesam patenkinti tokiu sprendimu. Neseniai Gedimino prospekte pastatė Hilton viešbutį, dabar – šitas. Na, pripažinkim, nėra Vilnius toks turistų lankomas miestas, kad jiems neužtektų viešbučių, kurie jau yra pastatyti miesto centre ir aplink. Dėl švietimo įstaigos taip pat labai abejotina. Nebent bus dar viena paprastiems žmonėms neįkandama. Kažkiek liūdna, kad turėsim pro langus žiūrėti į kažkokį stiklinį “konslagerį”. Kol kas man tik tokias vizijas kelia šis milijoninis projektas.

Taip
Taip
4 mėnesius
Atsakinėti į  Kaimynė

Man liūdna kad tokių žmonių yra Vilniuje.

Kaimynė
Kaimynė
4 mėnesius
Atsakinėti į  Taip

O man labai liūdna, kad darkomas miesto centras, kuris turi kelti žavesį ir pasakoti istoriją. Bet gi reikia griauti. O tada statyti dėžutes. Kadangi ne Jūs čia gyvenate ir, tikriausiai, net nežinote šių pastatų istorijos, taip ir kalbate. Smagu, kai miestas yra naujinamas, tvarkomas. Bet autentiškumas ir grožis prarandamas. Deja.

hmmm
hmmm
4 mėnesius
Atsakinėti į  Kaimynė

tai jau tikrai į žvyro stovėjimo aikštelę su surūdijusiom geldom miesto centre buvo smagiau žiūrėti:D

Brisius
Brisius
4 mėnesius

Sudarkys miesto centrą dalba.. obai su savo fermom ir stiklainiais…

Diskutatore
Diskutatore
4 mėnesius

Siaip nieko projektas, tik ant medziagu netaupykit. Gal koki stoga raudona grazesni parinktu, nebutu dezute balta.

aaaa
aaaa
4 mėnesius

vizualizacijoje dviračių takas pagal plotį tai kažkokiems skruzdėliukams skirtas

BARAKKO
BARAKKO
4 mėnesius

STILIUS- KAIMISKASIS BARAKKO !!!!!!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button