Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Jonauskas kreipėsi į Aplinkos ministrą Simoną Gentvilą dėl Kalvarijų g. 55 vykdomų statybų.  

Pasak jo, statomo pastato pašonėje gyvenantys Kalvarijų g. 53A namo gyventojai nesulaukia institucijų veiksmų dėl, įtariama, neteisėtai vykdomų statybų, kurios pažeidė jų namo sienas ir pamatus. 

Anot pranešimo spaudai, Seimo narys L. Jonauskas prašo sustabdyti vykstančias statybas, kurios kelia neigiamą poveikį Kalvarijų g. 53A namo gyventojų turtui, kol neišsiaiškintas Kalvarijų g. 55 projekto teisėtumas ir nenustatytas tolimesnių statybų poveikis šalia esančiam namui, o taip pat – kol nebus atlyginta gyventojų turtui padaryta žala arba ji bus ištaisyta. 

„Statybos Kalvarijų g.55 prasidėjo 2022 m. kovo mėnesį. Jau liepos mėnesį gyventojai pastebėjo, kad jų namo, esančio Kalvarijų g. 53A  sienos pradėjo skylinėti, žemyn pajudėjo namo pamatai. Apžiūrėdami Kalvarijų g. 53A esantį pastatą, draudimo specialistai nustatė įtrūkimus butų išorinėse ir vidaus sienose. Statybų metu atsivėrę įtrūkimai matomi ir pastato fasadinėje dalyje. 

Gyventojų teigimu,Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos inspektorius, apžiūrėjęs statybų vietą Kalvarijų g. 55 jokių pažeidimų nenustatė. Gyventojai nurodo, kad pasamdyti matininkai nustatė statomo namo tikslią vietą sklype, kuri skiriasi nuo paviešinto projekto vietos. Kyla labai daug klausimų dėl paties projekto ir darbų teisėtumo. Gyventojai priversti kentėti ir matyti gadinamą nuosavybę. Statybos turi būti sustabdytos, kol nebus išsiaiškinta, ar Kalvarijų g. 55 projektas statomas teisėtai ir nenustatytas tolimesnių statybų poveikis Kalvarijų g. 53A namui, o taip pat – kol nebus atlyginta gyventojų turtui padaryta žala arba ji bus ištaisyta“, – pranešime spaudai sako Seimo narys L. Jonauskas. 

Nors gyventojai dėl statybų ne vieną kartą kreipėsi į įvairias valstybines institucijas, tačiau, anot parlamentaro, statybos vis dar vyksta. 

Pasitvirtinus šiurkštiems statybos pažeidimams, L. Jonauskas prašo Aplinkos ministerijos “imtis visų teisinių priemonių, kad projektas, statomas Kalvarijų g. 55, nebūtų įgyvendintas ir nebūtų sukurtas precedentas legalizuoti nelegaliai pradėtas statybas”. 

„Jau matėme atvejų, kai ginant butus naujame statomame name įsigijusių žmonių interesus, net ir su pažeidimais pastatyti namai yra legalizuojami. Tai negali tapti tendencija. O bausmė už šiurkščius pažeidimus turi būti griežta – nelegalus statinys turi būti nugriautas“, – teigia L. Jonauskas.  

Taip pat Seimo narys L. Jonauskas prašo aplinkos ministro inicijuoti išsamų tyrimą dėl susidariusios situacijos Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje, kuris atsakytų, ar pastatui, adresu Kalvarijų g. 55, Vilnius, statybos leidimas buvo išduotas teisėtai. Jei statybos leidimas buvo išduotas neteisėtai, prašoma imtis visų priemonių, kad kaltieji būtų nubausti ir tokie įvykiai nepasikartotų.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

35 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.