Beveik prieš metus Lietuvoje startavusi užsienio talentų pritraukimo į Lietuvą programa „Startup visa“ įsibėgėjo. Norinčiųjų atvykti į Lietuvą kurti inovatyvius verslus geografija driekiasi nuo Kinijos iki Jungtinių Valstijų, o verslo idėjos prilygsta garsiems pasauliniams verslo modeliams. Ypatingai palankias sąlygas savo verslui kurti Lietuvoje jaučia finansinių technologijų startuoliai.

Nuo programos pradžios praėjusių metų vasario pabaigoje, iki metų pabaigos VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos kūrimo padalinys „Startup Lithuania“ sulaukė beveik 120 užsieniečių, norinčiųjų kurti verslą mūsų šalyje paraiškų, iš kurių beveik kas ketvirta verslo idėja atitiko „Startup Visa“ kriterijus ir gavo žalią šviesą tęsti persikėlimo į Lietuvą klausimą.

„Mes labai džiaugiamės, kad vos prieš metus Lietuvoje įteisinta „Startup Visa“ jau duoda pirmuosius rezultatus. Esame atsakingi už startuolių ekosistemos vystymą Lietuvoje ir šią priemonę laikome viena iš galimybių didinti startuolių skaičių Lietuvoje. Siekiame pritraukti inovatyvius, aukštą pridėtinę vertę kuriančius verslus, todėl labai atsakingai vertiname paraiškas, daug dėmesio skiriame ne tik verslo idėjai, bet ir norinčiųjų ją įgyvendinti galimybėmis tai padaryti“, – sako Roberta Rudokienė, „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos kūrimo padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Iš pernai patvirtintų 27-ių inovatyvių verslo idėjų iki šiol veiklą Lietuvoje įteisino ir pradėjo šeši startuoliai. Vienas naujausių veiklą Lietuvoje pradėjusių startuolių  – Kinijos piliečio Vilniuje kuriamas finansinių technologijų startuolis „PanPay“. Verslininko iš Kinijos Alleno Zhou Lietuvoje valdoma bendrovė „PanPay Europe“ pernai gruodį gavo Lietuvos banko licenciją, suteikiančią teisę leisti elektroninius pinigus ir teikti mokėjimo paslaugas. Pagrindinė „PanPay“ būstinė yra Šanchajuje, Kinijoje, kur aptarnauja finansinius srautus tarp Kinijos ir Europos, o nuo šiol ši paslauga bus teikiama ir iš Lietuvos.

„Prieš pasirinkdamas Lietuvą atlikau išsamią analizę ir savo verslo plėtrai pasirinkau Lietuvą, nes vietos valdžia pasirodė turinti tvirtą poziciją dėl finansinių technologijų sektoriaus palaikymo, o pradėjus veiklą galėjau įsitikinti – atsakingos institucijos yra įsipareigojusios šį sektorių vystyti. Vien tai, kad Lietuvos bankui prašymą dėl licencijos galėjau pateikti anglų kalba, man, kaip užsieniečiui, norinčiam kurti verslą Lietuvoje, buvo nemenkas palengvinimas. Esu gyvenęs tokiuose miestuose kaip Šanchajus, Dubajus ir Maskva, bet aš renkuosi Vilnių, nes tai neįtikėtinai efektyvus miestas. Mano finansinių technologijų verslas yra labai priklausomas nuo IT infrastruktūros ir užtikrintai galiu pasakyti, kad iki šiol dar nebuvau gavęs tokio aukšto lygio IT aptarnavimo kaip Lietuvoje“, – sako Allen Zhou, startuolio „PanPay Europe“ vadovas.

R. Rudokienės teigimu, startuolių viza palengvino migracijos taisykles užsieniečiams pradėti ir vystyti verslą Lietuvoje. „Ypatingai palankias sąlygas savo verslui kurti Lietuvoje jaučia finansinių technologijų startuoliai. Tą įrodo ir sėkmingas „Pan Pay“ pavyzdys. Mūsų šalyje galima greitai ir nebrangiai gauti finansų įstaigos licenciją, prieigą prie Lietuvos banko mokėjimų infrastruktūros bei rasti tinkamos kvalifikacijos darbuotojų. Lietuva yra išsikėlusi ambicingą siekį tapti finansinių technologijų centru Šiaurės ir Baltijos šalių regione, prie kurio aktyviai prisidedame pristatydami „Startup visa“ galimybes trečiosiose šalyse“, – sako R. Rudokienė.

Šiemet „Startup Lithuania“ komanda planuoja vykti pristatyti užsienio verslininkų persikėlimo į Lietuvą „Startup visa“ galimybes į tokias šalis kaip Baltarusija, Ukraina, Rusija, Turkija, Gruzija, Kazachstanas.

Lietuvoje su „Startup visa“ programos pagalba verslą jau vykdo verslininkai iš Kinijos (elektronių mokėjimų paslaugas vystantis startuolis „PanPay“, Pietų Korėjos (išmanią e. komercijos platformą Lietuvos dizaineriams prekiauti su Azijos šalimis vystantis startuolis „Aesthete“), Ukrainos (kibernetinio saugumo produktus kuriantis startuolis „Esteq“ ir išmanią darbuotojų paieškos bei valdymo aplikaciją darbdaviams kuriantis startuolis „Go Talent“), Rusijos (programinės įrangos pagalba meno kūrinius vertinantis startuolis „ArtApp“ ir išmanią internetinę kelionių planavimo platformą vystantis startuolis „Travelplanner.me“).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist