MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Statybos Vilniuje

Gatvė prie MO muziejaus bus paversta pėsčiųjų alėja

Vilniaus miesto savivaldybė pristatė projektą, pagal kurį gatvė prie MO muziejaus bus konvertuota į pėsčiųjų zoną. Teritorija ribosis su Mindaugo – Vingrių gatvėmis bei Vingrių – Pylimo gatvėmis. Planuojama panaikinti esamą transporto jungtį tarp Vingrių ir Pylimo gatvių, paliekant galimybę privažiuoti iki MO muziejaus. Tako susikirtime su Vingrių gatve planuojama įrengti iškiliąją pėsčiųjų perėją.

Numatoma įrengti vandens kaskadas

Taip pat numatoma sutvarkyti teritoriją, kuri seniau buvo žinoma kaip senoji Vingrių vandenvietė – Vingrių šaltiniai, kurie buvo naudojami Vilniaus miesto vandens tiekimui nuo 1501 iki 1914-ųjų metų, dabar susikaupiantis gruntinis ir šaltinio vanduo patenka į miesto nuotekų tinklus, planuojama šį vandenį panaudoti naujai formuojamoms vandens kaskadoms. Daugeliui veikiausiai ši vieta žinoma kaip neasfaltuota automobilių parkavimo aikštelė, už kurios medžiais apaugusi teritorija ir už jos kalva į Mindaugo gatvę

Aikštelę planuojama naikinti, tarp medžių esančią vandenvietę planuojama atidaryti ir suformuoti gruntinio vandens baseiną, kuris iš pietvakarių būtų apjuosiamas amfiteatru.

„Šaltiniai leidžiasi čiurlendami per nedideles kaskadas žemyn į baseiną. Baseino gale įrengiama vandens lygį palaikanti kaskada, kuria vanduo krenta žemyn į paslėptą šulinį, čia sulaikomos šiukšlės ir lapai. Iš šulinio šaltinio vanduo pralaida nuteka iki kitos kaskadų zonos prie MO. Srovė kaskadomis leidžiasi žemyn, vėliau vanduo persipila į suformuotą vagą su dirbtinėmis kliūtimis. Šis sprendimas pratęsiamas iki pat Pylimo gatvės, kur įrengiamas upelio galinis akcentas – spiralinė kaskada“, – pristatomas būsimo upelio techninis įgyvendinimas.

Numatomas pėsčiųjų tako remontas

Nuo Pylimo link Vingrių gatvės, pietinėje bevardžio skersgatvio dalyje projektuojama lauko kavinių alėja. Nuo Vingrių gatvės link Mindaugo gatvės, išraiškingame reljefe, nuo seno egzistuoja pėsčiųjų takas. Esami takai ir laiptai bus remontuojami, keičiami turėklai, šalia laiptų projektuojami vandens latakai. Išraiškingas reljefas bus išnaudojamas ir apžvalgos aikštelės įrengimui.

Teritorijos atnaujinimui – daugiau nei 100 tūkstančių eurų

Įgyvendinus projektą, kuriam tektų skirti daugiau nei 100 000 eurų, miestiečams ir miesto svečiams bus pasiūlytas 300 metrų ilgio pėsčiųjų takas su sutvarkytomis viešosiomis erdvėmis.

Viešasis svarstymas

Viešas projektinių siūlymų aptarimas numatomas vasario 11 d. 17:30 val. Vilniaus miesto savivaldybėje, 216 salėje.

2
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
asdLina Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
asd
Skaitytojas
asd

o svarbiausia visiems miesto centras turi buti kaip miskas…

Lina
Skaitytojas
Lina

O svarbiausia tai viska uzkloti plytelemis, kad jokia zalia gyvastis neprasimustu 🙁

Panašūs pranešimai

„Kuro aparatūros“ teritorijoje – naujas 25 loftų projektas, planuojama investuoti 1,5 mln. eurų

ELTA

Vilniaus oro uoste ketinama statyti naują VIP keleivių terminalą

ELTA

„Eigesa“ Naujamiestyje statys biurų pastatą, investicijos – 8 mln. eurų

BNS

Teismas išsklaidė abejones dėl „Misionierių sodų“ statybų teisėtumo

BNS

Pašilaičiuose prasidėjo naujos mokyklos statybos

Evaldas Činga

„BIOK laboratorija“ Vilniaus rajone statysis naują gamyklą

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika